Kiedy warto pomyśleć o zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej?

Nieinwazyjny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej

Kiedy nie radzimy sobie z redukcją wagi i zależy nam na otrzymaniu optymalnego wsparcia w przygotowaniu indywidualnego programu żywieniowego oraz zbudowaniu motywacji do zmian. Co więcej, o wizycie warto pomyśleć, kiedy mamy problem z miejscową otyłością tj. występowaniem miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.
Impulsem do podjęcia leczenia dietetycznego powinno być również wystąpienie problemów zdrowotnych o charakterze dietozależnym lub potrzeba poprawy naszej wydolności i wyników sportowych.

Co może być tego przyczyną?

Najczęściej przyczyną niesatysfakcjonujących efektów programów dietetycznych są błędy żywieniowe wynikające z niedopasowania diety do potrzeb organizmu. Przyczynia się do tego fakt, że często decyzje o przejściu na dietę podejmujemy bez wsparcia specjalistów. Zdajemy się na porady z sieci, która oferuje nieskończoną ilość propozycji żywieniowych. Często jednak uniwersalne programy żywieniowe nie odpowiadają naszym rzeczywistym potrzebom, co przekłada się na ich słabe efekty.
Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej nie dotyczy wyłącznie osób z nadwagą, ale bardzo często osób z prawidłową masą ciała. Zazwyczaj miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jest niemożliwy do redukcji za pomocą leczenia dietetycznego i/lub ćwiczeń. Dlatego w takich przypadkach polecane jest leczenie zabiegowe. Przyczyny odkładania się depozytów miejscowych nie są do końca poznane. Wymienianych jest wiele różnych czynników, do których zaliczamy:

  • czynniki genetyczne,
  • zaburzenia endokrynologiczne (hormonalne),
  • niewłaściwe nawyki żywieniowe,
  • siedzący tryb życia,
  • małą aktywność fizyczną.

Na czym polega cały proces?

Proces terapeutyczny obejmuje nie tylko leczenie zabiegowe, ale również zaawansowaną diagnostykę i indywidualne wsparcie dietetyczne. Połączenie możliwości medycyny estetycznej, nutrigenetyki oraz własnej motywacji pacjenta pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów w obszarze własnej sylwetki, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Dedykowane procedury

PROGRAM ŻYWIENIOWY CZYTAJ
IGENESIS

TEST NUTRIGENETYCZNY

CZYTAJ
ULTRASKIN II ABSOLUTE

MODELOWANIE SYLWETKI

CZYTAJ
LIPOLIZA

INIEKCYJNA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

CZYTAJ
LIPOTRANSFER

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ

CZYTAJ
LIPOMASSAGE LPG®

NATURALNA ENDERMOLOGIA NA CIAŁO

CZYTAJ

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – redukcja tkanki tłuszczowej

[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa