Blefaroplastyka | Chirurgiczna plastyka powiek

W SKRÓCIE
Cena od 3000 zł
Czas zabiegu 90 – 120 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria zabieg + wizyta kontrolna po 7 dniach
Czas utrzymywania efektów efekt stały

EFEKTY OPERACJI PLASTYCZNEJ POWIEK:

Efektem zabiegu blefaroplatyski jest trwałe usunięcie nadmiaru skóry i/lub przepuklin tłuszczowych odpowiadających za ciężki i asymetryczny wygląd powiek górnych lub dolnych. Jego konsekwencją jest osiągnięcie efektu odmłodzenia, optymalnego napięcia skóry i naturalnej symetrii okolic oczu.

JAK WYGLĄDA OPERACJA PLASTYCZNA POWIEK?

Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych jest zawsze poprzedzony konsultacją i wywiadem medycznym, podczas którego ustalane są wskazania do zabiegu oraz wykluczane są wszystkie ewentualne przeciwwskazania.

Plastyka powiek górnych

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry i (jeśli to potrzebne) pewnej części tłuszczu zlokalizowanego okołogałkowo, tworzącego rodzaj „przepukliny”. Wskazaniami medycznymi do przeprowadzenia tego zabiegu są:

  • Ptoza (opadanie powieki górnej, która sięga aż po brzeg rogówki). Ptoza może być wadą wrodzoną. W większości przypadków przyczyną tej choroby jest słaby rozwój mięśnia dźwigacza powieki górnej lub uszkodzenie unerwienia tego mięśnia,
  • Przepukliny tłuszczowe,
  • Ptoza rzekoma – Nadmiar skóry powiek(dermatochalasis) oraz silnie rozbudowana część mięśnia okrężnego oka.

Plastyka powiek dolnych:

Wskazania do zabiegu w obrębie powiek dolnych są analogiczne jak w przypadku powiek górnych, przy czym zabieg można wykonać na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na wykonaniu cięcia w linii 2mm pod rzęsami. Druga metoda polega na wykonaniu cięcia od spojówkowej strony powieki (konwencjonalny sposób dostępu – jak przy plastyce powieki górnej). Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Zaletą tego rodzaju metody są niewidoczne blizny.

Blepharoplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, co ogranicza bolesność do minimum. Po wykonaniu zabiegu na skórze pozostawione są szwy – w zmarszczce powieki górnej, bądź tuż pod rzęsami na powiece dolnej. Szwy zdejmuje się po 7 dniach. Rany zostają przykryte cienkimi plastrami.

CZAS TRWANIA OPERACJI PLASTYCZNEJ POWIEK:

Zabieg trwa od 90 do 120 minut.

OKRES REKONWALESCENCJI PO OPERACJI PLASTYCZNEJ:

Okres rekonwalescencji po operacji plastycznej powiek jest uzależniony od indywidualnych czynników, ale najczęściej trwa ok. 21 dni (do całkowitego wygojenia rany). Szwy są usuwane po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej. Przyjmuje się, że w zależności od samopoczucia i charakteru aktywności pacjent może normalnie funkcjonować już po kilku dniach od zabiegu.

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW:

Zabieg chirurgicznej plastyki powiek górnych i dolnych zapewnia trwałe efekty.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża,
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • zaburzenia krzepnięcia (także wrodzone skazy krwotoczne i naczyniowe),
  • ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
  • infekcje ropne w miejscach planowanego zabiegu

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Blefaroplastyka, Blepharoplastyka, Plastyka powiek górnych i dolnych