CHIRURGICZNA LIKWIDACJA ZMIAN SKÓRNYCH

W SKRÓCIE
Cena od 400 zł
Czas zabiegu 15-45 min
Znieczulenie TAK
Chłodzenie po zabiegu OPCJONALNIE
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu

RODZAJE ZMIAN SKÓRNYCH KWALIFIKUJACYCH SIĘ DO USUNIĘCIA:

Do zabiegu chirurgicznego usuwania zmian skórnych kwalifikują się przede wszystkim znamiona oraz zmiany podejrzane o proces nowotworowy. Większość zmian pojawiających się na skórze tj. włókniaki, brodawki, można usunąć metodami niechirurgicznymi tj. laser CO2 lub plazma. W przypadku braku pewności co do typu i charakteru zauważonej zmiany, przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem dermatologiem celem wykonania dermatoskopii.

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA ZMIAN SKÓRNYCH?

Zabieg chirurgicznego usuwania znamion i zmian skórnych wykonywany jest przez lekarza dermatochirurga po ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

W pierwszej fazie zabiegu pacjent zostaje znieczulony miejscowo nasiękowo lekiem znieczulającym. Następnie dermatochirurg precyzyjnie usuwa zmianę przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi chirurgicznych (skalpel, łyżeczka chirurgiczna). W zależności od rozmiaru zmiany i stopnia ingerencji, skóra zazwyczaj zostaje zszyta nićmi chirurgicznymi.

Istotnym etapem terapii jest badanie histopatologiczne, które pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie o charakter zmiany. Jest ono wykonywane zawsze wtedy, gdy lekarz ma jakiekolwiek wątpliwości co do określenia charakteru zmiany.

CZAS ZABIEGU USUWANIA ZMIAN  SKÓRNYCH I ZNAMION:

Zabieg wraz ze znieczuleniem trwa od 15 do 45 minut. Po 7 dniach następuję wizyta kontrolna i usunięcie szwów chirurgicznych.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Usuwanie zmian skórnych, likwidacja zmian skórnych, dermatochirurgia.