lek. med. Zofia Mazurek-Durlak

dermatolog, wenerolog,

zosia04kopiaStudia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Dwa semestry studiowała w Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Doświadczenie zdobywała także w Allgemeines Krankenhaus Wien oraz Chang Gung Memorial Hospital w Taipei (Tajwan). Szkolenie specjalizacyjne w zakresie dermatologii i wenerologii rozpoczęła w 2012 roku w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, od 2013 kontynuując je w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Stale pogłębia wiedzę na szkoleniach krajowych i zagranicznych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z zakresu chorób skóry i jej przydatków (włosów, paznokci). Prowadziła zajęcia dla studentów medycyny w ramach School of Medicine in English Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi także zajęcia dla studentek kosmetologii w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Pasjonują mnie zmiany kanonu piękna na przestrzeni wieków: od egipskiej Hatszepsut, przez średniowieczne Madonny po Marilyn Monroe, o której biografii mogłabym rozmawiać godzinami.

zosia15 (1)

Jest autorem publikacji w dziedzinie dermatologii w polskich czasopismach dermatologicznych oraz doniesień zjazdowych. W swojej pracy szczególną uwagę poświęca chorobom alergicznym i środowiskowym, chorobom włosów, trądzikowi różowatemu i nużycy a także roli diagnostyki dermatoskopowej w schorzeniach skóry gładkiej i owłosionej (trichoskopia). W wolnym czasie spędza czas z rodziną, interesuje się także literaturą współczesną oraz malarstwem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, International Dermoscopy Society, International Trichoscopy Society oraz European Academy of Dermatology and Venereology.

Mam holistyczne podejście do pacjenta. Często wraz z pacjentem znajdujemy związek zgłaszanych problemów ze stylem życia lub pracą.