Hydrobalans – zabieg nawilżający skórę

Hydrobalans w skrócie
Cena od 1000 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodni, zabieg przypominający co 6 mc
Czas utrzymywania efektów 12-18 miesięcy

Czym jest zabieg Hydrobalans?

Hydrobalans nazywany również Soft Liftingiem to zabieg dogłębnego nawilżania skóry przy użyciu nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Usprawnia wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu poprawia się objętość obszaru tkanki w miejscu zabiegu.

Hydrobalans zapewnia utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry. W odpowiednich stężeniach powoduje odtwarzanie optymalnego środowiska fizjologicznego, sprzyjające mnożeniu się i migracji fibroblastów oraz wtórnej syntezie kolagenu i innych składników matrycy pozakomórkowej. 

Efekty zabiegu nawilżania skóry

Hydrobalans jest jednym z tych zabiegów, którego efekty widoczne są natychmiast po jego wykonaniu. Poprawia jędrność i nawilżenie skóry. Skóra staje się gładka, bardziej napięta i rozświetlona.

Kwas hialuronowy stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, dlatego po kilku tygodniach efekty są jeszcze bardziej widoczne.

Efekty terapii to przede wszystkim odpowiednie nawilżenie skóry, wygładzenie, ujędrnienie i poprawa jej kolorytu.

Jak wygląda zabieg hydrobalans?

Zabieg Hydrobalans, podobnie jak wszystkie procedury medyczne, poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii.

W pierwszym etapie terapii skórę znieczula się przeznaczonym do tego celu, kremem znieczulającym. Następnie w wybrane miejsca na skórze, w starannie wybrane warstwy, wstrzykuje się stabilizowany kwas hialuronowy.

Procedura ta nie jest bolesna, ponieważ używa się do tego mikrokaniuli, czyli igły o tępym zakończeniu, która nie uszkadza naczyń krwionośnych ani tkanki podskórnej. Taka iniekcja jest dla pacjenta szczególnie bezpieczna.

Czas trwania zabiegu nawilżania skóry

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu nawilżania skóry

Zabieg Hydrobalans jest mało inwazyjny, dlatego pacjenci wracają do normalnej aktywności od razu po zabiegu. Niekiedy może pojawić się obrzęk miejscowy utrzymujący się nie dłużej niż 2 dni.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu nawilżania skóry – Hydrobalans

Utrzymanie się efektów zależy od różnych czynników m.in. rodzaju zastosowanego preparatu, czy stylu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet 18 miesięcy.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Hydrobalans

Zabieg nawilżania skóry Hydrobalans należy do grupy zabiegów bezpiecznych, jednak są pewne aspekty, które mogą spowodować powikłania. Dlatego jeśli w wywiadzie lekarz usłyszałby o poniższych stanach pacjenta, odmówiłby wykonania tego zabiegu. Są to:

  • Choroby nowotworowe
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska w celu zapewnienie pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Lekarze wykonujący zabieg Hydrobalans w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawana pytania (FAQ) – Hydrobalans

Czym jest zabieg Hydrobalans?

Hydrobalans to zabieg dogłębnego nawilżania skóry przy użyciu nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Usprawnia on wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu poprawia się objętość obszaru tkanki w obszarze zabiegowym.

Jak wygląda zabieg Hydrobalans?

Po wnikliwej konsultacji lekarz za pomocą kaniuli podaje stabilizowany kwas hialuronowy w wybrane miejsca na skórze.

Czy zabieg Hydrobalans boli?

Zabieg Hydrobalans jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w pierwszym etapie terapii skórę znieczula się przeznaczonym do tego celu, kremem znieczulającym. Dodatkowo lekarz w celu zwiększenia komfortu pacjenta podczas zabiegu, wprowadza preparat za pomocą kaniuli.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu Hydrobalans?

Efektem terapii Hydrobalans jest przede wszystkim odpowiednie nawilżenie skóry, wygładzenie, ujędrnienie i poprawa jej kolorytu. Kwas hialuronowy stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, dlatego po kilku tygodniach efekty są jeszcze bardziej widoczne.

Jak długo trwa zabieg Hydrobalans?

Zabieg Hydrobalans trwa od 30 do 60 minut.

Jak długi jest czas rekonwalescencji po zabiegu Hydrobalans?

Zabieg Hydrobalans należy do mało inwazyjnych, dlatego pacjenci wracają do normalnej aktywności od razu po zabiegu. Niekiedy może pojawić się miejscowy obrzęk utrzymujący się nie dłużej niż 2 dni.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu Hydrobalans?

Utrzymanie się efektów po zabiegu Hydrobalans uzależnione jest od różnych czynników m.in. rodzaju zastosowanego preparatu, czy stylu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet 18 miesięcy.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

aneta_bembenek_1

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

lek. med. Aneta Bembenek

specjalista okulista, lekarz medycyny estetycznej.
Specjalista w Klinice Dr Kuschill MEDESTETIS. Aktywnie uczestnicząca w kongresach naukowych oraz posiadająca liczne certyfikaty. Jako lekarz medycyny estetycznej specjalizująca się w zabiegach korekcji i rewitalizacji najdelikatniejszych obszarów ciała tj. twarzy w tym okolic oczu, szyi, czy dekoltu.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
5 (1 głos)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa