Niechirurgiczny lifting powiek Plasma IQ

plasma2

Efekty korekty powiek

Zabieg niechirurgicznego liftingu powiek przy zastosowaniu technologii Plasma IQ powoduje bezpieczne i kontrolowane odparowanie naskórka, a w efekcie wygładzenie, napięcie i lifting skóry.

Jak wygląda korekta powiek

Zabieg niechirurgicznego liftingu powiek (korekta powiek) jest zawsze poprzedzony konsultacją i wywiadem medycznym, podczas którego dochodzi do ustalenia wskazań do zabiegu oraz wykluczenia przeciwwskazań.

Lifting powiek bez skalpela jest możliwy dzięki wykorzystaniu Plasma IQ – innowacyjnego urządzenia przeznaczonego do zabiegów tzw. chirurgii nieablacyjnej. Plasma IQ to generator plazmy, tworzącej się między końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu. Plazma w sposób kontrolowany powoduje sublimację naskórka i obkurczanie skóry w miejscu jego działania, a dzięki specjalnym technikom zabiegowym uzyskujemy efekt napięcia i liftingu skóry w zakresie działania urządzenia.

Warto podkreślić, że zabieg wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki. Co więcej, nie wywołuje uszkodzenia termicznego skóry właściwej, krwawienia, nekrozy, poparzeń czy reakcji zapalnej w otaczających tkankach. Nie ma także ryzyka przebarwień pozapalnych. Niewątpliwą zaletą jest także brak wyłączenia z codziennej aktywności (w trakcie zabiegu powstają tylko punktowe, malutkie strupki).

Zabieg nie jest bolesny, ale dla komfortu pacjenta skóra jest znieczulana kremem z lidokainą.

plasma3

Czas zabiegu

Cała procedura zabiegowa trwa od 30 do 60 minut (wraz ze znieczuleniem).

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności, ale okres rekonwalescencji trwa ok. 14 dni (w tym czasie następuje proces gojenia naskórka poddanego sublimacji).

Czas utrzymywania się efektów

Zabieg niechirurgicznego liftingu powiek zapewnia trwałe efekty.

Przeciwwskazania

  • ciąża,
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • zaburzenia krzepnięcia (także wrodzone skazy krwotoczne i naczyniowe),
  • ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
  • infekcje ropne w miejscach planowanego zabiegu.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – Plasma IQ, Niechirurgiczny lifting powiek

[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa