Blefaroplastyka | Chirurgiczna plastyka powiek

W SKRÓCIE
Cena od 3000 zł
Czas zabiegu 90 – 120 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria zabieg + wizyta kontrolna po 7 dniach
Czas utrzymywania efektów efekt stały

Efekty operacji plastycznej powiek

Efektem zabiegu blefaroplatyski jest trwałe usunięcie nadmiaru skóry i/lub przepuklin tłuszczowych odpowiadających za ciężki i asymetryczny wygląd powiek górnych lub dolnych. Jego konsekwencją jest osiągnięcie efektu odmłodzenia, optymalnego napięcia skóry i naturalnej symetrii okolic oczu.

Jak wygląda operacja plastyczna powiek?

Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych jest zawsze poprzedzony konsultacją i wywiadem medycznym, podczas którego ustalane są wskazania do zabiegu oraz wykluczane są wszystkie ewentualne przeciwwskazania.

Plastyka powiek górnych

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry i (jeśli to potrzebne) pewnej części tłuszczu zlokalizowanego okołogałkowo, tworzącego rodzaj „przepukliny”. Wskazaniami medycznymi do przeprowadzenia tego zabiegu są:

  • Ptoza (opadanie powieki górnej, która sięga aż po brzeg rogówki). Ptoza może być wadą wrodzoną. W większości przypadków przyczyną tej choroby jest słaby rozwój mięśnia dźwigacza powieki górnej lub uszkodzenie unerwienia tego mięśnia,
  • Przepukliny tłuszczowe,
  • Ptoza rzekoma – Nadmiar skóry powiek(dermatochalasis) oraz silnie rozbudowana część mięśnia okrężnego oka.

Plastyka powiek dolnych:
Wskazania do zabiegu w obrębie powiek dolnych są analogiczne jak w przypadku powiek górnych, przy czym zabieg można wykonać na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na wykonaniu cięcia w linii 2mm pod rzęsami. Druga metoda polega na wykonaniu cięcia od spojówkowej strony powieki (konwencjonalny sposób dostępu – jak przy plastyce powieki górnej). Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Zaletą tego rodzaju metody są niewidoczne blizny.

Blepharoplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, co ogranicza bolesność do minimum. Po wykonaniu zabiegu na skórze pozostawione są szwy – w zmarszczce powieki górnej, bądź tuż pod rzęsami na powiece dolnej. Szwy zdejmuje się po 7 dniach. Rany zostają przykryte cienkimi plastrami.

Czas trwania operacji plastycznej powiek

Zabieg trwa od 90 do 120 minut.

Okres rekonwalescencji po operacji plastycznej

Okres rekonwalescencji po operacji plastycznej powiek jest uzależniony od indywidualnych czynników, ale najczęściej trwa ok. 21 dni (do całkowitego wygojenia rany). Szwy są usuwane po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej. Przyjmuje się, że w zależności od samopoczucia i charakteru aktywności pacjent może normalnie funkcjonować już po kilku dniach od zabiegu.

Czas utrzymywania się efektów

Zabieg chirurgicznej plastyki powiek górnych i dolnych zapewnia trwałe efekty.

Przeciwwskazania

  • ciąża,
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • zaburzenia krzepnięcia (także wrodzone skazy krwotoczne i naczyniowe),
  • ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
  • infekcje ropne w miejscach planowanego zabiegu

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Blefaroplastyka, Blepharoplastyka, Plastyka powiek górnych i dolnych