MODELOWANIE TWARZY ZA POMOCĄ NICI HIALURONOWYCH

W SKRÓCIE
Cena od 1200 zł
Czas zabiegu 30-90 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów 9-18 mc

EFEKTY ZABIEGU:

Wykorzystanie nici hialuronowych to innowacyjna metoda pozwalająca wymodelować kontur twarzy i poprawić wygląd okolic policzków, brody i podbródka. Nici pozwalają na wypełnienie obszarów, które straciły jędrność i świeżość. Dzięki poprawie wiązania cząsteczek wody w skórze, zabieg ten pozwala uzyskać natychmiastowy efekt ujędrnienia oraz nawilżenia skóry, jak również poprawy objętości, czy wygładzenia zmarszczek i bruzd.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg poprzedzony jest wnikliwym badaniem lekarskim. Specjalista medycyny estetycznej weryfikuje wskazania i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i decyduje o wszystkich elementach terapii.

Zabieg rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia – zazwyczaj w postaci kremu znieczulającego, a w niektórych przypadkach znieczulenia dentystycznego. Zasadnicza część procedury wykonywana jest przy wykorzystaniu specjalnie dostosowanych do tego igieł – mikrokaniuli, które dzięki swoim zaokrąglonym zakończeniom minimalizują uczucie bólu, a przy tym zmniejszają ryzyko powstawania zasinień w okolicach nakłuć. Główną zaletą “miękkiego” liftingu jest minimalna ilość nakłuć na obszarze wymagającym leczenia. Kaniule wprowadza się w nakłucia wykonane wcześniej mikroigłą, a w trakcie ich usuwania wstrzykiwany preparat z kwasem hialuronowym w formie linijnych nici.

CZAS ZABIEGU:

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

OKRES REKONWALESCENCJI PO ZABIEG:

Mała inwazyjność zabiegu sprawia, że pacjent nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Niekiedy mogą wystąpić lekkie podrażnienia miejscowe, ale na ogół znikają one w przeciągu 4 godzin po zabiegu . Czasem zdarza się lekki obrzęk przez 2 dni po zabiegu. Stosowanie specjalnych mikrokaniuli eliminuje ryzyko powstania zasinień na skórze.

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW:

Utrzymanie się uzyskanych rezultatów jest zależne od zastosowanego preparatu jak również od trybu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 9 do 12 miesięcy. W najlepszych przypadkach preparat utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • uczulenie na kwas hialuronowy bądź jego składniki,
  • ciąża,
  • karmienie piersią.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Nici hialuronowe