Leczenie rumienia

Kiedy warto pomyśleć o leczeniu rumienia?

Leczenie rumienia jest wskazane u pacjentów w przypadku regularnego pojawiania się jednolitego i ściśle do siebie przylegającego zaczerwienienia obejmującego głównie obszar policzków, brody i nosa. Podjęcie terapii jest szczególnie polecane tym pacjentom, u których zaczerwienienie powoduje jednoczesne odczucie bólu oraz pieczenia.

Co może być przyczyną powstawanie rumienia?

Rumień jest chorobą o podłożu naczyniowym. Objawia się ona problemami w kurczeniu się rozszerzonych naczyń włosowatych. Dochodzi do tego najczęściej w okresie intensywnego oddziaływania czynników atmosferycznych (mróz, podwyższona temperatura), lub też pod wpływem silnych emocji wywołujących wzrost ciśnienia tętniczego.

Cele leczenia rumienia

Celem leczenia rumienia jest termiczne uszkodzenie nieprawidłowo kurczących się naczyń włosowatych, które później są w naturalny i bezpieczny sposób wchłaniane.

Mechanizm tego zaawansowanego i innowacyjnego zabiegu, jest w istocie dość prosty – światło docierając w głąb naczynia jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i w konsekwencji ulega zmianie na energię cieplną. Pod wpływem tego ciepła z tkanki odparowuje woda. Jedyną pozostałością są suche elementy naczynia – czyli jego ścianki, które następnie zapadają się i są wchłanianie bez śladu.

DYE-VL™

LIKWIDACJA POWIERZCHNIOWYCH ZMIAN NACZYNIOWYCH I PRZEBARWIEŃ

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Leczenie rumienia