iPIXEL™ – ALMA HARMONY XL

W SKRÓCIE
Cena od 700 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie Opcjonalnie
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu
Sugerowana seria 3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów do 24 mc po wykonaniu serii zabiegów

Technologia zabiegu ablacyjnego resurfacingu skóry

Zabieg ablacyjnego resurfacingu skóry iPIXEL™ jest wykonywany dzięki zastosowaniu innowacyjnej i wielofunkcyjnej platformy Harmony XL (ALMA LASERS) przeznaczonej do zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Nowoczesna technologia wykorzystana w produkcji platformy, umożliwia zastosowanie wielu kategorii zabiegowych działających w oparciu o laser, światło, ultradźwięki oraz przeróżne głowice aplikacyjne.<

Efekty zabiegu ablacyjnego resurfacingu skóry

W efekcie ablacyjnego resurfacingu iPixel™ dochodzi do głębokiej odbudowy tkanek skórnych (również na poziomie skóry właściwej) co prowadzi do redukcji przebarwień i likwidacji niedoskonałości w postaci drobnych zmarszczek, blizn, rozstępów.

Zabieg laserowego odmładzania skóry jest szczególnie polecany pacjentom oczekującym skutecznego, szybkiego i względnie nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry.

Jak wygląda zabieg ablacyjnego resurfacingu skóry

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu znieczulającego.

Procedura zabiegowa iPixel™ polega na wykonaniu dobrze kontrolowanych mikrourazów termalnych (mających postać zespołu punktów (pixeli)) przy jednoczesnym pozostawieniu nienaruszonego otoczenia komórkowego, który stanowi naturalną bazę do rozpoczęcia procesu odbudowy tkanek; w tym włókien kolagenowych i elastynowych.

Bardzo szybka i silna regeneracja jest możliwa dzięki temu, że każde uszkodzenie jest otoczone fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta (skórę można porównać do bardzo mocno opalonej, z lekko widoczną drobną siateczką).

Proces gojenia trwa do 4 tygodni. Po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, zabieg należy powtórzyć. Po zabiegu nie należy opalać skóry. Należy ją pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Czas utrzymywania się efektów

W przypadku wykonania serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza, efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy.

Przeciwwskazania

  • Infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • Twardzina,
  • Radioterapia,
  • Zaburzenia gojenia,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Typ skóry VI,
  • Inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Zabieg jest wykonywany przez

TAGI

Instytut MEDESTETIS | Kraków – Laseroterapia, iPixel, Resurfacing