Nici PDO lifting i biorewitalizacja skóry

Nici PDO w skrócie
Cena od 500 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów do 24 miesięcy

Wskazania do zabiegu przy zastosowaniu nici PDO

  • Worki pod oczami – dolna powieka,
  • Opadające policzki,
  • Podwójny podbródek,
  • Poziome i pionowe zmarszczki czoła,
  • Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
  • Wyraźny fałd nosowo –wargowy,
  • Rowek policzkowo – jarzmowy,
  • Fałd marionetkowy,
  • Fałd skóry na policzku,
  • Zmarszczki palacza,

Jak wygląda zabieg nićmi liftingującymi PDO?

Zabieg, podobnie jak wszystkie procedury medyczne, poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską.
Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici.

Istotą tej innowacyjnej terapii jest wprowadzenie w miejsca wymagające regeneracji specjalistycznych nici PDO. Wykonuje się to za pomocą odpowiednio do tego przygotowanych, bardzo cienkich igieł.

Nici napinają, a przy tym podnoszą skórę, co daje efekt poprawy objętości i ujędrnienia. Wykonane są z polidioksanonu, czyli z włókna syntetycznego posiadającego właściwości rozpuszczania się w tkance.

W zależności od uwarunkowań i potrzeb pacjenta, lekarz dobiera odpowiedni rodzaj nici oraz rozmiar igły, którą przeprowadza się zabieg.

Przy wprowadzaniu nici wykorzystuje się naturalne linie napięcia twarzy. Co ważne, zabieg nie zmienia rysów twarzy, ani nie zwiększa objętości policzków, co mogłoby wywołać nienaturalny efekt.

Czym są nici PDO?

Nici PDO wynaleziono w Korei i bardzo szybko trafiły do Europy. Obecnie popularne są już na całym świecie.
Nici liftingujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO, polidioksonanu. W ciągu kilku miesięcy od zabiegu, stopniowo się rozpuszczają a tym samym stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę.

Dzięki temu, skóra staje się gładsza, rozświetlona, znikają zmarszczki, owal twarzy się podnosi, pory ulegają zwężeniu, a wszystkie obwisłe tkanki wzmacniają się. Tym samym następuje lifting skóry. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. 

W Instytucie MEDESTETIS dostępnych jest wiele różnych rodzajów nici. Zasadniczo nici można podzielić na nici biorewitalizujące i nici liftingujące.

Do nici biorewitalizujących zalicza się nici PDO cieńsze, bez haczyków. Nici liftingujące to te, które zawierają haczyki pozwalające na podciągnięcie tkanki.

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi PDO

Zastosowanie niektórych nici PDO pozwala wpłynąć na pracę mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, a jednocześnie wpływających na powstawanie zmarszczek. Nie unieruchamiają mięśni, a jedynie osłabiają ich aktywność.

Nici liftingujące posiadają właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (tzw. proces neokolagenezy). Pozwala to stymulować miejscową odnowę włókien.

W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.

Nici PDO – czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu nićmi PDO

Często zdarza się, że po zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących występują obrzęki i opuchnięcia, które mogą utrzymywać się nawet do około tygodnia.

Lifting twarzy – czas utrzymywania się efektów

Nici utrzymują się w organizmie ok. 240 dni. W tym czasie dochodzi do syntezy kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę estetyki skóry.
Zabieg daje efekty, które mogą utrzymać się nawet przez okres 3 lat.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest poprzedzająca go, indywidualna konsultacja lekarska.

Lekarze wykonujący zabieg nićmi liftingującymi PDO
w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawana pytania (FAQ) – nici PDO lifting i biorewitalizacja skóry

Co to nici PDO?

Nici liftingujące PDO wykonane są z polidioksanonu, który stosowany jest od wielu lat do szwów skórnych i podskórnych w różnych gałęziach medycyny. Bardzo duża ilość skutecznie przeprowadzonych zabiegów pozwala stwierdzić, że nici liftingujące PDO są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Polidioksanon ze względu na swoje właściwości polegające na stymulacji produkcji kolagenu oraz elastyny znalazł zastosowanie również w medycynie estetycznej. Nici liftingujące PDO powodują wzmocnienie i zagęszczenie skóry i poprawę jej napięcia, co pomaga w walce z wiotkością skóry oraz zmarszczkami.

Czy nici PDO pozostają w skórze do końca życia?

Nici PDO są wykonane z polidioksanonu, substancji, która zaczyna się rozpuszczać w tkance stopniowo (po ok. 6 miesiącach od wprowadzenia w skórę), a efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lat. Dodatkowo nici liftingujące PDO stymulują do produkcji nowego kolagenu, pobudzają syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, jednocześnie stymulując fibroblasty do produkcji elastyny.

Czy zabieg liftingu i biorewitalizacji skóry przy użyciu nici PDO boli?

Zabieg liftingu i biorewitalizacji nićmi PDO należy do mało bolesnych zabiegów. Lekarz przed wyprowadzeniem nici, aplikuje krem znieczulający na obszar objęty zabiegiem, dzięki czemu cały procedura jest w pełni komfortowa.

Czy zabieg liftingu nićmi PDO wymaga nacięć skóry?

Zabieg liftingu nićmi PDO nie wymaga nacięć na skórze. Zazwyczaj lekarz wprowadza pod skórę cienką igłę, na którą nałożona jest nić PDO. Brak nacięć skóry skutkuje mniejszą inwazyjnością zabiegu, jak i krótką rekonwalescencją.

Czy po zabiegu liftingu skóry nićmi PDO wymagana jest długa rekonwalescencja?

Po zabiegu wprowadzenia nici liftingujących pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Niekiedy może być widoczna lekka opuchlizna i siniaki, dlatego warto poddać się zabiegowi w piątek, żeby po weekendzie w pełnym komforcie udać się do pracy.

Czy efekty liftingu nićmi PDO są widoczne od razu po zabiegu?

Wprowadzenie nici PDO pozwala na osiągnięcie natychmiastowego efektu liftingu skóry. Proces syntezy kolagenu i elastyny rozpoczyna się po około 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie, dzięki czemu skóra staje się coraz bardziej wygładzona i dużo bardziej jędrna.

Jak długo utrzymuje się efekt liftingu nićmi PDO?

Nici liftingujące posiadają właściwości stymulujące skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W efekcie obszary objęte leczeniem utrzymują się około 24 miesięcy.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.2 (10 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa