Leczenie rumienia, co to jest i jak go usunąć?

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu leczenia rumienia?

Leczenie rumienia jest wskazane w przypadku regularnego pojawiania się jednolitego i ściśle do siebie przylegającego zaczerwienienia obejmującego głównie obszar policzków, brody i nosa.
Leczenie jest szczególnie wskazane pacjentom, u których zaczerwienienie powoduje jednoczesne odczucie bólu oraz pieczenia.

Co może być przyczyną powstawania rumienia?

Rumień jest chorobą o podłożu naczyniowym objawiającą się problemami w kurczeniu się rozszerzonych naczyń włosowatych, pojawiającą się najczęściej w okresie intensywnego oddziaływania czynników atmosferycznych (mróz, ciepło,) lub pod wpływem silnych emocji wywołujących wzrost ciśnienia tętniczego.

Na czym polega leczenie?

Celem leczenia jest termiczne uszkodzenie nieprawidłowo kurczących się naczyń krwionośnych w efekcie czego dochodzi do ich wchłonięcia. Światło docierając w głąb naczynia, jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i ulega zmianie na energię cieplną. Pod wpływem tego ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłanianie, przez co zanikają.

Dedykowane procedury

DYE-VL™

LIKWIDACJA POWIERZCHNIOWYCH ZMIAN NACZYNIOWYCH I PRZEBARWIEŃ

CZYTAJ

Tagi

Instytut medycyny estetycznej Medestetis Kraków – leczenie rumienia

[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa