Zamykanie naczynek

Kiedy warto pomyśleć o laserowym zamykaniu naczynek?

Zastosowanie zabiegu laserowego zamykania naczynek jest wskazane, gdy mamy do czynienia z nieestetycznie wyglądającymi pajączkami naczyniowymi. Na ogół powstają one w wyniku pęknięcia, lub poszerzenia naczynek krwionośnych, czego konsekwencją jest widoczne i nieestetyczne zaczerwienienia w obszarze powstałego obrzęku. Najczęściej problem ten dotyczy takich miejsc jak nos czy policzki i utrudnia wykonanie dobrze kryjącego makijażu.

Co może być przyczyną pękania naczynek?

Za powstawanie pajączków naczyniowych odpowiadają zazwyczaj:

  • niewłaściwa struktura ścianek naczyń krwionośnych, do której powstania przyczynia się m. in. stres czy występowanie skrajnie wysokich, lub niskich temperatur,
  • stosowanie używek takich jak: alkohol czy papierosy,
  • zła pielęgnacja skóry oraz niewłaściwe stosowanie leków i preparatów kosmetycznych,
  • obciążenie układu żylnego, które występuje przede wszystkim w kończynach dolnych – spowodowane nadwagą, tudzież siedzącym trybem życia.

Cele zamykania naczynek

Efektem zastosowania proponowanej terapii jest zamknięcie poszerzonych, lub pękniętych naczynek i poprawa kondycji struktur ich ścianek.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT DEDYKOWANYCH PROCEDUR ZABIEGOWYCH:

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

DYE-VL™

LIKWIDACJA POWIERZCHNIOWYCH ZMIAN NACZYNIOWYCH I PRZEBARWIEŃ

CZYTAJ
ND:YAG 1064

LASEROWE ZAMYKANIA NACZYNEK

CZYTAJ
SKLEROTERAPIA

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Zamykanie naczynek