Wolumetria twarzy (technika nici hialuronowe)

Wolumetria w skrócie
Cena od 1650 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów 6-12 mc
nici_hialuronowe_2

Efekty wolumetrii twarzy, wykonywanej techniką nici hialuronowych

Wolumetria twarzy, wykonywana nićmi hialuronowymi to innowacyjna technika pozwalająca na modelowanie owalu twarzy oraz modelowanie policzków kwasem hialuronowym – w efekcie poprawę wyglądu okolic policzków, brody i podbródka.

Nici hialuronowe pozwalają na modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym poprzez wypełnienie obszarów, które utraciły jędrność i świeżość. Dzięki poprawie wiązania cząsteczek wody w skórze, zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych pozwala uzyskać natychmiastowy efekt ujędrnienia oraz nawilżenia skóry, jak również poprawy objętości, czy wygładzenia zmarszczek i bruzd.

clearlift_1

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych poprzedzony jest wnikliwą konsultacją medyczną. Lekarz medycyny estetycznej weryfikuje wskazania i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i decyduje o wszystkich elementach modelowania owalu twarzy kasem hialuronowym.

Wolumetria twarzy rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia – zazwyczaj w postaci kremu znieczulającego, a w niektórych przypadkach znieczulenia dentystycznego.
Zasadnicza część procedury wykonywana jest przy wykorzystaniu specjalnie dostosowanych do tego igieł – mikrokaniul, które dzięki swoim zaokrąglonym zakończeniom minimalizują uczucie bólu, oraz ryzyko powstawania zasinień w okolicach nakłuć.

Główną zaletą miękkiego liftingu jest minimalna ilość nakłuć na obszarze wymagającym leczenia. Kaniule wprowadza się w nakłucia wykonane wcześniej mikroigłą, a w trakcie ich usuwania wstrzykuje się preparat z kwasem hialuronowym w formie linijnych nici.

Wskazania do zabiegu wolumetrii twarzy, techniką nici hialuronowych

Technika nici hialuronowych ma zastosowanie, jeśli potrzebujesz pozbyć się zmarszczek, chcesz wymodelować owal swojej twarzy, odmłodzić okolice oczu.

Czas zabiegu

Zabieg z zastosowaniem nici hialuronowych trwa od 30 do 90 minut w zależności  od obszaru wykonywanej terapii.

Okres rekonwalescencji po zabiegu z użyciem nici hialuronowych

Dzięki zastosowaniu specjalnych mikrokaniul podczas zabiegu nićmi hialuronowymi w dużym stopniu eliminowane jest ryzyko powstawania zasinień. Wpływa to  na niską inwazyjność terapii i sprawia, że pacjent nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Niekiedy po zabiegu mogą wystąpić również lekkie podrażnienia miejscowe, ale na ogół znikają one w przeciągu 4 godzin. Wyjątkowo u niektórych pacjentów  dochodzi do powstania delikatnego obrzęku który może utrzymać się przez 2 dni od zabiegu.

Czas utrzymywania się efektów techniką nici hialuronowych

Utrzymanie się uzyskanych rezultatów podczas wolumetrii twarzy, czyli modelowania policzków kwasem hialuronowym  jest zależne od zastosowanego preparatu jak również od trybu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 9 do 12 miesięcy. W najlepszych przypadkach preparat utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Warto porozmawiać z lekarzem i dopytać, jaki prowadzić styl życia, aby efekt zastosowania nici hialuronowych utrzymywał się jak najdłużej.

Przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu miękkiego liftingu

Jak każdy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, zastosowanie nici hialuronowych ma swoje przeciwwskazania. Miękki lifting nie powinien być wykonywany w przypadku, gdy:

  • chorujesz na choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • masz skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • masz stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • masz uczulenie na kwas hialuronowy bądź jego składniki,
  • jesteś w ciąży,
  • karmisz piersią.

Prezentowany opis procedury zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, podstawą wykonania zabiegu miękkiego liftingu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Cena zabiegu wolumetrii kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy, wypełniania policzków, skroni, brody, poprawa owalu twarzy
Zabieg pojedynczy
1 ml preparatu 1 650 zł
każdy kolejny 1 ml preparatu 1 350 zł

Lekarze wykonujący zabieg wolumetrii twarzy
w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) -Wolumetria twarzy

Jakich efektów można się spodziewać po wolumetrii twarzy niciami hialuronowymi?

Nici hialuronowe pozwalają na modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym poprzez wypełnienie obszarów, które utraciły jędrność i świeżość. Dzięki poprawie wiązania cząsteczek wody w skórze, zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych pozwala uzyskać natychmiastowy efekt ujędrnienia oraz nawilżenia skóry, jak również poprawy objętości, czy wygładzenia zmarszczek i bruzd.

Jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii twarzy za pomocą nici hialuronowych?

Efekt wolumetrii twarzy za pomocą nici hialuronowych  jest zależny od  rodzaju zastosowanego preparatu oraz  od trybu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 9 do 12 miesięcy. W najlepszych przypadkach preparat utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu wolumetrii twarzy za pomocą nici hialuronowych?

Dzięki zastosowaniu specjalnych mikrokaniul podczas zabiegu nićmi hialuronowymi w dużym stopniu eliminowane jest ryzyko powstawania zasinień. Wpływa to  na niską inwazyjność terapii i sprawia, że pacjent nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bolesny?

Podczas zabiegu odczuwalny może być dyskomfort podczas przekłucia skóry kaniulą,  natomiast w czasie podawania preparatu może być odczuwalne delikatny dyskomfort w postaci rozpierania.

Jakie są możliwe powikłania po wykonaniu wolumetrii twarzy za pomocą nici hialuronowych?

Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza, co pozwoli uniknąć przykrych powikłań. Nie mniej jednak może się zdarzyć, że po zabiegu pojawi się obrzęk, zasinienie, a także reakcja alergiczna lub infekcje.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu wolumetrii twarzy niciami hialuronowymi?

Ze względu na to, że po zabiegu mogą pojawić się siniaki, niewielki obrzęk lub zaczerwienienie warto smarować skórę żelem lub maścią na bazie ziół wzmacniających naczynia: arnika górska, witamina C lub witamina K. Wskazane jest również stosowanie preparatów nawilżających i łagodzących skórę.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4.25 (8 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa