Lipoliza – redukcja tkanki tłuszczowej

W SKRÓCIE
Cena od 400 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1-5 zabiegów
Czas utrzymywania efektów stały (w przypadku stosowania się do zaleceń)

Efekty zabiegu lipolizy – redukcji tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to procedura służąca do modelowania sylwetki i usuwania tłuszczu z miejsc opornych na odchudzanie. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji – fosfatydylocholiny i deoksycholanu, które powodują rozpad błon komórkowych komórek tłuszczowych. Uwolniony z komórek tłuszczowych tłuszcz jest transportowany do wątroby, a następnie metabolizowany i wydalony z organizmu.

Fostatydylocholinę, czasem z w mieszaninie np. z karnityną, wstrzykuje się najczęściej w tkankę tłuszczową brzucha, ud, bioder, kolan lub podbródka. U około 2% pacjentów zabieg jest nieskuteczny.

Najczęściej wykonuje się serie 1-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Między zabiegami można miejsca leczone poddawać masażom (szczególnie polecany jest masaż odchudzający i drenaż limfatyczny).

Jak wygląda zabieg lipolizy – redukcji tkanki tłuszczowej?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega na podaniu mikroigłą preparatu zawierającego fosfatydylocholiny i deoksycholan, który powoduję rozpad błon komórkowych komórek tłuszczowych. Obszar poddawany zabiegowi jest znieczulony miejscowo kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 4 godzinach.

Czas utrzymywania się efektów

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach od wstrzyknięcia. Stosując się do zaleceń lekarza można osiągnąć stały efekt.

Zabieg jest wykonywany przez

TAGI

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – LIPOLIZA – REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ