Leczenie cellulitu

Kiedy warto pomyśleć o leczeniu cellulitu?

O leczeniu cellulitu warto pomyśleć już w momencie zaobserwowania pierwszych jego objawów. A te łatwo zauważyć na przykład podczas badania palpitacyjnego (wystarczy pogładzić lub ścisnąć warstwę skóry dwoma palcami). Charakterystyczne nierówności – zagłębienia i guzowatość skóry przypominają nieco skórkę pomarańczy (stąd też ta potoczna nazwa).

Występowanie tego częstego defektu estetycznego, dotyczącego głównie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, spowodowane jest nieprawidłowym rozłożeniem tkanki tłuszczowej. Przyjmuje się, że pojawia się on w wyniku rozpadu włókien kolagenowych w warstwie siateczkowatej skóry właściwej, co prowadzi do jej osłabienia i wytworzenia przepuklin tłuszczowej tkanki podskórnej do skóry właściwej, a także ucisku mikrokrążenia. Najczęściej zmiany kumulują się w okolicach ud, bioder, pośladków, ramion czy kolan i sprawiają, że skóra traci estetyczny wygląd.

Innowacyjne zabiegi na cellulit pozwalają zniwelować powstałe niedoskonałości, jakim są pofałdowania i nierówności skóry. Co więcej o leczeniu gabinetowym warto pomyśleć nawet wówczas, gdy pacjent już wcześniej poddał się leczeniu, ale zastosowana terapia nie przyniosła zamierzonych efektów.

Co może być przyczyną powstawania cellulitu?

Przyczyn i uwarunkowań sprzyjających powstawaniu cellulitu jest wiele, dlatego trudno jest określić jeden podstawowy powód jego powstawania. Najczęściej do czynienia mamy z całym szeregiem nakładających się na siebie czynników, do których możemy zaliczyć: uwarunkowania genetyczne, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednią dietę, palenie papierosów, zaburzenia hormonalne itp.

3. Zrzut ekranu 2016-05-28 o 08.04.11

Cele leczenia cellulitu

Linia zaawansowanych zabiegów leczniczych, mających na celu minimalizację zmian cellulitowych wpływa m.in. na:

  • usprawnienie miejscowego krążenia krwi i poprawę metabolizmu tkanek,
  • przyspieszenie mikrokrążenia w miejscu, gdzie pojawił się cellulit, tak, aby zredukować odkładające się grudki tłuszczu w tkance,
  • eliminację obrzęków i toksycznych złogów, które zdążyły nagromadzić się w tkance.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT DEDYKOWANYCH PROCEDUR ZABIEGOWYCH:

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

MEZOTERAPIA

Anti Lipo Dystrophic Agents

CZYTAJ
LIPOMASSAGE LPG®

NATURALNA ENDERMOLOGIA NA CIAŁO

CZYTAJ
EAT SKIN SHOCK®

FALA AKUSTYCZNA

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Leczenie cellulitu