iGenesis® to przełom w żywieniu dla zdrowia! Odkoduj swoje DNA!

iGenesis to jedyne badanie w Polsce, które poprzez analizę ponad 100 polimorfizmów genów i niemal 600 procesów z nimi związanych, określi wzajemne oddziaływanie Twoich genów na organizm. Wykonując badanie raz, otrzymujesz przewodnik po pięciu kluczowych obszarach Twojego zdrowia, który będzie służył Ci przez całe życie.

igenesis1

Dlaczego nutrigenetyka i test iGENESIS®?

Człowiek rodzi się z zespołem genów; jedne z nich warunkują podatność na choroby, a inne przed nimi chronią. Sztuka polega na tym, by pobudzać te drugie. Teraz jest to możliwe dzięki zaawansowanym testom iGenesis® i ich interpretacji wykonanej przez specjalistów.

Test nutrigenetyczny iGenesis® pozwala stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy i ułożyć zdrową dietę na podstawie różnorodnych informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Kod ten oraz relacje genów są unikalne dla każdego człowieka.

Dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu genodieta – jest ważnym ogniwem procesu żywienia. Na jej podstawie można dodatkowo stworzyć program aktywności fizycznej, adekwatny do konkretnych potrzeb każdego z nas.

Jedno proste badanie – pobranie DNA poprzez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków przynosi bezcenne informacje.

Z czego składa się test iGENESIS®?

Badanie iGenesis to pięć wzajemnie uzupełniających się modułów: SLIM, MICRO, SENSOR, HEALTH i DETOX, które tworzą spójny obraz indywidualnych potrzeb Twojego organizmu.

MODUŁ SLIM
Analizuje predyspozycje do metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek, umożliwiając opracowanie spersonalizowanego profilu żywieniowego. Uwzględnia podłoże genetyczne zachowań trudnych do uchwycenia wynikających z wpływu emocji na odżywianie. Wskazuje również, jak dostosować aktywność fizyczną do posiadanych predyspozycji.

MODUŁ MICRO
Zawiera informacje dotyczące metabolizmu, wchłaniania i transportu witamin i składników mineralnych: A, B6, B9, B12, C, D, E i choliny oraz wapnia, magnezu i żelaza. Ułatwi dostosowanie diety i suplementacji do faktycznych potrzeb organizmu.

MODUŁ SENSOR
Wskazuje predyspozycje do wystąpienia nietolerancji na gluten, laktozę, fruktozę i nadwrażliwości pokarmowych o podłożu genetycznym – niezmiennych przez całe życie. Często wiążą się one z niespecyficznymi objawami, które mogą wystąpić nawet kilkadziesiąt godzin po spożyciu danego produktu. Ociężałość, senność, ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle głowy czy problemy ze strony układu pokarmowego mogą być spowodowane produktami codziennie występującymi w diecie.

MODUŁ HEALTH
Nastawiony jest przede wszystkim na profilaktykę zdrowia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób dietozależnych, ale również wprowadzenie działań wspierających proces leczenia, jeśli choroba już wystąpiła. Identyfikuje geny odpowiedzialne za predyspozycje do rozwoju hipercholesterolemii, hiperglikemii, najgroźniejszej dla zdrowia otyłości brzusznej czy zespołu metabolicznego.

Jakie korzyści oferuje test IGENESIS®

iGenesis to najbardziej zaawansowane na polskim rynku badanie nutrigenetyczne, umożliwiające zbadanie wzajemnej korelacji poszczególnych genów. Informacje zawarte w raporcie i opracowanych na jego podstawie zaleceniach pomogą w:

  • Skomponowania dopasowanej diety – ustalenie proporcji węglowodanów, tłuszczów i białek
  • Dostosowaniu treningu – ile i jak ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony efekt
  • Ocenie wpływu emocji na proces odchudzania
  • Ustaleniu, jak organizm radzi sobie z wchłanianiem i przetwarzaniem witamin i składników mineralnych
  • Wyeliminowaniu produktów spożywczych, które będą negatywnie wpływały na organizm oraz wprowadzenie tych o korzystnym działaniu
  • Dobraniu suplementacji oraz wskażą, jakie parametry kontrolować w badaniach okresowych
  • Ocenie skuteczności organizmu w walce z wolnymi rodnikami i toksynami
  • Zmniejszeniu ryzyka rozwoju lub uniknięcia chorób takich, jak: cukrzyca typu II, insulinooporność, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar, hipercholesterolemia, otyłość i jej powikłania, niektóre choroby nowotworowe
  • Zdiagnozowaniu predyspozycji do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych i wprowadzenie odpowiedniej diety

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – TEST NUTRIGENETYCZNY iGenesis™

[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa