Likwidacja powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień Dye-Vl® Alma Harmony XL®

Technologia likwidacji przebarwień skóry

Zabieg leczenia powierzchniowych zmian naczyniowych Dye-Vl® jest wykonywany dzięki zastosowaniu innowacyjnej i wielofunkcyjnej platformy Harmony XL (Alma Lasers) przeznaczonej do zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Nowoczesna technologia wykorzystana w produkcji platformy, umożliwia zastosowanie wielu kategorii zabiegowych działających w oparciu o laser, światło, ultradźwięki oraz przeróżne głowice aplikacyjne.

harmony_2

Efekty zabiegu likwidacji powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień

Technologia Dye-Vl® stosowana jest miejscowo na obszarach ciała,  na których występują przebarwienia lub inne powierzchniowe zmiany naczyniowe. Głównym efektem zabiegu jest termiczne uszkodzenie komórek, w których doszło do nagromadzenia barwnika, powodującego zmianę pigmentacyjną (melanina lub hemoglobina)

Zabieg Dye-Vl® jest szczególnie polecany pacjentom cierpiących na powierzchniowe zmiany w postaci rumienia i trądziku różowatego. Technologia znajduje również bardzo dobre zastosowanie w terapiach profilaktycznych, stosowanych wobec skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i mającej tendencje do zmian pigmentacyjnych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Na życzenie pacjenta wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu znieczulającego.

Zabieg likwidacji przebarwień polega na punktowym zastosowaniu wąskopasmowego i pulsacyjnego światła, dzięki czemu dochodzi do termicznego uszkodzenia komórek, w których doszło do nagromadzenia barwnika. Dzięki wykorzystaniu serii trzech filtrów, koncentrujących światło w węższym zakresie, technologia Dye-Vl® pozwala również na efektywne leczenie pacjentów ze zmianami naczyniowymi. Co więcej, dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapii w krótszym czasie. Warto podkreślić, że efekty terapii Dye-Vl® zostały udowodnione klinicznie, a sam zabieg jest komfortowy i minimalnie bolesny i dla pacjenta.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

harmony_1

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Proces gojenia trwa do kilku tygodni. Po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, procedurę należy powtórzyć.

Po zabiegu nie należy opalać skóry. Należy ją pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Czas utrzymywania się efektów

W przypadku wykonania serii zabiegów (zgodnie z zaleceniami lekarza) terapia przynosi stałe efekty.

Przeciwwskazania

  • Infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • Twardzina,
  • Radioterapia,
  • Zaburzenia gojenia,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Typ skóry VI,
  • Inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | Kraków – usuwanie blizn