CHIRURGICZNA LIKWIDACJA ZMIAN SKÓRNYCH

W SKRÓCIE
Cena od 400 zł
Czas zabiegu 15-45 min
Znieczulenie TAK
Chłodzenie po zabiegu OPCJONALNIE
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu

Rodzaje zmian skórnych kwalifikujacych się do usunięcia

Do zabiegu chirurgicznego usuwania zmian skórnych kwalifikują się przede wszystkim znamiona oraz zmiany podejrzane o proces nowotworowy. Większość zmian pojawiających się na skórze tj. włókniaki, brodawki, można usunąć metodami niechirurgicznymi tj. laser CO2 lub plazma. W przypadku braku pewności co do typu i charakteru zauważonej zmiany, przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem dermatologiem celem wykonania dermatoskopii.

Jak wygląda zabieg usuwania zmian skórnych?

Zabieg chirurgicznego usuwania znamion i zmian skórnych wykonywany jest przez lekarza dermatochirurga po ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

W pierwszej fazie zabiegu pacjent zostaje znieczulony miejscowo nasiękowo lekiem znieczulającym. Następnie dermatochirurg precyzyjnie usuwa zmianę przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi chirurgicznych (skalpel, łyżeczka chirurgiczna). W zależności od rozmiaru zmiany i stopnia ingerencji, skóra zazwyczaj zostaje zszyta nićmi chirurgicznymi.

Istotnym etapem terapii jest badanie histopatologiczne, które pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie o charakter zmiany. Jest ono wykonywane zawsze wtedy, gdy lekarz ma jakiekolwiek wątpliwości co do określenia charakteru zmiany.

Czas zabiegu usuwania zmian  skórnych i znamion

Zabieg wraz ze znieczuleniem trwa od 15 do 45 minut. Po 7 dniach następuję wizyta kontrolna i usunięcie szwów chirurgicznych.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Usuwanie zmian skórnych, likwidacja zmian skórnych, dermatochirurgia.