W SKRÓCIE
Cena od 400 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1-5 zabiegów
Czas utrzymywania efektów stały (w przypadku stosowania się do zaleceń)
lipoliza

Efekty zabiegu:

Miejscowe gromadzenie się większej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała, nie tylko powoduje dyskomfort pacjenta, ale również źle wpływa na jego zdrowie. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu może być zabieg lipolizy. Jest to niechirurgiczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Preparat, na którym bazuje terapia to połączenie fosfatydylocholiny (substancja rozpuszczająca błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz deoksycholatu (substancja niszcząca tłuszcz). Uwolnione z komórek tłuszcze są następnie transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi i są usuwane z organizmu.

Lipoliza najlepiej sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic:

  • brzucha,
  • pośladków,
  • bioder,
  • w okolicach tzw. drugiego podbródka,
  • ramion,
  • niektórych partii pleców.

Jak wygląda zabieg?

W miejsca nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, wstrzykiwana jest mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholatu. Oddziałując na komórki tłuszczowe rozpoczyna ona proces usuwania nadmiernej ilości tłuszczu z organizmu. Preparat wraz ze środkiem znieczulającym wstrzykuje się specjalną długą i cienką igłą.

Czas zabiegu:

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu:

Terapia redukcji tkanki tłuszczowej nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 7 dniach.

Do 24 godzin może utrzymywać się zaczerwienienie skóry oraz mogą pojawić się krwiaki i siniaki, które wchłaniają się do 14 dni.

Czas utrzymywania się efektów:

Rezultaty zabiegu uwidaczniają się stopniowo przez kilka pierwszych tygodni. Ich utrzymanie zależy od prowadzonego stylu życia, oraz stosowania się do zaleceń lekarza (wskazane jest stosowanie diety niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej, przyjmowanie większej ilość płynów).

Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Wzmacnia je masaż odchudzający, drenaż limfatyczny lub endermologia miejsc poddanych leczeniu.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Lipoliza – redukcja tkanki tłuszczowej