Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego Qswitch Nd:Yag 1064/532NM Alma Harmony XL®

Technologia laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego

Zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego jest wykonywany dzięki zastosowaniu innowacyjnej i wielofunkcyjnej platformy Harmony XL (ALMA LASERS) przeznaczonej do zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Nowoczesna technologia wykorzystana w produkcji platformy, umożliwia zastosowanie wielu kategorii zabiegowych działających w oparciu o laser, światło, ultradźwięki oraz przeróżne głowice aplikacyjne.

Efekty zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego

Technologia Qswitch w zabiegach depigmentacji skóry oferuje zastosowanie energii o niezwykle wysokiej gęstości. Dzięki temu, podczas zabiegu dochodzi do fizycznego rozbicia cząstek barwnika (tatuażu lub makijażu) na elementy tak małe, że zostają one usunięte ze skóry, drogą fagocytozy. Do rozbicia cząstek dochodzi w wyniku emisji ultrakrótkiego impulsu (nanosekundowego), który jest selektywnie pochłaniany przez barwnik tatuażu, podobnie jak przez melaninę (każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali).

Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego, względnie 90 procentowego usunięcia 4-5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają ok. 6-8 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być zachowana 6-8 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań  oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Na życzenie pacjenta wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu znieczulającego.

Parametry zabiegowe zależą od charakterystyki tatuażu – jego koloru, gęstości, wieku czy natężenia kolorów, a także typu skóry.

Zabieg polega na punktowym zastosowaniu emisji ultrakrótkiego impulsu (nanosekundowego), który jest selektywnie pochłaniany przez barwnik tatuażu, podobnie jak przez melaninę (każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali). Dzięki temu, podczas zabiegu dochodzi do fizycznego rozbicia cząstek barwnika (tatuażu lub makijażu) na elementy tak małe, że zostają one usunięte ze skóry, drogą fagocytozy.

Czas zabiegu

Czas trwania zabiegu zależy od rozmiarów tatuaży i może wnosić od 5 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Proces gojenia trwa do kilku tygodni. Po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, zabieg należy powtórzyć. Po zabiegu nie należy opalać skór. Należy ją pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Czas utrzymywania się efektów

W przypadku wykonania serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza terapia przynosi stałe efekty.

Przeciwwskazania

  • Infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • Twardzina,
  • Radioterapia,
  • Zaburzenia gojenia,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Typ skóry VI,
  • Inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | Kraków – Laserowe usuwanie tatuażu, laserowe usuwanie makijażu pernamentnego, Laser Qswitch