Fala uderzeniowa (fala akustyczna) Eat Skin Shock®

Fala uderzeniowa w skrócie
Cena od 160 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie NIE
Chłodzenie po zabiegu NIE
Zdolność do pracy NIE
Sugerowana seria 10 zabiegów w schemacie co 2-4 dni
Czas utrzymywania efektów stały

Na czym polega zabieg falą uderzeniową Eat Skin Shock®?

Zabieg Eat Skin Shock jest niezwykle wszechstronny. Pobudza regenerację i odbudowę tkanek, oraz nasila produkcję kolagenu.

Fala akustyczna jest wykorzystywana w terapii antycellulitowej – doskonale usprawnia metabolizm komórkowyzmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii. Używa się jej również do redukcji blizn i rozstępów ze skutecznością  potwierdzoną badaniami klinicznymi.

Eat Skin Shock jest rewolucyjnym rozwiązaniem zaprojektowanym do bezinwazyjnego ujędrniania skóry. Zabieg ten redukuje efekty starzenia się skóry oraz regeneruje i odmładza tkankę miękką. Pacjenci chwalą sobie krótki czas trwania pojedynczych zabiegów. Trwają bowiem nie dłużej niż 20 minut.

Technologia Eat Skin Shock oparta jest na kombinacji fal akustycznych i elektrycznych oddziałujących równocześnie na wyznaczony obszar tkanki poprzez opatentowaną głowicę.

Fale akustyczne to pneumatycznie generowane fale mechaniczne. Energia przenika przez tkankę i jest przenoszona w głąb, w formie skoncentrowanych fal akustycznych, rozpraszanych przez końcówkę aplikatora.

Specjalnie zaprojektowana końcówka do masażu akustycznego jest wykorzystywana jako elektroda przewodząca. Dostarcza impulsy specjalistycznych fal elektrycznych bezpośrednio wgłąb tkanki. Kształty przebiegów impulsów elektrycznych są dopasowywane przez aparat, w zależności od wymaganego programu zabiegowego.

lipomassage_3

Wskazania do zabiegu ujędrnienia skóry Eat Skin Shock®

Z najnowszych badań wynika, że nawet 90% kobiet po 25 roku życia zmaga się z nierównościami i zgrubieniami gąbczastymi na powierzchni ciała, czyli tzw. cellulitem. Niewłaściwe rozłożenie tkanki tłuszczowej oraz patologiczne zmiany (o charakterze obrzękowo – włóknistym) występują w obrębie tkanki łącznej podskórnej.

Dotknięta cellulitem skóra jest pofałdowana, mało sprężysta, a wyglądem przypomina owoc pomarańczy – stąd potoczna nazwa tej dolegliwości. Najczęściej zajętymi miejscami są uda, zwłaszcza ich tylna część, pośladki, brzuch oraz skóra ramion. Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują innowacyjne rozwiązanie, które pomoże w tej nierównej walce z tym problemem. 

System Eat Skin Shock do bezinwazyjnego ujędrniania skóry i tkanki podskórnej został stworzony z myślą o pacjentach, którzy chcą poczuć się pięknie ze swoim ciałem.

Efekty bezinwazyjnego zabiegu ujędrnienia skóry

 • Redukcja cellulitu
 • Ujędrnienie, wygładzenie nierówności skóry
 • Zwiększenie elastyczności i napięcia skóry
 • Poprawa kolorytu skóry
 • Redukcja obrzęków
 • Redukcja blizn
 • Redukcja rozstępów


Jak wygląda zabieg ujędrniania skóry?

Eat Skin Shock® wykorzystuje falę akustyczną oraz energię wysokiej częstotliwości. Wyzwalane przez głowicę fale są efektem transformacji energii kinetycznej wytwarzanej przez sprężone powietrze z kompresora. Energia przenika w głąb tkanki (jest przenoszona w formie skoncentrowanych fal akustycznych rozpraszanych przez specjalnie zaprojektowaną końcówkę głowicy).

Impulsy wytwarzają wibracje powodując naprzemienne mechaniczne rozciąganie i relaksację tkanki łącznej.

Konsekwencją zabiegu jest poprawa mikrocyrkulacji, poprawa metabolizmu na obszarze zabiegowym, eliminacja złogów poprzez udrożnienie systemu limfatycznego oraz procesy: neokolagenezy – powstanie nowych zagęszczeń pasm kolagenu oraz neowaskularyzacji – nowotworzenie naczyń włosowatych.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetologiczną, która pozwala określić ewentualne przeciwwskazania.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 20 do 60 minut w zależności od tego, jakie partie ciała poddaje się zabiegowi

Czas utrzymywania się efektów redukcji rozstępów

Dla optymalnego efektu należy poddać się serii ok. 5 -10 zabiegów, w odstępie czasowym od 2 do 4 dni. Po takiej kuracji efekty są długotrwałe.

Wskazania po zabiegu falą akustyczną

W ciągu jednej doby od momentu zakończenia zabiegu ujędrnienia skóry, wskazane jest przyjmowanie zwiększonej ilości wody mineralnej. Zaleca się również umiarkowaną aktywność fizyczną. Może to być joga czy jogging. Dzięki takiemu postępowaniu efekty terapii będą bardziej widoczne, a tym samym, terapia skuteczniejsza

Przeciwwskazania do zabiegu falą akustyczną Eat Skin Shock

Zabiegi ujędrniania ciała i redukcji rozstępów przy użyciu technologii Eat Skin Shock są nieinwazyjne i bardzo bezpieczne. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Są to:

 • ciąża i karmienie piersią
 • żylaki, zapalenie dróg limfatycznych
 • zakrzepica
 • choroby układu sercowo-krążeniowego
 • choroba Parkinsona
 • stwardnienie rozsiane
 • choroba nowotworowa
 • padaczka
 • niewydolność pracy wątroby i nerek,
 • otwarte rany w miejscu zabiegu
 • wszczepiony rozrusznik serca czy stymulator rytmu serca
 • brak czucia w okolicy zabiegowej
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • metalowe implanty w okolicy miejsc poddawanych zabiegowi
 • menstruacja w dniu zabiegu ( w przypadku zabiegu na brzuch )

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

marta_stepniak

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dypl. kosm. Marta Stępniak

kosmetolog

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
0 (0 głosów)

Polecają nas

Kraków
Warszawa