Korekta nosa kwasem hialuronowym

Kiedy warto pomyśleć o korekcie nosa kwasem hialuronowym?

Nos jest jedną z najbardziej widocznych części twarzy.
Najczęściej przyciąga spojrzenia, a wszelkie uwagi w pierwszej kolejności kierowane są właśnie w jego kierunku.

To część, z której najczęściej jesteśmy niezadowoleni i najczęściej wymieniamy nos jako część, którą chcielibyśmy skorygować. Badania statystyczne pokazują, że zastrzeżenia do własnego nosa są częstą przyczyną kompleksów i obniżonej samooceny.

Niezadowolenie z kształtu własnego nosa znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie, dlatego wiele osób decyduje się na niechirurgiczną bardzo bezpieczną korektę nosa poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Korekcja nosa kwasem hialuronowym pozwala zlikwidować problem i cieszyć się nosem wymodelowanym tak, jak tego potrzebujemy.

Procedury modelowania nosa kwasem hialuronowym stanowią doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych – to metody mniej inwazyjne i niewymagające długiego okresu rekonwalescencji. Linia zabiegowa niechirurgicznej korekty nosa dedykowana jest w przypadkach:

 • występowania niedoskonałości linii nosa np. wzgórków na grzbiecie
 • niezadowolenia z kształtu nosa np. z jego zakończenia, kiedy mamy opadający
 • koniuszek
 • niesatysfakcjonującego rozmiaru nosa
 • nieestetycznie wyglądającego rozdzielenia chrząstki na czubku nosa

Co może być przyczyną wad w budowie i wyglądzie nosa?
Kiedy korekta nosa kwasem hialuronowym?

Indywidualne uwarunkowania genetyczne niewątpliwie są najczęstszą przyczyną braku satysfakcji z wyglądu nosa np. w przypadku wąskiej nasady lub podzielonej chrząstki. Niekiedy jednak problemem są zmiany wynikające z urazu, lub z postępującego procesu starzenia.

Z upływem czasu następuje optyczne powiększenie się nosa i opadanie jego koniuszka, co wywołuje u pacjentów niezadowolenie i chęć pozbycia się kolejnych oznak starości. W przypadku opadającego koniuszka, możliwa jest korekta czubka nosa kwasem hialuronowym.

Zdarza się również, że zabieg stosowany jest w celu poprawy nie w pełni zadowalających efektów wcześniejszych operacji plastycznych nosa, którym poddał się pacjent. Kwas hialuronowy doskonale radzi sobie z oznakami starzenia, dlatego jeśli kondycja skóry nosa jest wiotka z uwagi na proces starzenia, możliwy jest zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym.

Cele korekcji nosa kwasem hialuronowym

Cel wykonywania zabiegu niechirurgicznej korekty nosa jest w pełni uzależniony od oczekiwań pacjenta.
Zastosowanie innowacyjnych technik niechirurgicznych pozwala na znaczną poprawę wyglądu nosa.

Umożliwia m.in. odbudowę objętości nasady nosa, jego optyczne zmniejszenie, podniesienie koniuszka oraz wygładzenie jego linii.
Wszystko to w zakresie korekty nosa kwasem hialuronowym.

Jak wygląda zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym?

Zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym jest nieskomplikowany, jednak dla maksimum Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną .

W pierwszym etapie na skórę nosa poddawaną zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem. Najczęściej stosuje się postać kremu. Zdarza się, że u pacjentów z niskim progiem bólowym, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do znieczulenia stosowanego w stomatologii.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub należy skorygować objętość wybranego fragmentu nosa, a tym samym przeprowadzić korekcję nosa kwasem hialuronowym, lub tylko korektę czubka nosa kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy można podać mikrokaniulą lub igłą w zależności od obszaru i wskazań terapii.
Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się po zabiegu siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych.

Kwas hialuronowy można podawać na wiele różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i zliftingowanie skóry. W ten sposób dochodzi do modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Jak działa kwas hialuronowy, jakie ma właściwości i jaka jest jego rola w zabiegu korekcji nosa kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie.

W zdecydowanie największej ilości występuje w naszej skórze.
Wraz z upływem czasu, kwasu hialuronowego w naszej skórze ubywa, dlatego medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez, w tym wypadku,  zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym, dzięki czemu możemy wpłynąć na pożądane przez pacjenta właściwe wymodelowanie nosa.

Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, który wiążę w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry.
Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca.

Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta.

Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance skóry nosa, natomiast efekty zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego w zabiegu niechirurgicznej korekty nosa

Efektem zastosowania HA w procesie korekcji nosa kwasem hialuronowym jest wypełnienie fragmentów, które straciły jędrność, czy objętość w stopniu likwidującym jego niedobór. Następuje wówczas poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a następnie co za tym idzie, poprawa objętości skóry w miejscach gdzie jest wskazana niechirurgiczna korekta nosa.

W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry a tym samym uzyskanie jędrności skóry na nosie.

Kwas hialuronowy usieciowany  przynosi natomiast doskonałe efekty w przypadku zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Wskazania do zastosowania korekcji nosa kwasem hialuronowym

Zabiegi modelowania nosa kwasem hialuronowym przede wszystkim przywracają skórze nosa sprężystość, jędrność, nawilżają ją i wyraźnie korygują wszelkie zmarszczki i bruzdy.

Obecność kwasu hialuronowego jest niezwykle istotna, gdyż odpowiada za prawidłową gospodarkę wodną naszej skóry.
Terapia korekcji nosa kwasem hialuronowym ma również na celu uzupełnienie jego niedoboru, a to powoduje jego pożądane modelowanie.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w terapii modelowania nosa ma szczególne zastosowanie, kiedy konieczna jest korekta czubka nosa kwasem hialuronowym.

Czas zabiegu korekcji i modelowania nosa kwasem hialuronowym

Zabieg trwa od 30 do 90 minut w zależności od tego czy niwelujemy oznaki starzenia na nosie, czy modelujemy jego kształt.

Okres rekonwalescencji po zabiegu niechirurgicznej korekcji nosa

Zabieg niechirurgicznej korekcji nosa kwasem hialuronowym jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Zwłaszcza gdy przeprowadza się go przy użyciu mikrokaniuli.

Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.

Sporadycznie zdarza się, że występuje niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się maksymalnie 2 dni. Końcowy efekt zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien wypijać więcej płynów oraz unikać saumy i solarium.

Czas utrzymywania się efektów korekcji i modelowania nosa kwasem hialuronowym

Trwałość efektów wypełniania nierówności skóry nosa czy modelowania nosa kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy – jako substancja naturalna jest samoistnie usuwany przez organizm.

Dlatego otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów korekcji nosa kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy też stopnia korygowania obszarów nosa.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Zabiegi modelowania nosa kwasem hialuronowym są bardzo bezpieczne i dostępne dla szerokiego grona pacjentów. Jak w przypadku każdego zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania. Są to:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

Prezentowany opis procedury niechirurgicznej korekty nosa kwasem hialuronowym ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Lekarze wykonujący zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – Korekta nosa kwasem hialuronowym

Jak długo trwa zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym?

Każdy zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest poprzedzony dogłębną konsultacją, co pozwala na wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, jak i dobór odpowiedniego preparatu oraz techniki jego podania przez lekarza. Cała procedura trwa ok. 45 minut.

Jaki jest czas rekonwalescencji po korekcie nosa kwasem hialuronowym?

Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Zazwyczaj kwas hialuronowy podawany jest za pomocą mikrokaniuli, co również rzutuje na brak okresu rekonwalescencji. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do normalnej aktywności. Niekiedy po zabiegu pojawia się niewielki obrzęk utrzymujący się do kilku dni.

Jak długo utrzymuje się efekt po korekcie nosa kwasem hialuronowym?

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu jest zależny od uwarunkowań genetycznych, stylu życia, czy stopnia korekcji okolic nosa. Uzyskane efekty utrzymują się zazwyczaj ok. 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy.

Jaki efekt można osiągnąć decydując się na korektę nosa kwasem hialuronowym ?

Cel wykonania niechirurgicznego zabiegu korekcji nosa jest całkowicie uzależniony od oczekiwań pacjenta. Zastosowanie innowacyjnych technik niechirurgicznych pozwala na znaczną poprawę estetyki nosa. Pozwala m.in. odbudować objętość czubka nosa, optycznie zmniejszyć go, unieść czubek i wygładzić jego linię.

Po jakim czasie od zabiegu widoczny jest efekt końcowy po wykonaniu korekty nosa kwasem hialuronowym?

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, korekta nosa kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty. Zaraz po wyjściu z gabinetu, można zauważyć znaczną różnicę. W ciągu pierwszych 48H można zaobserwować niewielkie opuchnięcie w okolicach wstrzyknięcia preparatu.

Czy zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co czyni go zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest fantastyczną alternatywą dla operacji plastycznej nosa, ponieważ jest on krótki, bezbolesny, a pacjent może wrócić do codziennej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu powstał pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4.12 (17 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa