W SKRÓCIE
Cena od 850 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodni, zabieg przypominający co 6 mc
Czas utrzymywania efektów 12-18 miesięcy

Efekty zabiegu nawilżania skóry:

Hydrobalans jest jedynym z tych zabiegów, którego efekty są widoczne natychmiast po jego wykonaniu. Głównym celem terapii jest przywrócenie, a następnie utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Preparat na bazie kwasu hialuronowego usprawnia wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu poprawia się objętość leczonego obszaru tkanki. Gwarantowane efekty terapii to przede wszystkim odpowiednie nawilżenie skóry, wygładzenie i poprawa kolorytu skóry.

Jak wygląda zabieg nawilżania skóry?

Zabieg podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii.

W pierwszym etapie terapii skórę znieczula się specjalnym kremem znieczulającym. Z uwagi na to, stabilizowany kwas hialuronowy daje najlepsze efekty w nawilżaniu, podczas zabiegu hydrobalansu wstrzykuje się go w starannie wybrane warstwy skóry. Procedura ta nie jest bolesna, ponieważ używa się do tego mikrokaniuli, czyli igły o tępym zakończeniu, które nie uszkadzają naczyń krwionośnych i tkanki podskórnej, co pozwala na w pełni bezpieczne dla pacjenta przeprowadzenie zabiegu.

Czas zabiegu:

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu nawilżania skóry:

Zabieg jest mało inwazyjny dlatego też pacjenci wracają do normalnej aktywności od razu po zabiegu. Niekiedy może pojawić się obrzęk miejscowy utrzymujący się nie dłużej niż 2 dni.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu nawilżania skóry:

Utrzymanie się efektów zależy od różnych czynników m.in. rodzaju zastosowanego preparatu, czy stylu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet 18 miesięcy.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Hydrobalans