Laserowe zamykanie naczynek Alma Harmony Pro®

Laserowe zamykanie naczynek w skrócie
Cena od 300 zł
Czas zabiegu 30-60 min wraz ze znieczuleniem
Znieczulenie OPCJONALNE
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu
Sugerowana seria 3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów stały po wykonaniu serii zabiegów

Laserowe zamykanie naczynek wskazania do zabiegu

Wskazania do wykonania laserowego zabiegu laserem Alma Harmony Pro są następujące:

 • zmiany naczyniowe
 • rumień
 • rozszerzone naczynka
 • naczyniaki rubinowe
 • naczyniaki gwiaździste
 • naczyniaki płaskie
 • trądzik różowaty

W celu zamykania naczynek oraz leczenia rumienia na twarzy stosuje się głowicę Dye-VL, natomiast w celu zamknięcia naczynek na nogach, wykorzystuje się właściwą do tego celu głowicę Nd:Yag 1064.

Warto nadmienić, iż lekarz prowadzący terapię, ma możliwość wykorzystać połączenie Dye-VL z drugą głowicą Clear Lift podczas jednego zabiegu. Jest to uzależnione od indywidualnie rozpatrywanego przypadku miejsca poddawanego terapii.

laserowe_zamykanie_naczynek1

Zamykanie naczynek laserem – technologia zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg niezwykle precyzyjny, podczas którego inteligentna wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych, nie uszkadzając struktury naskórka.

Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę – barwnik czerwonych ciałek krwi (erytrocytów). Dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji.

To naturalna, nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. W wyniku tego procesu naczynie krwionośne zostaje zamknięte, a następnie w ciągu ok. 3 tyg. ulega resorpcji (wchłonięciu) i przestaje być widoczne. Redukcja rozszerzonych naczynek odbywa się w sposób szybki, bezpieczny i wysoce efektywny, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę nad innymi, starszymi metodami.

laserowe_zamykanie_naczynek2

Jak wygląda zabieg laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek przy użyciu lasera Alma Harmony Pro z głowicą Nd:Yag 1064 lub wąskopasmowe światło pulsacyjne Dye-VL polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu rozszerzonego naczynia krwionośnego, powodując jego zamknięcie.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie wykonuje się znieczulenia, mimo to istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego na specjalną prośbę pacjenta. Wszystkie wskazania do wykonania zabiegu sprawdza na wizycie kontrolnej lekarz specjalista.

W czasie trwania zabiegu możesz odczuwać lekkie ukłucia czy szczypanie.
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48h.

Z kolei naczynka krwionośne mogą bezpośrednio po zabiegu albo zniknąć albo przybrać ciemniejszą barwę. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie do ok. 21 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne.

Zamykanie naczynek laserem czas zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek trwa 10-60 minut – w zależności od rozległości obszaru poddawanego terapii.
W indywidualnych przypadkach zachodzi potrzeba wykonania serii zabiegów – schemat kuracji ustala lekarz.
Procedury zaleca się wykonać w 4-tygodniowych odstępach czasu.

Okres rekonwalescencji po zabiegu laserowego zamykania naczynek

Tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk. Skóra sprawia wrażenie bardzo naciągniętej, jednak zazwyczaj nie powoduje to wyłączenie pacjenta z normalnej, codziennej aktywności.

Zabieg zdecydowanie poleca się w okresie jesienno-zimowym, aby nie narażać skóry na nadmierne nasłonecznienie.
Jeżeli jednak pacjentka decyduje się na zabieg w okresie letnim, zaleca się stosowanie kremów z filtrem minimum SPF 30.

Efekty zabiegu zamykania naczynek

Prócz redukcji rozszerzonych naczynek, dodatkowym efektem działania lasera Alma Harmony Pro z głowicą Dye-VL jest odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach, a całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu

Trwałe efekty można uzyskać stosując się do zaleceń lekarza wykonując serię zabiegów. Oczekiwane rezultaty osiąga się po wykonaniu serii 4 do 6 zabiegów w odstępie minimum 3 -4 tygodni.

laserowe_zamykanie_naczynek3

Laserowe zamykanie naczynek przeciwwskazania

Zabieg laserowego zamykania naczynek urządzeniem Alma Harmony Pro z głowicą Dye-VL oraz głowicą Nd:Yag 1064 jest bardzo bezpieczny i wysoce skuteczny wówczas, gdy nie występują u pacjenta następujące przeciwwskazania:

 • cukrzyca,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • epilepsja,
 • stany zapalne skóry,
 • opalona skóra bądź ciągłe stosowanie samoopalaczy,
 • choroby nowotworowe,
 • bielactwo,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających np.: antybiotyki, nagietek, dziurawiec,
 • terapie retinoidami, steroidami, izotretynoina

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Lekarze wykonujący zabieg laserowego zamykania naczynek Alma Harmony Pro® w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawana pytania (FAQ) – Laserowe zamykanie naczynek

Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest to szybka i bezinwazyjna metoda, która polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę. Skutkiem tego jest obkurczenie się ścianek i zamknięcie światła naczynia. W ciągu kolejnych 3 tygodni naczynka ulegają wchłonięciu, co sprawia, że stają się niewidoczne.

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek?

Oprócz wykluczenia klasycznych przeciwwskazań do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, należy zaprzestać kurację miejscowo stosowanymi retinoidami oraz preparatami czy lekami zawierającymi substancje fototoksyczne na miesiąc przed zabiegiem. Dodatkowo na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno wykonywać się zabiegów uwrażliwiających skórę, tj. peelingi chemiczne czy mezoterapia igłowa lub mikroigłowa.

Czy laserowe zamykanie naczynek boli?

Zabieg laserowego zamykania rumienia może powodować pewien dyskomfort. Zazwyczaj pacjenci odczuwają intensywne ciepło w polu zabiegowym. Dodatkowo, laserowe zamykanie naczynek zazwyczaj wykonywane jest bez znieczulenia, ponieważ może nastąpić ich obkurczenie, co rzutuje na mniejszą skuteczność terapii.

Ile trwa zabieg laserowego usuwania naczynek?

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest w pełni bezpieczny i trwa 15-60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego.

Jak wygląda skóra po laserowym zamykaniu naczynek?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Ponadto, może pojawić się miejscowa tkliwość, jak i obrzęk w polu zabiegowym. Objawy te są w zupełności normalne, zwykle znikają w ciągu kilku dni po zabiegu, przy czym nie ograniczają pacjenta w codziennych aktywnościach.

Ile zabiegów laserowego zamykania naczynek należy wykonać, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, laserowe usuwanie naczynek należy przeprowadzić w serii zleconej przez lekarza. Zazwyczaj wykonuje się od 1 do 6 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach, co determinowane jest przez schemat kuracji ustalonej z lekarzem.

Jak długo utrzymuje się efekt laserowego zamykania naczynek?

Seria zabiegów zaproponowana przez lekarza oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, zapewnia uzyskanie długotrwałych efektów. Aby utrzymać satysfakcjonujący rezultat leczenia zmian naczyniowych, po kilku miesiącach od przeprowadzonej terapii może być potrzebne wykonywanie zabiegu przypominającego.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.43 (7 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa