Clearlift® – Alma Harmony Pro®

Czy zabieg laserowy zawsze musi wiązać się z kilkudniowym urlopem lub wyłączeniem z aktywności zawodowej?

Zabieg laserowy nie zawsze musi wiązać się z kilkudniowym urlopem lub wyłączeniem z aktywności zawodowej. Dzięki innowacyjnej procedurze nieablacyjnego remodelingu ClearLift® od Alma Harmony PRO możemy cieszyć się skuteczną i głęboką regeneracją skóry bez przerywania ciągłości naskórka i to w wyniku krótkiej i bezbolesnej terapii laserowej.

FL1_8774w_lq

Technologia zabiegu

ClearLift® Nd:YAG 1064/532nm to innowacyjny, nieablacyjny laser o optymalnie dobranej dużej mocy (QSwitch). Mimo, że terapia wykorzystuje światło lasera, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, nie uszkadzają one zewnętrznych warstw skórny, ale przenika do skóry właściwej i tam działa.

Platforma Harmony PRO (ALMA LASERS), za pomocą, której wykonuje się zabieg nieablacyjnego odmładzania ClearLift® jest multiaplikacyjną platformą laserową. Przy jej wykorzystaniu można przeprowadzać zabiegi dermatologiczne i estetyczne stosując jedne z najbardziej efektywnych technologi wykorzystujących promieniowanie laserowe.

Efekty zabiegu

Zabieg umożliwia zniwelowanie pierwszych oznak fotostarzenia objawiających się w postaci zmarszczek, bruzd, ale może być również stosowany w leczeniu przebarwień posłonecznych o niskim stopniu nasilenia, melazmy czyli przebarwień hormonalnych, rozszerzonych porów skórnych. Zabieg najczęściej stosuje się jako terapię ujędrniającą skórę przynosząca spektakularne efekty poprawy faktury i gęstości skóry całego ciała, bez konieczności rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny (część pacjentów odczuwa działanie światła jak delikatne ukłucia), jednakże na życzenie pacjenta możliwe jest znieczulenie miejscowe (krem). Terapia bazuje na termicznym oddziaływaniu na komórki skóry właściwej (bez uszkadzania warstwy naskórka), przy użyciu wiązki lasera o odpowiednio dobranej mocy. Bezpośrednio po zabiegu rozpoczyna się trwający kilka tygodni proces odbudowy. W jego wyniku dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra staje się jędrniejsza, jest bardziej rozświetlona oraz dochodzi do redukcji zmarszczek.

FL1_9887w_lq

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a pacjent bezpośrednio po jego wykonywaniu może wrócić do codziennych aktywności. Okres całkowitej przebudowy skóry zależy od indywidualnych uwarunkowań i wynosi zazwyczaj maksymalnie kilka tygodni.

Czas utrzymywania się efektów

Wykonanie serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego pozwala na uzyskanie efektów do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania

  • infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • zaburzenia układu immunologicznego,
  • izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • twardzina,
  • radioterapia,
  • zaburzenia gojenia,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • typ skóry VI,
  • inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

MEDESTETIS Instytut Medycyny Estetycznej | WARSZAWA | Clearlift Alma Harmony PRO