W SKRÓCIE
Cena od 1000 zł
Czas zabiegu 60-90 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 3 zabiegi w schemacie 0-1-6 miesięcy
Czas utrzymywania efektów 12-18 mc

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym

W medycynie estetycznej zastosowanie terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego najlepiej sprawdza się, gdy pacjent ma problem z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, lub straciła ona jędrność i blask. Może być również rozwiązaniem problemu wypadających włosów czy spowolnionego procesu gojenia się ran.

Celem zabiegu jest biostymulacja komórek skóry – w procesie, w którym w krwi pacjenta powstaje naturalne osocze bogatopłytkowe. Osocze ze względu na swoją biokompatybilność, usprawnia proces regeneracji tkanek oraz produkcji nowych naczyń krwionośnych. Aktywizuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz poprawia pracę komórek macierzystych. Zabieg zapewnia wyraźną odnowę i regenerację skóry, wygładzenie zmarszczek, jak również poprawę jędrności. Oparcie tej metody na stymulacji komórek macierzystych powoduje, że skóra w naturalny sposób odzyskuje swój młody wygląd. Najważniejsze efekty terapii to:

  • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
  • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  • remodeling włókien kolagenowych,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałd,
  • wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry,
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej,
  • leczenie łysienia skóry głowy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Terapia polega na pobraniu krwi pacjenta (ok. 6-18 ml). Kolejnym etapem jest wydzielenie z niej erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Wykonuje się to w wirówce, w której w próbówkach umieszcza się pobraną krew i poddaje się ją przez ok. 5 minut procesowi wirowania. Uzyskane osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, na którym opiera się przeprowadzany zabieg.

Osocze może być stosowane punktowo (jak klasyczna mezoterapia), jak też liniowo – wzdłuż zmarszczek i fałd. Może być stosowane na różne części ciała. Znieczulenie wykonywane jest na bazie kremu znieczulającego, a w niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie dentystyczne.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

W nielicznych przypadkach po zabiegu mogą: lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Pojawiają się one jednak bardzo rzadko i nie utrzymują się dłużej niż kilka dni. Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów zrażają się obrzęki miejscowe, które ustępują do 4 godzin. Najczęściej pacjenci nie potrzebują rekonwalescencji.

Czas utrzymywania się efektów

Efekty zabiegów wykonywanych w serii 3 powtórzeń utrzymują się nawet do około 12 miesięcy.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Osocze bogatopłytkowe