W SKRÓCIE
Cena od 5000 zł
Czas zabiegu 120-180 min.
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1-3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów do 36 mc

Efekty zabiegu przeszczepu tłuszczu

Lipotransfer to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej z miejsca gdzie występuje w nadmiarze w obszar gdzie wystąpiła utrata objętości. Rezultatem jest nie tylko wyszczuplenie konkretnych partii ciała, ale również poprawa kondycji skóry oraz modelowanie sylwetki. Terapia pozwala wykonać wolumetrię twarzy bez użycia skalpela. I to przy wykorzystaniu  jedynie własnych komórek – bez innego materiału wypełniającego, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wystąpienia alergii i innych komplikacji.

Lipotransfer to idealne rozwiązanie w przypadku wypełniania zmarszczek czy bruzd, modelowania policzków oraz korekty ust. Metoda ta wykorzystywana jest także w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Można ją zastosować także w leczeniu szpecących blizn powstałych w wyniku urazu mechanicznego. Dodatkową zaletą tego naturalnego wypełniacza jest zazwyczaj jego duża ilość stąd możliwość dużego wypełnienia.

Jak wygląda zabieg przeszczepu tłuszczu?

Zabieg podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii. Specjalista ustala jakie miejsce chcemy skorygować i z jakiej części pobrany zostanie tłuszcz.

Przed rozpoczęciem zasadniczej części terapii przeszczepu tłuszczu wykonuje się znieczulenie miejsca dawczego

W miejscu pobrania tkanki robi się niewielkie nacięcie, tak, aby umożliwić wprowadzenie specjalnej igły – kaniuli. Przy jej pomocy pobrane zostaną komórki tłuszczowe. Wielkość nacięcia zazwyczaj nie przekracza 3 mm i nie pozostawia blizn. Pozyskane tkanki preparuje się w celu pozyskania zawiesiny komórek tłuszczowych oraz macierzystych o optymalnej gęstości i objętości. Transferowana tkanka tłuszczowa zawieszona jest w niewielkiej ilości odessanego osocza i płynu międzytkankowego. Jest on bogaty w różnego rodzaju czynniki wzrostu oraz substancje odżywcze. Ma to wpływ na pobudzenie procesów regeneracyjnych skórę, co polepsza jej kondycje.

Tkankę tłuszczową podaje się przy pomocy mikrokaniuli co zmniejsza urazowość w trakcie zabiegu i zabieg jest praktycznie bezbolesny. Przy wypełnianiu tkanka tłuszczową tylko część przeszczepionych komórek przyjmie się i na trwale wypełni ubytek, stąd zazwyczaj wykonuje się niewielką nadkorekcję.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 120 do 180 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu tłuszczu

Do najczęściej występujących niepożądanych efektów zabiegu zalicza się: siniaki, krwiaki albo miejscowe obrzęki w miejscu pobrania  tkanki tłuszczowej.  Zmiany te zazwyczaj ustępują do dwóch tygodni.

Z uwagi na fakt przerwania ciągłości skóry, zabieg wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia infekcji. Takiej sytuacji zapobiega się wykonując lipotransfer pod osłoną antybiotykową.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu przeszczepu tłuszczu

Zmiany związane z korektą kształtu twarzy czy innych części ciała widoczne są tuż po wykonaniu zabiegu. Finalne rezultaty w pełni uwidaczniają się po ok. 3 miesiącach od lipotransferu. Tkanka, którą wypełnia się ubytki, funkcjonuje na takich samych zasadach jak cała tkanka tłuszczowa w organizmie.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej