Dye-Vl® Alma Harmony Pro® likwidacja powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień

Technologia zabiegu

Platforma Harmony XL PRO (ALMA LASERS) za pomocą której wykonuje się zabieg redukcji powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień jest najbardziej multiaplikacyjną platformą laserową stosowaną do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej. Przy jej wykorzystaniu można przeprowadzać zabiegi dermatologiczne i estetyczne stosując jedne z najbardziej efektywnych technologi wykorzystujących światło.

harmony_2

Efekty zabiegu

Zabieg Dye-Vl® to nieinwazyjny sposób likwidacji zmian naczyniowych oraz przebarwień skóry. Polega on na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co powoduję redukcję widocznych zmian. Głównymi wskazaniami do zastosowania terapii są: rumień, trądzik różowaty, rozszerzone naczynka oraz przebarwienia. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w dziedzinie profilaktyki skóry płytko unaczynionej, mającej skłonność do zmian pigmentacyjnych oraz bardzo wrażliwej na różnego rodzaju czynniki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie wykonuje się znieczulenia, mimo to istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego na specjalną prośbę pacjenta. Wszystkie wskazania do wykonania zabiegu sprawdza na wizycie kontrolnej lekarz specjalista.
Podczas terapii dzięki jednej z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne doprowadza się do termicznego uszkodzenia komórek, w których nagromadził się barwnik. Stosując serię trzech filtrów, koncentrujących światło w węższym zakresie, technologia Dye-Vl® daje możliwość leczenia pacjentów ze zmianami naczyniowymi. Warto wspomnieć o wykorzystaniu emisji światła z przedziału 500 do 600 nm. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki, a ponadto uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

harmony_1

Okres rekonwalescencji

Tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk. Skóra sprawia wrażenie bardzo naciągniętej, jednak zazwyczaj nie powoduje to wyłączenie pacjenta z normalnej, codziennej aktywności.

Po zabiegu niewskazane jest opalanie się, skórę zaś zaleca się pielęgnować preparatami poleconymi przez lekarza. Proces gojenia trwa kilka tygodni, zaś po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, należy powtórzyć terapię.

Czas utrzymywania się efektów

Trwałe efekty można uzyskać stosując się do zaleceń lekarza wykonując serię zabiegów.

Przeciwwskazania

  • cukrzyca,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • epilepsja,
  • stany zapalne skóry,
  • opalona skóra bądź ciągłe stosowanie samoopalaczy,
  • choroby nowotworowe,
  • bielactwo,
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających np.:antybiotyki, nagietek, dziurawiec,
  • terapie retinoidami, steroidami, izotretynoina.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Tagi

MEDESTETIS Instytut Medycyny Estetycznej | WARSZAWA – leczenie rumienia, usuwanie przebarwień laserem