Mezoterapia | Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA

Odżywienie i poprawa nawilżenia skóry
Mezoterapia Anti-aging

Efekty zabiegu mezoterapii

Mezoterapia słynie z różnorodnego zastosowania. Zabieg ten stosowany jest m.in. w celu odżywienia i poprawy naturalnego nawilżenia skóry. Sposób terapii jest tak skonstruowany, aby oddziaływać na najgłębsze warstwy, czyli na skórę właściwą. Efekty, które można otrzymać są ściśle uzależnione od preparatu, który zostanie zastosowany.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Spectrum stosowania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szerokie. Dobór substancji czynnych uzależniony jest od potrzeb pacjenta, zaś zabieg przeprowadza specjalista medycyny estetycznej.

W zależności od potrzeb pacjenta zasadnicza część zabiegu może być poprzedzona po nałożeniem kremu znieczulającego. Istotą zabiegu jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry odpowiednio dobranych preparatów, czyli koktajli na bazie składników o działaniu nawilżającym, regenerującym i odżywczym (witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy).

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii

W zabiegach mezoterapii mającej na celu nawilżenie skóry stosuje się kwas hialuronowy nieusieciowany – po podaniu utrzymuje się w tkance krótko (od kilku dni do około miesiąca). Podaje się go wtedy w obręb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym. Po zabiegu może wystąpić kilkudniowy obrzęk, mogą być widoczne grudki. Czasami pojawiają się siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu rewitalizacji skóry

O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje powtarzalność zabiegu. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni zależnie od preparatu. Warto również zdecydować się na zabiegi przypominające w ciągu roku.

Przeciwwskazania

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Mezoterapia