LIPOLIZA – REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

W SKRÓCIE
Cena od 400 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1-5 zabiegów
Czas utrzymywania efektów stały (w przypadku stosowania się do zaleceń)

EFEKTY ZABIEGU LIPOLIZY – REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ:

Lipoliza iniekcyjna to procedura służąca do modelowania sylwetki i usuwania tłuszczu z miejsc opornych na odchudzanie. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji – fosfatydylocholiny i deoksycholanu, które powodują rozpad błon komórkowych komórek tłuszczowych. Uwolniony z komórek tłuszczowych tłuszcz jest transportowany do wątroby, a następnie metabolizowany i wydalony z organizmu.

Fostatydylocholinę, czasem z w mieszaninie np. z karnityną, wstrzykuje się najczęściej w tkankę tłuszczową brzucha, ud, bioder, kolan lub podbródka. U około 2% pacjentów zabieg jest nieskuteczny.

Najczęściej wykonuje się serie 1-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Między zabiegami można miejsca leczone poddawać masażom (szczególnie polecany jest masaż odchudzający i drenaż limfatyczny).

JAK WYGLĄDA ZABIEG LIPOLIZY – REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega na podaniu mikroigłą preparatu zawierającego fosfatydylocholiny i deoksycholan, który powoduję rozpad błon komórkowych komórek tłuszczowych. Obszar poddawany zabiegowi jest znieczulony miejscowo kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

CZAS ZABIEGU:

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

OKRES REKONWALESCENCJI:

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 4 godzinach.

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW:

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach od wstrzyknięcia. Stosując się do zaleceń lekarza można osiągnąć stały efekt.

ZABIEG JEST WYKONYWANY PRZEZ:

TAGI

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – LIPOLIZA – REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ