Redukcja tkanki tłuszczowej

Kiedy warto pomyśleć o redukcji tkanki tłuszczowej?

Otyłość bądź nadwaga to coraz powszechniejszy problem społeczny obserwowany przede wszystkim w krajach zaawansowanych gospodarczo. Sama chęć pozbycia się zbędnych kilogramów często okazuje się być niewystarczająca w walce o idealną figurę i kondycję fizyczną. Nieodzowne jest przygotowanie indywidualnego programu żywieniowego poprzedzonego odpowiednią diagnostyką. Dodatkowe kilogramy są bowiem nie tylko defektem estetycznym, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia pacjenta. Obciążając w zasadzie wszystkie układy, prowadzą do szeregu chorób. Dlatego też w niektórych sytuacjach warto poważnie zastanowić się nad wykonaniem zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej, który okazuje się być pierwszym krokiem do wdrożenia nowego stylu życia.

Co może być przyczyną otyłości?

Dobór właściwego sposobu odżywiania i dbania o kondycję, z uwagi na specyficzne uwarunkowania każdego organizmu, wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Złe nawyki żywieniowe, nieodpowiednie dobranie diety do potrzeb organizmu, a także… decyzja o przejściu na dietę bez wsparcia i rady specjalisty – to aspekty, które często oddalają pacjenta od prawidłowej masy ciała. W efekcie dochodzi do niewłaściwego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, które później trudno się pozbyć. Za jej przyrost odpowiedzialne są m. in.:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • złe nawyki żywieniowe,
  • niedostateczna aktywność fizyczna oraz siedzący tryb życia.

Cele redukcji tkanki tłuszczowej

Pierwszym krokiem na drodze do redukcji tkanki tłuszczonej jest odpowiednio dobrana diagnostyka. Pozwala ona na poznanie przyczyn powstania problemu otyłości, które często kryją się w specyficznych schorzeniach. Diagnoza i podjęcie leczenia, pozwala skonstruować optymalny program dietetyczny, którego wsparciem może być zastosowanie zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej.  Jest to droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, właściwego samopoczucia i odzyskania pewności siebie. To również pierwszy krok w stronę ogólnego polepszenia stanu zdrowia pacjenta z problemem nadwagi.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT DEDYKOWANYCH PROCEDUR ZABIEGOWYCH:

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

ULTRASKIN II ABSOLUTE

MODELOWANIE SYLWETKI

CZYTAJ
LIPOLIZA

INIEKCYJNA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

CZYTAJ
IGENESIS

TEST NUTRIGENETYCZNY

CZYTAJ
LIPOTRANSFER

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ

CZYTAJ
LIPOMASSAGE LPG®

NATURALNA ENDERMOLOGIA NA CIAŁO

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Redukcja tkanki tłuszczowej