Laserowe leczenie przebarwień i rumienia

Usuwanie przebarwień i rumienia w skrócie
Cena od 800 zł
Czas zabiegu 30-60 min wraz ze znieczuleniem
Znieczulenie OPCJONALNE
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu
Sugerowana seria 3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów stały po wykonaniu serii zabiegów

Wskazania do zabiegu usuwania przebarwień i leczenia rumienia

Przebarwienia, czyli brązowe plamy, plamki czy piegi, które pojawiają się na naszej skórze wskutek nadprodukcji melaniny (barwnik skóry), są dla wielu osób bardzo dużym problemem estetycznym, a nawet bywają powodem kompleksów.

Przebarwienia mogą pojawić się u osób w różnym wieku. Przyczyną ich powstawania są m.in. zaburzenia hormonalne w ciąży czy promieniowanie słoneczne w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce.

Przebarwienia mogą być również wynikiem choroby nadnerczy. Przyczyną powstawania przebarwień bywają nawet związki chemiczne i środki konserwujące znajdujące się w kosmetykach. Współczesna medycyna estetyczna zapewnia dostęp do zaawansowanej technologii, która pomaga rozprawić się z problemem.

Rumień dotyka głównie delikatną skórę twarzy i ma ona podłoże naczyniowe. Obejmuje przeważnie policzki, brodę i nos.
Rumień powstaje na skutek gwałtownego rozszerzenia naczynek krwionośnych i szybszego przepływu krwi. 

Często pojawia się nagle. Na chwilę znika, aby znów zaatakować ze zdwojoną siłą. Skóra w miejscu, gdzie atakuje choroba staje się zaczerwieniona oraz może się łuszczyć. Metoda zabiegowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą na pozbycie się rumienia.

Technologia laserowa wskazana jest ponadto w następujących schorzeniach:

 • Łagodne zmiany naczyniowe
 • Stany zapalne skóry / naczyniaki płaskie
 • Trądzik różowaty ( postać rumieniowo- teleangiektyczna,  grudkowo-krostkowa, guzowata, oczna )

Technologia zabiegu

Urządzenie wyposażone jest w wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła.

Podczas terapii dzięki jednej z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne doprowadza się do termicznego uszkodzenia komórek, w których nagromadził się barwnik.

Stosując serię trzech filtrów, koncentrujących światło w węższym zakresie, technologia laserowa daje możliwość leczenia pacjentów ze zmianami naczyniowymi.

Warto wspomnieć o wykorzystaniu emisji światła z przedziału 500 do 600 nm. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki, a ponadto uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie.

Efekty zabiegu likwidacji przebarwień oraz leczenia rumienia

Zabieg to nieinwazyjny sposób likwidacji zmian naczyniowych oraz przebarwień skóry. Polega on na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co powoduję redukcję widocznych zmian.

Głównymi efektami terapii jest likwidacja rumienia, trądzika różowatego, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w dziedzinie profilaktyki skóry płytko unaczynionej, mającej skłonność do zmian pigmentacyjnych oraz bardzo wrażliwej na różnego rodzaju czynniki.

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień oraz usuwania rumienia?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia rodzaj, ilość, powierzchnię i głębokość zmian barwnikowych, a także znamion na skórze pacjenta.
W przypadku, kiedy pacjent zgłasza się z problemem rumienia, lekarz ocenia zakres rozszerzenia naczynek  i stopień utrwalenia rumienia.

Po zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu wykonywana jest tzw. kliniczna próba laserowa.
Dzięki temu lekarz ma pewność dobrania optymalnych parametrów pracy lasera, tj. mocy i czasu trwania impulsu.

Wówczas procedura zabiegu przyniesie maksymalny efekt przy zachowaniu komfortu pacjenta.
W pierwszej etapie skóra pacjenta zostaje oczyszczana. Osoba poddająca się zabiegowi zakłada na oczy specjalny protektor. Następnie, po nałożeniu na skórę pacjenta przezroczystego żelu, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu.

Podczas zbliżania urządzenia do ciała pacjenta, może on czuć delikatne pieczenie i ciepło, które łagodzone jest przez wbudowany system chłodzenia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie poprzedza się go nałożeniem preparatu znieczulającego.

Istnieje jednak możliwość zastosowania kremu znieczulającego na specjalną prośbę pacjenta. Wszystkie wskazania do wykonania zabiegu sprawdza na wizycie kontrolnej lekarz specjalista.

Czas trwania zabiegu na przebarwienia czy redukcji rumienia

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po leczeniu rumienia lub usuwania przebarwień

Tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk. Skóra sprawia wrażenie bardzo naciągniętej, jednak zazwyczaj nie powoduje to wyłączenie pacjenta z normalnej, codziennej aktywności.

Zabieg zdecydowanie poleca się w okresie jesienno-zimowym, aby nie narażać skóry na nadmierne nasłonecznienie. Jeżeli jednak pacjentka decyduje się na zabieg w okresie letnim, zaleca się stosowanie kremów z filtrem minimum SPF 30.

Bezpośrednio po zabiegu niewskazane jest opalanie się, skórę zaś zaleca się pielęgnować preparatami poleconymi przez lekarza. Proces gojenia trwa kilka tygodni, zaś po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, należy powtórzyć terapię.

Czas utrzymywania się efektów

Trwałe efekty można uzyskać stosując się do zaleceń lekarza wykonując serię zabiegów.

Przeciwskazania do zabiegu usuwania przebarwień oraz leczenia rumienia

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku następujących stanów czy chorób pacjenta:

 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Epilepsja,
 • Stany zapalne skóry,
 • Świeża opalenizna (1 miesiąc) bądź ciągłe stosowanie samoopalaczy,
 • Choroby nowotworowe,
 • Przyjmowanie leków światłouczulających (antybiotyki, retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny) i ziół ( nagietek, dziurawiec)
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • Bielactwo
 • Łuszczyca (aktywna faza)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Cena laserowego leczenia przebarwień

Laserowe leczenie przebarwień i rumienia DYE-VL
Zabieg pojedynczy
Twarz 1000 zł
Szyja 800 zł
Grzbiet dłoni 800 zł
Pozostałe części ciała 800-1000 zł

Lekarze wykonujący zabieg usuwania przebarwień i rumienia w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawana pytania (FAQ) – Usuwanie przebarwień i rumienia

Czy zabieg usuwania przebarwień i rumienia jest bolesny?

Zabieg usuwania przebarwień i rumienia może powodować delikatny dyskomfort. Lekarz stemplowo deponuje wiązkę lasera w celu niwelowania zmian na skórze, co często pacjenci opisują jako intensywne ciepło.

Jak długo trwa zabieg usuwania przebarwień i rumienia?

Zabieg usuwania przebarwień i rumienia trwa od 15-45 minut w zależności od obszaru skóry, który został objęty zmianami.

Czy skóra przed zabiegiem usuwania przebarwień i rumienia jest znieczulana?

Zabieg usuwania przebarwień i rumienia nie wymaga znieczulenia. Należy pamiętać, iż znieczulenie może powodować ich obkurczenie, co rzutuje na mniejszą skuteczność terapii w przypadku likwidacji rumienia.

Jak długo utrzymują się efekty usuwania przebarwień i rumienia?

Zabieg z użyciem to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się niechcianych przebarwień czy rumienia. Efekt po wykonaniu pełnej serii zabiegów i stosowaniu się do zaleceń lekarza jest trwały. Jednakże, biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne jak i indywidualne predyspozycje pacjenta, zmiany mogą pojawić się w miejscach nie objętych zabiegiem.

Jak często należy powtarzać zabieg usuwania przebarwień i rumienia?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, zabieg usuwania przebarwień i rumienia należy wykonać w serii 3-6 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania przebarwień i rumienia?

Oprócz wykluczenia klasycznych przeciwwskazań do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, należy zaprzestać kurację miejscowo stosowanymi retinoidami oraz preparatami czy lekami zawierającymi substancje fototoksyczne na miesiąc przed zabiegiem. Dodatkowo na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno wykonywać się zabiegów uwrażliwiających skórę, tj. peelingi chemiczne czy mezoterapia igłowa lub mikroigłowa.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.5 (6 głosów)

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa