Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu wypełniania ust?

Modelowanie czy wręcz powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg naturalny. Naturalne powiększanie ust możliwe jest do zastosowania w przypadku większości pacjentów. Umożliwia pacjentkom uzyskanie pożądanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z kształtu ust, ich struktury czy kolorytu.

Bardzo często niezadowalający kształt czy struktura ust spowodowane są uwarunkowaniem genetycznym. Mamy wówczas do czynienia z  asymetrią lub małą objętością. W medycynie estetycznej możliwe jest naturalne powiększanie ust.

Drugim czynnikiem powodującym niezadowalającą kondycję ust jest proces fotostarzenia się skóry wywołany nie tyle określonym wiekiem, co niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Do czynników takich zaliczyć należy: działanie promieni słonecznych, wahania temperatury, ekspozycja na wiatr powodujący nadprodukcję wolnych rodników i osłabienie włókien kolagenowych. Usta po kwasie hialuronowym są jędrne, mają wyraźniejszy jednolity koloryt.

Ostatnią przyczyną potrzeby modelowania ust, zwanym też potocznie zabiegiem lips up, są zaburzenia nawilżenia spowodowane spadkiem poziomu kwasu hialuronowego w procesie starzenia. Dochodzi wówczas do przesuszenia ust, ich zwiotczenia wraz z utratą objętości. Wówczas modelowanie ust kwasem hialuronowym pomaga uzyskać pożądany kształt i strukturę ust.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Celem wypełniania ust kwasem hialuronowym jest kompleksowa regeneracja ust i ich okolic osiągana poprzez nawilżenie tkanek.  Dzięki zastosowaniu preparatów wzbogaconych w naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy, możliwe jest nadanie ustom objętości oraz kształtu odpowiadającego oczekiwaniom pacjenta.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest skomplikowany, jednak dla Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną.

W pierwszym etapie na okolice ust poddawane zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu. Niekiedy, jeśli pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólowy, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do tego, który stosuje się w stomatologii.

Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy wręcz brakuje objętości.

Kwas hialuronowy w zabiegu korygowania ust podajemy mikrokaniulą w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy zasinienia po zakończeniu zabiegu. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance.  To dodatkowo ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. Usta po kwasie hialuronowym bywają opuchnięte, jeśli HA zostanie niewłaściwie zaaplikowany.

przedpo_usta_2

Czym jest kwas hialuronowy i jakie ma znaczenie w zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja zupełnie naturalna, która występuje w naszym organizmie. W zdecydowanie największej ilości znajduje w naszej skórze. Wraz z upływem czasu, czyli w procesie starzenia organizmu, kwasu hialuronowego w naszym ciele ubywa. Również szczególnie w obszarze ust. Medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez zabiegi wypełniania, modelowania czy powiększania ust kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie .

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu natychmiastowego nawilżenia przesuszonych, zwiotczałych ust.  Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca. Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania,  oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegu powiększania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym lub też tzw. zabieg lips up,  utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy podaje się praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej w obszary na twarzy. Przeważnie koryguje się okolice ust, policzków, czy nosa.

przedpo_usta_1

Efekty zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Efektem modelowania czy powiększania ust kwasem hialuronowym jest bezpośrednio likwidacja jego niedoboru. Następuje poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie, poprawia się kondycja ust. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym przynosi doskonałe efekty nawilżenia oraz pożądany kształt linii wargowej.

W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry ust, natomiast w przypadku kwasu hialuronowego usieciowany uzyskujemy efekt modelowania ust.

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego. Kiedy naturalnie powiększyć usta?

Zabiegi kwasem hialuronowym przede wszystkim przywracają skórze ust sprężystość, jędrność, nawilżają ją oraz wyraźnie niwelują zwiotczenie. Terapia modelowania ust kwasem hialuronowym ma również na celu uzyskanie pożądanego kształtu i stopnia wypełnienia ust.

Czas zabiegu wypełniania i modelowania ust kwasem hialuronowym

Zabieg trwa od 30 do 90 minut w zależności od tego czy korygujemy kształt ust, czy dokonujemy redukcji zwiotczenia skóry ust i przeprowadzamy zabieg nawilżający.

Okres rekonwalescencji po zabiegu naturalnego powiększania ust

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym, zwłaszcza gdy wykonywany jest mikrokaniulą, jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent ma możliwości od razu powrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.

Zdarza się, że usta po kwasie hialuronowym są nieznacznie opuchnięte, ale ten miejscowy obrzęk utrzymuje się nie dłużej niż 2 dni.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu korygowania ust kwasem hialuronowym

Końcowy, ostateczny efekt zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym okresie warto, aby pacjent przyjmował więcej płynów oraz unikał saumy czy solarium.

Trwałość efektów wypełniania czy modelowania ust kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy – jako substancja naturalna jest samoistnie usuwany przez organizm. Dlatego  otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety oraz ogólnie, prowadzonego trybu życia.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Zabiegi modelowania, korygowania ust kwasem hialuronowym są bezpieczne i dostępne dla szerokiego grona pacjentów, jednak dla maksimum bezpieczeństwa, podczas konsultacji lekarskiej, ustala się, czy nie występują u pacjenta pewne określone przeciwwskazania:

  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Prezentowany opis procedury modelowania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu kwasem hialuronowym dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Powiększanie, modelowanie i nawilżanie ust
Zabieg pojedynczy 1 zabieg / MULTI PAKIET*
1 ml preparatu 1 650 zł 1 300 zł
każdy kolejny 1 ml preparatu 1 350 zł 1 300 zł
*z oferty MULTI PAKIET wyłączone są wizyty medyczne u dr n. med. Joanny Kuschill-Dziurdy i lek. Anny Grodeckiej.
Jakie są najważniejsze zasady oferowanych pakietów zabiegowych?
MULTI PAKIET
Na jakie zabiegi z oferty? skomponuj różne zabiegi w jednym pakiecie
Jaka jest ilość zabiegów w pakiecie? Min. 3 wybrane zabiegi (lub obszary ciała)
Czy i kiedy mogę zmieniać terminy wizyty? terminy zabiegów nie mogą być anulowane, ani modyfikowane po ich rezerwacji
Okres ważności pakietu 6 miesięcy
Łączenie z programami rabatowymi
(w tym z programem lojalnościowym)
NIE

Lekarze wykonujący zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym
w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Ile trwa zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa ok. 60 minut. Po przeprowadzonej konsultacji, lekarz wybiera odpowiedni preparat oraz technikę podania kwasu hialuronowego.

Czy zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym boli?

Usta przed zabiegiem są znieczulane za pomocą kremu z lidokainą, który niweluje dyskomfort pacjenta podczas zabiegu. W razie konieczności lekarz może zastosować znieczulenie stomatologiczne.

Jak długo utrzymuje się efekt po powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Końcowy efekt po zabiegu modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym jest widoczny po ok. 2 tygodniach. Trwałość efektu wypełnienia jest zależna od wielu czynników, jednakże zazwyczaj rezultat utrzymuje się ok. 12 miesięcy.

Czego unikać po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, przez 3 dni należy zrezygnować z sauny, basenu, solarium i siłowni. Dodatkowo należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Wskazane jest natomiast picie dużej ilości wody.

Kiedy można spowiedziewać się końcowego efektu powiększania ust?

Efekt powiększonych ust zauważamy od razu po wykonaniu zabiegu, ale końcowy wynik będzie widoczny dopiero po 72 godzinach, kiedy  zniknie lekki obrzęk i zaczerwienienie.

Czy masowanie ust po zabiegu modelowania kwasem hialuronowym jest wskazane?

Masaż, jak i ugniatanie ust przez pacjenta nie jest zalecane. Bezpośrednio po zabiegu lekarz upewnia się, iż preparat został rozprowadzony równomiernie. Przez kilka dni po podaniu kwasu hialuronowego, pacjent ma prawo odczuwać pewne stwardnienia w obrębie ust, ze względu na niewielkie zgrubienia wywołane ukłuciem. Po okresie dwóch tygodni grudki powinny samoistnie zaniknąć.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

 

joanna_3

Opis zabiegu powstał pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.23 (26 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa