Leczenie migreny

Kiedy warto pomyśleć o leczeniu bólu głowy?

Migrena to coś więcej niż zwyczajny, częsty ból głowy. To najczęściej punktowy, jednostronny, pulsujący ból pojawiający się nagle i trwający od 4 do nawet 72 godzin. Migrenie mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak: zwiększona wrażliwość na  światło, dźwięk i zapachy, a także brak apetytu, nudności i wymioty. Dolegliwości te mogą utrudnić, lub wręcz uniemożliwić wykonywanie najzwyklejszych codziennych czynności, dlatego warto zastanowić się nad możliwościami walki z tą dolegliwością.

Co może być przyczyną migreny?

Migrena dotyczy osób praktycznie w każdym wieku, jednak statystycznie częściej występuje u kobiet. Za główną przyczynę występowania bólu migrenowego uznaje się nadwrażliwe reakcje neuronaczyniowe, wynikające zazwyczaj ze specyfiki uwarunkowań genetycznych.

Cele leczenia migreny

Zabieg polega na punktowym rozluźnieniu mięśni czoła, skroni, szyi i/lubi tylnej części głowy. W efekcie następuje usunięcie ucisku na nerwy odpowiadające za pojawianie się bólów migrenowych oraz kontrola nad bodźcami bólowymi, które wysyłają impulsy do mózgu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT DEDYKOWANYCH PROCEDUR ZABIEGOWYCH:

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

INIEKCJA TOKSYNY BOTULINOWEJ

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Leczenie migreny