Mezoterapia igłowa – rewitalizacja i poprawa nawilżenia skóry

Mezoterapia igłowa w skrócie
Cena od 500 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 3-6 zabiegów w odstępach co 1-4 tygodnie
Czas utrzymywania efektów 4-12 mc

 

nici_hialuronowe_2

Czym jest mezoterapia igłowa?

Spectrum stosowania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szerokie. Odpowiednio dobrany preparat podziała na suchą, ziemistą skórę, ze śladami po przebytym trądziku lub przebarwieniami posłonecznymi.

Zabieg mezoterapii z zastosowaniem odpowiedniego koktajlu składników można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, oraz ciało w celu poprawy napięcia skóry lub niwelowania cellulitu. 

Mezoterapia ma swoje zastosowanie w terapii wypadania włosów celem poprawy ich kondycji i stymulacji wzrostu.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa ( z ang. needle mesotherapy) jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych.

W medycynie estetycznej do mezoterapii wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu.

3

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia słynie z różnorodnego zastosowania. Zabieg ten stosowany jest m.in. w celu odżywienia i poprawy naturalnego nawilżenia skóry.

Sposób terapii jest tak skonstruowany, aby oddziaływać na najgłębsze warstwy, czyli na skórę właściwą.
Efekty, które można otrzymać są ściśle uzależnione od preparatu, który zostanie zastosowany.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zależności od celu, w którym pacjent zgłasza się do gabinetu, dobierana jest odpowiednia substancja czynna. Zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej.

W zależności od potrzeb pacjenta zasadnicza część zabiegu może być poprzedzona nałożeniem kremu znieczulającego.

Istotą zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, odpowiednio dobrane preparaty, czyli koktajle na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Lekarz wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat.

Czas trwania zabiegu mezoterapii iglowej

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Efekty zabiegu mezoterapii

Mezoterapia słynie z efektywnego odżywienia i głębokiego nawilżenia skóry. W efekcie nasza skóra doświadcza rewitalizacji.

Odżywienie skóry twarzy następuje w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego zwiększa się napięcie skóry i pacjent odczuwa poprawę w jej elastyczności. Zabieg wzmacnia naskórek, co redukuje zasinienia pod oczami. Skóra jest rozjaśniona i zostaje wyraźnie odmłodzona.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.

botox1

Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii

Po zabiegu szczególnie mezoterapii igłowej, może wystąpić kilkudniowy obrzęk. Czasami pojawiają się siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu rewitalizacji skóry

O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje systematyczna powtarzalność zabiegu mezoterapii. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni zależnie od preparatu. Warto również zdecydować się na zabiegi przypominające w ciągu roku.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, mezoterapia ma swoje przeciwwskazania. Nie powinno się go przeprowadzać w przypadku następujących stanów czy chorób:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • cukrzyca
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu w celu zapewnienia pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Cena zabiegu mezoterapii

Ujędrnianie, nawilżanie, odżywianie skóry
Obszar 1 zabieg
Cała twarz 600 zł
Szyja, dekolt, piersi lub inna część ciała o podobnej powierzchni 600 zł
Okolice oczu 500 zł

Lekarze wykonujący zabieg mezoterapii igłowej w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – Mezoterapia igłowa

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Dzięki iniekcji wiele składników jest w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową i pozwala uzyskać szybkie efekty rewitalizacji skóry.

Jaka jest różnica między mezoterapią igłową a mikroigłową?

Podstawową różnicą jest to, że podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej pobudza się i stymuluje do odbudowy włókna kolagenowe za pomocą bardzo dużej liczby wkłuć, tworząc na powierzchni skóry mikronakłucia . Natomiast mezoterapia igłowa to podanie substancji aktywnej zawartej w koktajlu w głębsze warstwy skóry

Po jakim czasie widoczne są efekty mezoterapii igłowej?

Pełne efekty mezoterapii igłowej widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterpii igłowej?

W początkowych dniach zalecane jest picie dużej ilości wody. Nie należy korzystać z saun, basenów oraz kąpieli słonecznych. Warto również pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala na: rewitalizację skóry, poprawę napięcia i nawilżenia skóry, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek, redukcję blizn, w tym potrądzikowych, poprawę kolorytu skóry, redukcję przebarwień

Czy zabieg mezoterpii igłowej jest bolesny?

Podczas mezoterapii może być  odczuwalny niewielki dyskomfort, ale krem znieczulający minimalizuje odczucia  bólowe.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

aneta_bembenek_1

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

lek. med. Aneta Bembenek

specjalista okulista, lekarz medycyny estetycznej.
Specjalista w Klinice Dr Kuschill MEDESTETIS. Aktywnie uczestnicząca w kongresach naukowych oraz posiadająca liczne certyfikaty. Jako lekarz medycyny estetycznej specjalizująca się w zabiegach korekcji i rewitalizacji najdelikatniejszych obszarów ciała tj. twarzy w tym okolic oczu, szyi, czy dekoltu.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4 (10 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa