Pielęgnacja skóry

Kiedy warto pomyśleć o zabiegach oczyszczania skóry?

Zabiegi pielęgnacyjne są polecane wszystkim niezależnie od wieku, płci i pory roku. Wskazane są zwłaszcza w przypadkach, gdy nasza skóra traci blask, jednolity koloryt i staję się mniej jędrna.

Co może być tego przyczyną?

Przede wszystkim – upływ czasu. Z wiekiem pod wpływem różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych w naszej skórze zachodzą rozmaite zmiany. Skóra staje się mniej jędrna, traci koloryt i blask. W efekcie wyglądamy na zmęczonych, co wpływa negatywnie na ogólne samopoczucie i pewność siebie.

Przyczyny warunkujące zmiany skóry można podzielić na:

  • Czynniki wewnętrzne, do których zaliczamy m.in.: zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, nadprodukcję wolnych rodników
  • Czynniki zewnętrzne, do których zliczamy m.in. nieodpowiednią pielęgnację skóry, niedopasowaną do rodzaju cery, niezbilansowaną dietę, małą aktywność fizyczną, ekspozycję na czynniki atmosferyczne takie jak: działanie promieni słonecznych, mróz, silny wiatr.

Cele oczyszczania skóry

Celem zabiegów pielęgnacyjnych jest głębokie oczyszczenie, wyrównanie kolorytu oraz odmłodzenie wynikające ze spłycenia zmarszczek oraz zwiększenia sprężystości skóry.

Dedykowane procedury

GENEO™

REWITALIZACJA SKÓRY 3 W 1

CZYTAJ
PEELING MEDYCZNY

CZYTAJ
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

CZYTAJ
PEELING KAWITACYJNY

CZYTAJ
FALE RADIOWE (RF)

CZYTAJ
THERMOLIFTING

ZAFFIRO®

CZYTAJ
ENDERMOLIFT LPG®

NATURALNA ENDERMOLOGIA NA TWARZ

CZYTAJ
LIPOMASSAGE LPG®

NATURALNA ENDERMOLOGIA NA CIAŁO

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – pielęgnacja skóry