Hydroksyapatyt wapnia – odbudowa, wypełnianie i stymulacja kolagenowego włókna

Hydroksyapatyt wapnia w skrócie
Cena od 1500 zł
Czas zabiegu 30-90 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów 12-18 mc

Co to jest Hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia to to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest minerałem, który występuje w naszych kościach i zębach. Ma kluczowe znaczenie, gdyż stanowi ich rusztowanie.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej to wypełniacz, dla którego bazą jest wapń. Idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, w celu poprawy konturu twarzy czy przywracania objętości starzejącej się skóry na dłoniach. Jest to preparat o żelowej konsystencji, w którym hydroksyapatyt ma formę mikrokuleczek. Cząstki substancji po zaaplikowaniu doskórnym stymulują rozwój naturalnych włókien kolagenowych, co przedłuża trwałość efektów.

Wskazania do zabiegu odbudowy kolagenowego włókna

Jeżeli widzisz potrzebę spłycenia zmarszczek, wymodelowania owalu twarzy, uniesienia brwi, czy korekty nosa i chcesz uzyskać efekt naturalnego liftingu, to po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, możesz liczyć na uzyskanie pożądanych efektów.

Hydroksyapatyt wapnia – efekty zabiegu

Zabieg hydroksyapatytem wapnia doceniany jest za jego naturalne pochodzenie jak również za natychmiastowy efekt wypełnienia. Po wstrzyknięciu preparatu, w miejscu poddawanym terapii, cząsteczki hydroksyapatytu tworzą rusztowanie, które stymulują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Dlatego tak często, w kosmetyce i medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz ubytków skórnych. Skóra pod jego wpływem staje się grubsza i znacząco elastyczniejsza, co wyraźnie odmładza jej wygląd.

Jak wygląda zabieg przy użyciu hydroksyapatytu wapnia?

Zabieg poprzedzamy konsultacją z lekarzem i badaniem predyspozycji pacjenta do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia. Kolejnym etapem jest zastosowanie znieczulenia miejscowego w kremie. Zabieg jest bezbolesny dzięki dodatkowemu składnikowi znieczulającemu, który zawarty jest w strzykawce preparatu. Najważniejszą częścią zabiegu jest zaaplikowanie preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły czy mikrokaniuli. Iniekcje wykonuje się w bezpośrednio miejscach gdzie uzupełniamy ubytek tkankowy.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 90 minut. Uzależniony jest od tego, który obszar korygujemy

Okres rekonwalescencji po zabiegu odbudowy włókien kolagenowych

Po zastosowaniu hydroksyapatytu, zdecydowana większość pacjentów nie wymaga rekonwalescencji.  Doświadczenie jednak pokazuje, że niekiedy mogą wystąpić miejscowe obrzęki, lekkie zasinienia czy ból przez 24 godziny od momentu zabiegu

Po zabiegu nie trzeba stosować żadnych środków ostrożności, czy dodatkowych kuracji.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu

Czas utrzymywania się efektów zależy od rodzaju skóry pacjenta, jego stylu życia czy nawet gospodarki metabolicznej. Najczęściej skuteczność terapii utrzymuje się u pacjentów przez około 18 miesięcy. W niektórych przypadkach, nawet dłużej.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu, dla zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa,  jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

Jak poprawić owal twarzy?

Nie pomagają przespane noce, rozświetlające kremy, korektory pod oczy, nawet wakacje pod palmami i pobyt w spa. W lustrze ciągle widzisz smutną, zmęczoną twarz? Pacjentkom czasem trudno określić, [...]

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4 (3 głosów)

Polecają nas

Kraków
Warszawa