TEST NUTRIGENETYCZNY GENODIET™

W SKRÓCIE
Cena od 1500 zł
Czas badania 5-10 min

CO TO JEST TEST GENODIET™?

Najwięcej informacji o człowieku kryje się w kodzie genetycznym, z którym przychodzi na świat. Uwarunkowania genetyczne to nie tylko kwestia budowy ciała, kolor oczu czy kształt twarzy, ale to również szereg istotnych komunikatów, które pozwolą określić podatność danej osoby na różnego rodzaju schorzenia. Część genów, które posiada człowiek mają zdolność ochrony przed chorobami. Stosując test GENODIET™ lekarze mogą znaleźć odpowiednie zespoły genów, poprzez wnikliwą interpretację zawartych w nich informacji i pobudzić je do działań związanych z ochroną organizmu.

Test pozwala określić indywidualne potrzeby i uwarunkowania każdego organizmu, dlatego stał się idealnym narzędziem dla tworzenia zbilansowanych i spersonalizowanych diet. Pakiet uzyskanych w ten sposób danych na temat zdrowia i kondycji pacjenta daje możliwość doboru właściwego programu żywieniowego, który z pewnością pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu.

Stworzona w ten sposób genodieta przynosi wyraźne rezultaty i staje się kluczowym czynnikiem w poprawie zdrowia i kondycji wielu osób. Na takiej samej podstawie można dobrać odpowiedni pakiet aktywności fizycznych, które jeszcze bardziej poprawią wyniki.

Proste i bezbolesne badanie DNA może być drogowskazem a nawet przepustką do lepszego, zdrowszego życia.

GENODIET to nic innego jak zbadanie poszczególnych genów i odniesienie zawartych w nich informacji w stosunku do całości genotypu. Analiza taka wykonywana jest w międzynarodowym świecie medycznym i cieszy się ogromną popularnością, ponieważ pozwala znaleźć rozwiązanie na problemy tj.:

 • nadwaga lub niedowaga,
 • choroby cywilizacyjne (cukrzyca, miażdżyca, alergia, niektóre nowotwory, udar itp.),
 • brak sił witalnych, słabe samopoczucie, złe funkcjonowanie organizmu,
 • zbyt szybkie starzenie się,
 • niewłaściwego doboru aktywności fizycznych.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ TEST GENODIET™?

Na pełny pakiet GENODIET COMPLETO składają się trzy moduły:

GENODIET SLIM– Identyfikacja typu metabolicznego

Okazuje się często złotym środkiem dla osób, które nieustannie i bez większych rezultatów walczą z nadwagą. Przy pomocy tego typu badania można z łatwością stwierdzić jakich składników organizm potrzebuje najwięcej, a z usuwaniem jakich ma największy problem. Metoda w profesjonalny sposób może określić nawet 6 rodzajów profili dietetycznych, dzięki czemu dobiera się odpowiednią dla pacjenta dietę, która nie tylko w szybki i skuteczny sposób pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów, ale również uchroni go przed niechcianym efektem jo-jo.
Odczytanie za pomocą GENODIET SLIM kodu genetycznego wskaże produkty niezbędne dla danego organizmu oraz te, które organizm słabo lub w ogóle nie toleruje.
GENODIET SLIM działa w ten sam sposób nie tylko u osób z nadwagą, ale również u osób z zaburzeniem żywienia i niedowagą.

GENODIET HEALTH – Identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
Ten rodzaj badań ukierunkowuje pacjenta na konkretny typ diety, dzięki któremu jest on w stanie uniknąć w przyszłości chorób, na które jest najbardziej narażony. Wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie różnego rodzaju aktywności fizycznych do codziennego trybu życia zdecydowanie poprawi ogólną kondycje całego organizmu. Test analizuje geny zaangażowane w metabolizm cholesterolu, kwas foliowego, homocysteiny, witaminy D oraz uczestniczące w procesie detoksykacji.

GENODIET SENSOR – Identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową o podłożu genetycznym

Coraz częściej ujawniająca się w społeczeństwie nietolerancja pokarmowa utrudnia życie wielu osobom. Badana wykazują, że w wielu przypadkach ma ona podłoże genetyczne. W tym przypadku z pomocą również przychodzi test GENODIET SENSOR. Weryfikuje on genetycznie uwarunkowaną nadwrażliwość pokarmową na gluten, sól, kofeinę i laktozę. Na bazie otrzymanych wyników, lekarz może opracować odpowiedni plan żywienia, który zniweluje skutki nietolerancji pokarmowej.

DLACZEGO GENODIET™ JEST OPTYMATLNYM ROZWIĄZANIEM DLA CIEBIE?

Genodiet to profesjonalny dobór odpowiednio zbilansowanej diety na podstawie informacji, które przekazują kody genetyczne ludzi. Przede wszystkim jest to w pełni bezpieczna, komfortowa i skuteczna metoda, która pozwoli pozbyć się nadwagi, czy niedowagi zarówno u młodych, jaki i starszych osób, wyraźnie usprawni funkcjonowanie organizmu i wprowadzi pozytywne zmiany w życiu pacjenta. Terapia jest oparta na profesjonalnych, naukowych badaniach przeprowadzonych przez najlepszych specjalistów, a jej największym atutem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta.
Są to precyzyjne porady dla konkretnego genotypu:

 • Wykorzystanie know-how wybitnych europejskich naukowców,
 • Testy i konsultacje wykonywane w elitarnym laboratorium biologii molekularnej NGB , które posiada najwyższej klasy atesty i certyfikaty Unii Europejskiej (także dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych!),
 • Laboratorium NGB jest na liście najlepszych firm badawczych biotechnologicznych Włoch (raport Ernst& Young),
 • Spin-off Uniwersytet w Ferrarze z wielkim zapleczem wiedzy i badań naukowych z całego świata,
 • Materiał genetyczny do testu może być pobrany w obecności dietetyka lub lekarza i jest przesyłany do DF Medica kurierem, z którym są podpisane umowy zapewniające maksymalne możliwe bezpieczeństwo (nie jest to wysyłanie „w ciemno” najbardziej osobistych danych np. w miejsce znane tylko z internetu a mieszczące się na innym kontynencie),
 • DNA pobierane jest z nabłonka a nie śliny (ślina nie gwarantuje takiej jakości materiału do badania),
 • Za bezpieczeństwo danych osobowych odpowiadają konkretne osoby w DF Medica, które gwarantują, że nie są one sprzedawane ani udostępniane komukolwiek (próbki zwierające DNA są po badaniu niszczone),
 • Formę dostarczenia raportu można ustalić indywidualnie,
 • Dietetyk lub lekarz otrzymuje gotowy raport zawierający konsultacje i porady oparte na wiedzy genetyków, fizjologów żywienia, lekarzy i wielu innych naukowców poparte licznymi badaniami naukowymi, a nie tylko trudne do odczytania i przeanalizowania dane matematyczne.