Iniekcja toksyną botulinową (botoks, botox, azzalure)

Iniekcja toksyny botulinowej w skrócie
Cena od 500 zł (w cenę zabiegu wliczona jest konsultacja medyczna)
Czas zabiegu 15-30 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria zabieg + wizyta kontrolna
Czas utrzymywania efektów 4-12 mc

 

botox3

Efekty zastosowania toksyny botulinowej

Działanie toksyny botulinowej powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. W konsekwencji dochodzi do zupełnie bezpiecznego i odwracalnego procesu zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu – zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika, natomiast mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć.

Terapia botoksem pozwala uzyskać optymalne efekty podczas leczenia zmarszczek różnego typu tj. kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze czy zmarszczki pod oczami. Zastosowanie terapii toksyną botulinową pozwala zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe, dlatego z sukcesem leczy przewlekłe migreny.

Botoks zbawiennie działa w przypadku szczękościsku związanego z nadmierną pracą mięśni żwaczy. Terapia toksyną botulinową pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych, dlatego idealnie sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp. Dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej przeprowadzana jest również korekta brwi.

Barbie botox – najnowszy trend w zabiegach toksyną botulinową!

Barbie botox to zabieg polegający na podaniu toksyny botulinowej w mięśnie czworoboczne (z ang. trapezius muscle).
Nowy trend został okrzyknięty Barbie botoksem dzięki efektowi wydłużenia szyi,

Efektem ostrzyknięcia mięśnia czworobocznego w jego górnej części jest nie tylko wysmuklenie szyi, ale również zmniejszenie napięcia mięśniowego w obszarze mięśnia, szansa na zmniejszenie bóli głowy, poprawa postawy oraz prawdopodobnie zwiększenie efektywności treningu mięśni pleców oraz brzucha.

botox2

Wskazania do zastosowania botoksu

Toksyna botulinowa (potocznie określana mianem botox) jest produktem leczniczym wykorzystywanym powszechnie w likwidacji zmarszczek, leczeniu nadmiernej potliwości, zwalczaniu bruksizmu czy uwolnieniu pacjenta od przewlekłych migren.
Zastrzyki z toksyny botulinowej pomagają w modelowaniu twarzy oraz zabiegu korekty brwi.

Botox umożliwia uzyskanie nowego świeżego wyglądu. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej pomoże Ci uzyskać pozytywny wyraz twarzy, ukryć zmęczenie i stres.

Poznaj najnowsze opinię naszych pacjentów

Jak wygląda iniekcja toksyny botulinowej?

Iniekcja toksyny botulinowej jest zawsze poprzedzona konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej oraz dokładnym wywiadem medycznym. Ma to na celu zapewnienie pacjentowi maksimum bezpieczeństwa  dla jego zdrowia i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz dopasowuje odpowiednią dawkę toksyny botulinowej do potrzeb konkretnego pacjenta, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Botoks wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Zastrzyki z toksyny botulinowej są praktycznie bezbolesne dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu. Większość pacjentów porównuje iniekcję do uczucia ukąszenia komara. Na życzenie pacjenta stosujemy krem znieczulający z lidokainą nakładany na skórę kilkanaście minut przed wykonaniem zabiegu.

Czas trwania zabiegu iniekcji toksyny botulinowej

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej trwa od 15 do 30 minut.

botox1

Okres rekonwalescencji po botoksie

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest bezpieczny i małoinwazyjny, dlatego nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj pacjent może natychmiast wrócić do normalnej aktywności. Należy przez 24 godziny po zabiegu botoksem nie podejmować bardzo dużej aktywności fizycznej i powstrzymać się od spożywania alkoholu. Wskazane jest aby w okresie 2 tygodni od dnia zastosowania zastrzyków z toksyny botulinowej nie ogrzewać ostrzykniętej okolicy i nie korzystać z sauny czy solarium. Niekiedy może wystąpić niewielki miejscowy obrzęk, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo rzadko po zabiegu botoksem pojawia się siniak, który goi się w ciągu kilku dni.

Czas utrzymywania się efektów po zastosowaniu toksyny botulinowej

Nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, powstrzymane w rozwoju w wyniku działania toksyny botulinowej, tworzą się w czasie od 4 do 12 miesięcy, dlatego pacjenci najczęściej cieszą się otrzymanym efektem przez około 4-6 miesięcy w przypadku zmarszczek, a efektem do 9 czy nawet 12 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Korzystanie z możliwości działania botoksu nie jest wskazane, gdy u pacjenta występują schorzenia czy niesprzyjające okresy, w których pacjent się znajduje. Są to:

  • schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • miejscowe zakażenia skóry,
  • ciąża oraz karmienie,
  • uczulenie, na którykolwiek składnik preparatu,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • stosowanie bądź odstawienie w przeciągu tygodnia poprzedzającego zabieg leków takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy

Prezentowany opis procedury iniekcji toksyną botulinową, potocznie zwaną botoksem, ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zastrzyków z toksyny botulinowej jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska. Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu jest dla nas kluczowe.

Likwidacja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową
Konsultacja jest wliczona w cenę zabiegu w przypadku wartości min. 400 zł (w przypadku wartości niższej, płatna zgodnie z cennikiem)
Zabieg pojedynczy
1 jednostka preparatu 36 zł / jednostka
> 100 jednostek preparatu 33 zł / jednostka
3 okolice (40 jednostek) 1440 zł
Orientacyjny koszt zabiegu (ilość jednostek preparatu jest ustalana indywidualnie)
kurze łapki ok. 500 zł
zmarszczki pod oczami ok. 200 zł
lwia zmarszczka ok. 500 zł
zmarszczki poprzeczne czoła ok. 500 zł
zmarszczki królicze ok. 350 zł
zmarszczki palacza ok. 200 zł
lifting dolnej części twarzy ok. 350 zł
zmarszczki na szyi ok. 350 zł
opadające kąciki ust ok. 200 zł
mezobotoks ok. 500 zł
pomarszczona broda ok. 350 zł
Trap Botox mięśni czworobocznych pleców tzw. Barbie Botox
Konsultacja jest wliczona w cenę zabiegu w przypadku wartości min. 400 zł (w przypadku wartości niższej, płatna zgodnie z cennikiem)
Zabieg pojedynczy
1 jednostka preparatu 36 zł / jednostka
> 100 jednostek preparatu 33 zł / jednostka
Orientacyjny koszt zabiegu (ilość jednostek preparatu jest ustalana indywidualnie)
Barbie Botox (40-80 jednostek preparatu) 1440 zł – 2640 zł

Tak oceniają nas pacjenci w najważniejszych serwisach z opiniami

Lekarze wykonujący zabieg Iniekcja toksyną botulinową
w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – Iniekcja toksyny botulinowej (Botoksu)

Na czym polega działanie toksyny botulinowej?

Działanie toksyny botulinowej polega na odwracalnemu zahamowaniu produkcji neuroprzekaźnika (acetylocholiny), co w konsekwencji niweluje nadmierną kurczliwości danych mięśni.

Jakie są wskazania do iniekcji toksyną botulinową?

Toksyna botulinowa jest produktem leczniczym wykorzystywanym w likwidacji zmarszczek, leczeniu nadmiernej potliwości, zwalczaniu bruksizmu, czy niwelowaniu migreny. Iniekcja toksyną botulinową pozwala ukryć zmęczenie, czy uzyskać naturalny pozytywny wyraz twarzy.

Ile trwa zabieg iniekcji toksyny botulinowej?

Każdy zabieg iniekcji toksyną botulinową jest poprzedzony dogłębną konsultacją z lekarzem, w celu wyeliminowania możliwych przeciwwskazań. Podczas wizyty miejsce poddane zabiegowi zostaje znieczulone, co zapewnia pełen komfort podczas zabiegu. Cała procedura trwa 15-30 minut.

Czy zabieg iniekcji toksyny botulinowej jest bezpieczny?

Iniekcja toksyny botulinowej jest w pełni bezpiecznym zabiegiem pod warunkiem spełnienia pełnych przesłanek. Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza, który bazując na swojej wiedzy poda właściwą dawkę w odpowiednie miejsce. Dodatkowo sam preparat powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła, spełniając jednocześnie normy bezpieczeństwa.

Kiedy widoczne są efekty po iniekcji toksyny botulinowej?

Zazwyczaj toksyna botulinowa zaczyna działać po 7 dniach od podania. Należy pamiętać, iż jest to sprawa indywidualna, dlatego finalny efekt należy ocenić po ok. 14 dniach od zabiegu.

Jaki jest czas rekonwalescencji po iniekcji toksyną botulinową?

Iniekcja toksyną botulinową jest małoinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, w związku z tym nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj pacjent powraca do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielki obrzęk utrzymujący się kilka godzin. Bardzo rzadko po iniekcji toksyną botulinową pojawia się siniak, który zanika samoistnie do kilku dni po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt po iniekcji toksyną botulinową?

Nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe powstrzymane dzięki iniekcji toksyny botulinowej, tworzą się w czasie 4-12 miesięcy. W wyniku tego pacjenci najczęściej cieszą się otrzymanym efektem przez ok. 4-6 miesięcy w przypadku likwidacji zmarszczek, czy 12 miesięcy w przypadku leczenia zmarszczek

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4.06 (17 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa