Zabieg kwasem polimlekowym – stymulacji skóry do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych

Kwas polimlekowy w skrócie
Cena od 2200 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1-4 zabiegów
Czas utrzymywania efektów do 24 miesięcy

Co to jest kwas polimlekowy?

Kwas L-polimlekowy, podobnie jak kwas hialuronowy, występuje w naszym organizmie naturalnie i należy do grupy wypełniaczy w medycynie estetycznej.

Zaawansowany zabieg odmładzający z wykorzystaniem kwasu L polimlekowego to sposób na pobudzenie organizmu do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra ma szanse na odzyskanie młody wygląd stopniowo, ale na dłuższy czas, bo nawet na dwa lata. 

Wskazania do zabiegu kwasem polimlekowym

Zabieg kwasem polimlekowym zaleca się szczególnie osobom bardzo szczupłym, z cienką skórą, u których wiotczenie jest bardzo widoczne.

Zazwyczaj, zabieg ten stosuje się dla wypełnienia zmarszczek kącików ust, na skroniach, na łukach jarzmowych oraz w okolicach kąta żuchwy czy doliny łez.

Efekty zabiegu kwasem L-polimlekowym

Kwas polimlekowy pobudza naturalną produkcję kolagenu, natomiast zmiany zachodzą stopniowo i są widoczne po kilku tygodniach. W rezultacie rozpoczyna się naturalny proces wypełniania się ubytków w skórze tj. zmarszczek i bruzd. Skóra staje się jędrniejsza i wygląda młodziej.

Jak wygląda zabieg kwasem polimlekowym?

Zabieg kwasem polimlekowym podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii.

Preparat dozuje się małymi porcjami za pomocą bardzo cienkiej igły, która minimalizuje powstanie zasinień, a same ukłucia są praktycznie niewyczuwalne. Na zakończenie zabiegu wykonuje się masaż, pozwalający na równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą.

Czas zabiegu

Wykonanie zabiegu to czas od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

Reakcją na zabieg mogą być lekkie zasinienia, które nie utrzymują się dłużej niż od 2 do 4 dni po zakończeniu terapii.

Czas utrzymywania się efektów kwasem polimlekowym

Efekty zabiegu, z uwagi na jego innowacyjną formułę, pojawiają się stopniowo i są w pełni widoczne około 6 tygodni po jego wykonaniu. W najlepszych przypadkach rezultaty utrzymują się około 2 lata.

Kwas polimlekowy – przeciwwskazania

Zabiegi kwasem L-polimlekowym jak wszystkie z zakresu medycyny estetycznej, są poprzedzone wywiadem lekarskim. Jeżeli pacjent wymieni choć jeden fakt z poniższej listy, lekarz dobierze inny, bezpieczny zabieg .

  • choroby immunologiczne – choroba Hashimoto,
  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu dla zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Lekarze wykonujący zabieg kwasem polimlekowym
w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawana pytania (FAQ) – Kwas polimlekowy

Co to kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy, podobnie jak kwas hialuronowy, występuje w naszym organizmie naturalnie i należy do grupy wypełniaczy w medycynie estetycznej.

Jak działa kwas polimlekowy?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego to sposób na pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zazwyczaj, zabieg ten stosuje się dla wypełnienia zmarszczek kącików ust, na skroniach, na łukach jarzmowych oraz w okolicach kąta żuchwy czy doliny łez.

Czy zabieg z użyciem kwasu polimlekowego boli?

Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego nie należy do bezbolesnych. W celu zwiększenia komfortu zabiegu, przed rozpoczęciem procedury, lekarz aplikuje na skórę krem znieczulający.

Jakie efekty można uzyskać podając kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy pobudza naturalną produkcję kolagenu, gdzie zmiany zachodzą stopniowo i są widoczne po kilku tygodniach. W rezultacie rozpoczyna się naturalny proces wypełniania się ubytków w skórze tj. zmarszczek i bruzd. Skóra staje się jędrniejsza i wygląda młodziej.

Jak długo trwa zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut.

Jak jest czas rekonwalescencji po podaniu kwasu polimlekowego?

Bezpośrednio po zabiegu podania kwasu mlekowego mogą pojawić się lekkie zasinienia, które utrzymują się nie dłużej niż od 2 do 4 dni po zakończeniu terapii.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego?

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego, z uwagi na jego innowacyjną formułę, pojawiają się stopniowo i są w pełni widoczne około 6 tygodni po jego wykonaniu. W najlepszych przypadkach rezultaty utrzymują się około 2 lata.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4.25 (4 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa