Depilacja laserowa VECTUS

logo_vectus_423x201

Dokładamy starań, aby nasze artykuły zawierały wszelkie, ważne informację z punktu widzenia naszych pacjentów.
Skorzystaj ze spisu treści, aby przejść do interesującej Cie kategorii.

Laser Vectus

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. To jedyna trwała metoda usuwania nadmiernego owłosienia.
To świetne rozwiązanie dla wszystkich kobiet i mężczyzn, których nie przekonuje wizja czasochłonnej i żmudnej depilacji domowymi sposobami. Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, gwarantującym efekt na długie lata.
Rzeczą naturalną jest to, że przed procedurą pacjent zastanawia się, na czym polega depilacja laserowa? Czy warto ją wykonać?
Aby zrozumieć cały mechanizm działania, należy zacząć od samego początku, a więc od anatomii włosa.

Jak zbudowany jest włos?

Każdy włos wyrasta z mieszka włosowego i składa się z łodygi (czyli elementu wystającego ponad skórę) i korzenia.
Korzeń włosa dzieli się na dwie części – górną, czyli gruczoł łojowy, oraz dużo ważniejszą, bo odpowiadającą za wzrost włosa, część dolną, ulegającą cyklicznym przemianom.
Z punktu widzenia laserowej depilacji, jej najważniejszym elementem jest znajdująca się w mieszku włosowym (a dokładniej – cebulce) macierz włosa.
Nie bez powodu nazywana jest ona jego sercem – to właśnie w niej dochodzi do podziałów komórkowych, które mają ogromny wpływ na prawidłowy wzrost włosa. Składa się z komórek nabłonka oraz wytwarzających oraz magazynujących pigment melanocytów.

Laser Vectus depilacja laserowa pach
Laser Vectus

Jakie są fazy wzrostu włosa?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, wzrost włosa nie jest procesem ciągłym, a cyklicznym. Składają się na niego trzy zasadnicze fazy: anagenu (wzrostu włosa), katagenu (zaniku) i telogenu (wypadania).
Fazą, w której komórki macierzy intensywnie się dzielą, czego efektem jest nowy, zdrowy włos, jest pierwsza z nich, anagen. Ta wiedza jest niezwykle ważna, by zrozumieć istotę laserowego usuwania włosów, bowiem tylko włosy w fazie anagenu zareagują w oczekiwany sposób na wiązkę lasera.

Czy wiesz, że już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pozbywamy się 30% włosków w fazie wzrostu?
Każdy następny zabieg osłabia włos, zmienia strukturę i wydłuża czas wzrostu włosa, aż do całkowitego wypadnięcia.

Jak działa depilacja laserowa?

Wiązka światła lasera, wnikając głęboko w skórę, niszczy macierz włosa. Znajdujący się w niej pigment, czyli melanina, pochłania energię z urządzenia, zamieniając ją w energię termiczną. Cebulka włosa zostaje nieodwracalnie zniszczona, a, co za tym idzie, komórki macierzyste ulegają trwałemu uszkodzeniu.
Proces ten nosi nazwę fototermolizy selektywnej. Wypalona macierz traci zdolność wyprodukowania nowych włosków. Właśnie dlatego usuwanie włosów laserem przynosi tak spektakularny efekt.
Wielu pacjentów zastanawia się, czy usuwanie owłosienia laserem to dobry wybór. Tak, ze względu na wysoką skuteczność, bezbolesność oraz trwałość efektów jest to zdecydowanie najlepsza metoda depilacji. Choć może wydawać się inwazyjna, absolutnie taka nie jest – mogą się na nią zdecydować także osoby o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze.

Laser Vectus depilacja laserowa pach
Laser Vectus

Laser do depilacji - jaki wybrać?

Urządzenia wykorzystujące światło lasera często używane są w klinikach medycyny estetycznej – dzięki nim, pacjenci mogą rozprawić się z takimi problemami jak m.in. naczyniaki, przebarwienia, rozstępy. Zabiegiem, który obecnie jest najczęściej wykonywany, jest depilacja laserowa.
Specjaliści są zgodni co do tego, że depilacja laserem diodowym jest obecnie najlepszą formą trwałego usuwania owłosienia. Ponieważ emituje on fale o tej samej długości, z powodzeniem uszkadza macierz włosa, nie podrażniając jednak skóry.

Najlepszy laser na rynku

Choć na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń laserowych, to wielu pacjentów, którzy już poddali się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, uważa, że najlepszym laserem do depilacji dostępnym na rynku jest laser Palomar Vectus. Jako owoc wieloletniej pracy ekspertów amerykańskiej firmy Palomar Medical Technologies, wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że zabieg jest komfortowy i bezpieczny.

Laser Vectus

Skorzystaj z oferty specjalnej i przekonaj się na własnej skórze, dlaczego depilacja laserowa Palomar Vectus® oferuje najwyższą jakość skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu

Laser Vectus

Co wyróżnia laser Palomar Vectus?

Depilacja laserowa Vectus jest praktycznie bezbolesna. Nowatorska technologia, jaką jest Advanced Contact Cooling, chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła.
Dyskomfort i uczucie ciepła, jakie do tej pory były kojarzone z zabiegami wykonywanymi innymi rodzajami laserów, w laserze Vectus zostają zażegnane.

Bezbolesna depilacja laserowa

Laser Vectus, jako jedyny na świecie, został wyposażony w czujnik SkinTel – inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze.
Po przyłożeniu go w miejsce depilacji, przesyła uzyskane informacje do systemu komputerowego, który następnie dobiera najkorzystniejsze parametry zabiegu – najwyższą bezpieczną moc lasera, która skutecznie zlikwiduje zbędne owłosienie.
Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu, ryzyko poparzeń zostaje zredukowane do minimum.

Skintel - czytnik poziomu melatoniny w skórze

Czy wiesz, że w przeciwieństwie do tradycyjnej depilacji, depilacja laserowa doprowadza do nieodwracalnego zniszczenia cebulki włosa wraz z doprowadzającymi do niej krew naczyniami?

Laser Vectus

Trwała depilacja laserowa

Photon Recycling to kolejne innowacyjne rozwiązanie zastosowane w Palomar Vectus, znacznie wpływające na skuteczność depilacji laserowej diodowej. Polega na wykorzystaniu odbitych wiązek światła, które, powracając, usuwają jeszcze większą ilość włosków.

Szybka depilacja

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na depilację laserem Vectus? Bo urządzenie to jest bezkonkurencyjnie najszybszym laserem na rynku. Małą końcówkę zabiegową, przeznaczoną do mniejszych obszarów ciała, można z łatwością zmienić na większą, która pozwala na bardzo szybkie usunięcie włosków z nawet dużych powierzchni skóry.

Laser Vectus

Skorzystaj z oferty specjalnej i przekonaj się na własnej skórze, dlaczego depilacja laserowa Palomar Vectus® oferuje najwyższą jakość skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu

Depilacja laserowa – opinie

Depilacja laserowa od wielu lat zbiera dobre opinie. Nic dziwnego – wystarczy kilka krótkich zabiegów, by raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Nie bez znaczenia jest jednak wybór urządzenia laserowego, którym wykonany zostanie zabieg depilacji trwałej. Tu wyróżnić należy laser Vectus do depilacji – opinie na jego temat mówią same za siebie.
Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów laserowego usuwania owłosienia są najważniejszymi powodami, dla których decyduje się na nie coraz większa liczba pacjentów. To idealne rozwiązanie dla osób, którym szkoda czasu na domowe, nieskuteczne metody – efekt depilacji laserowej pozostanie na zawsze.

Opinie naszych pacjentów

 • Jak zwykle zabieg był wykonany perfekcyjnie. Polecam serdecznie każdemu kto szuka bezbolesnej depilacji laserowej.

  Justyna MOMENT.PL
 • Jak zwykle zabieg przeprowadzony w przyjemnej atmosferze. Zabieg laserowy przebiega szybko i sprawnie, umilony herbatą i rozmową - efekty do ocenienia za parę tygodni jednak po poprzednich zabiegach tego typu były bardzo dobre.

  Dagmara MOMENT.PL
 • Świetna jakość usług, oryginalne sprzęty i gwarantowany efekt. Polecam

  Natalia FACEBOOK.COM

Depilacja laserowa – efekty

Depilacja laserowa jest obecnie jedyną trwałą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Pacjenci często obawiają się, że włoski po pewnym czasie zaczną odrastać, dlatego po zabiegu depilacji laserowej pytają: jakie są efekty po latach, na ile starcza, jak długo się utrzymuje?
Laserowe usuwanie włosów jest procesem długotrwałym. Ze względu na to, że podczas zabiegu wiązka lasera oddziałuje jedynie na włosy w fazie wzrostu, dla osiągnięcia oczekiwanego rezultatu niezbędne będzie wykonanie całej serii. Po roku lub dwóch od zakończenia cyklu, może się okazać, że na skórze pojawią się jeszcze pojedyncze, słabe włoski, z którymi łatwo rozprawi się laser podczas jednej wizyty przypominającej. Warto jednak poświęcić czas na wykonywanie systematycznych zabiegów, bowiem efekty depilacji laserowej pozostaną z nami na zawsze.
Depilacja laserowa jest gwarancją trwałości i skuteczności. Kilka wizyt w gabinecie całkowicie wyeliminuje problem niechcianego owłosienia na wybranych przez nas obszarach skóry. Depilacja laserowa przynosi spektakularne rezultaty, jednak efekty po pierwszym zabiegu mogą trochę zaskoczyć. Przez pierwsze dwa tygodnie włosy mogą odrastać tak jak do tej pory, jednak w tym czasie pod skórą trwa kluczowy proces, po którym finalnie włoski zostaną wysunięte z mieszków włosowych. Cztery tygodnie później skóra będzie już gładka, choć nie na długo – to jest właśnie najlepszy czas na kolejny zabieg. Po każdej wizycie w gabinecie włosków będzie coraz mniej, aż znikną całkowicie.

Laser Vectus przed i po

Skorzystaj z oferty specjalnej i przekonaj się na własnej skórze, dlaczego depilacja laserowa Palomar Vectus® oferuje najwyższą jakość skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu

Depilacja laserowa – ceny

Ile kosztuje depilacja laserowa? Koszt uzależniony jest od dwóch czynników – powierzchni skóry, która ma zostać poddana działaniu lasera (im większa, tym wyższa cena) oraz ilości zabiegów, na którą zasadniczy wpływ ma pigmentacja (ciemne włosy na jasnej skórze najefektywniej zareagują na laser, dlatego zabiegów w tym wypadku prawdopodobnie będzie mniej).
Ceny cyklu zabiegów zaczynają się już od kilkuset złotych. To niewielki koszt za efekt gładkiej skóry, którym będziemy mogli się cieszyć przez długie lata.

Depilacja laserowa Palomar Vectus
Obszar ciała Zabieg pojedynczy 4 zabiegi / PAKIET EKSPRES 4 zabiegi / PAKIET ELASTYCZNY
pachy 200 zł 585 zł 650 zł
linia bikini 200 zł 585 zł 650 zł
bikini pełne 300 zł 855 zł 950 zł
strefa międzypośladkowa 150 zł 430 zł 480 zł
uda 400 zł 1125 zł 1250 zł
łydki z kolanami 300 zł 855 zł 950 zł
pośladki 300 zł 855 zł 950 zł
ramiona 250 zł 720 zł 800 zł
przedramiona 300 zł 855 zł 950 zł
tors 300 zł 855 zł 950 zł
brodawki piersiowe 100 zł 290 zł 320 zł
brzuch 300 zł 855 zł 950 zł
brzuch linia 150 zł 430 zł 480 zł
kark 250 zł 720 zł 800 zł
plecy 350 zł 1035 zł 1150 zł
uszy 100 zł 290 zł 320 zł
brwi 100 zł 290 zł 320 zł
policzki 100 zł 290 zł 320 zł
baki 150 zł 430 zł 480 zł
wąsik nad wargą górną 100 zł 290 zł 320 zł
broda 200 zł 585 zł 650 zł
szyja 200 zł 585 zł 650 zł
znieczulenie kremem znieczulającym z lidokainą +50 zł za okolice +50 zł za okolice +50 zł za okolice

Okres ważności PAKIETÓW EKSPRES:

 • pachy – 8 miesięcy,
 • linia bikinii – 8 miesięcy,
 • bikinii pełne – 8 miesięcy,
 • strefa międzypośladkowa – 8 miesięcy,
 • uda bez kolan – 12 miesięcy,
 • łydki z kolanami – 12 miesięcy,
 • pośladki – 8 miesięcy,
 • ramiona – 8 miesięcy,
 • przedramiona – 8 miesięcy,
 • tors – 8 miesięcy,
 • brodawki piersiowe – 8 miesięcy,
 • brzuch – 8 miesięcy,
 • brzuch linia – 8 miesięcy,
 • kark – 8 miesięcy,
 • plecy – 8 miesięcy,
 • uszy – 8 miesięcy,
 • brwi – 8 miesięcy,
 • policzki – 8 miesięcy,
 • baki – 8 miesięcy,
 • wąsik nad wargą górną – 8 miesięcy,
 • broda – 8 miesięcy,
 • szyja – 8 miesięcy,
Jakie są różnicę oferowanych pakietów zabiegowych?
PAKIET EKSPRES PAKIET ELASTYCZNY
Na jakie zabiegi z oferty? jeden pakiet na wybrany zabieg jeden pakiet na wybrany zabieg
Jaka jest ilość zabiegów w pakiecie? W zależności od oferty
3,4 lub 5 zabiegów
W zależności od oferty
3,4 lub 5 zabiegów
Czy i kiedy mogę zmieniać terminy wizyty? terminy zabiegów nie mogą być anulowane, ani modyfikowane po ich rezerwacji bezpłatna zmiana lub odwołanie terminu 24h przed wizytą
Okres ważności pakietu każdorazowo wskazane w treści oferty 12 miesięcy
Łączenie z programami rabatowymi
(w tym z programem lojalnościowym)
NIE TAK

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Pacjenci praktycznie zawsze przed zabiegiem pytają, jak przygotować się do depilacji laserowej. To bardzo ważna kwestia, bowiem od tych czynności zależy skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu.
Pierwszym etapem przygotowań do depilacji laserowej jest konsultacja z kosmetologiem. Każdy pacjent zostanie zapytany o historię chorób lub schorzeń będących przeciwwskazaniem do zabiegu (chodzi m.in. o nowotwór złośliwy lub niezłośliwy, bielactwo) – kobiety dodatkowo usłyszą pytanie, czy są obecnie w ciąży, karmią piersią lub miesiączkują.
Na kilka tygodni przed depilacją laserową należy zrezygnować z czynności będących czasowym przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia. Zalicza się do nich opalanie (zarówno na słońcu, jak i w solarium), używanie samoopalaczy, zażywanie leków światłouczulających i przeciwkrzepliwych.
Nie bez znaczenia są również domowe zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przed wizytą w gabinecie. Wiele osób zastanawia się, czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić. Tak, na dzień przed zabiegiem usuńmy owłosienie z obszarów, które będą miały być poddane działaniu lasera – jedyną dozwoloną metodą jest golenie maszynką.
Nie należy wyrywać włosków – nawet przez sześć tygodni przed laserowym usuwaniem włosków. Plastry z woskiem, pasta cukrowa, depilator mechaniczny czy nawet pęseta mogą spowodować zdeformowanie cebulki, która na wiązkę lasera nie zareaguje prawidłowo.

Czy depilacja laserowa boli?

Pacjenci przed podjęciem decyzji zastanawiają się, czy depilacja laserowa boli. Zależy to od indywidualnej odporności na ból, wobec tego dla jednych pacjentów zabieg będzie całkowicie bezbolesny, u innych może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Nie bez znaczenia jest obszar, z którego usuwa się owłosienie laserem (wrażliwsze, delikatniejsze obszary, jak m.in. miejsca intymne, będą mniej odporne na ból) oraz pigmentacja naskórka i włosów (ze względu na to, że laser oddziałuje na melaninę, zabieg może być bardziej odczuwalny dla brunetek o ciemniejszej karnacji).
Aby zminimalizować te dolegliwości, warto zdecydować się na laser, który wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, m.in. technologię chłodzenia skóry w trakcie zabiegu depilacji laserowej. Osoby o niskim progu bólu mogą również zakupić maść znieczulającą do depilacji, zawierającą środki miejscowo znieczulające.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Aby skutecznie usunąć niechciane owłosienie, należy wykonać kilka sesji depilacji laserowej. Ile razy trzeba ją powtarzać, aby osiągnąć oczekiwane efekty?
Wpływ na to, ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, ma kilka czynników. Po pierwsze, wiązka lasera oddziałuje jedynie na włosy w fazie wzrostu. Włosy w fazie zaniku lub wypadania będą oporne na działanie urządzenia, jednak te także – gdy wejdą w anagen – będzie można usunąć podczas kolejnych wizyt w gabinecie. Z tego względu zaleca się wykonanie serii od czterech do ośmiu zabiegów. Po drugie, nie bez znaczenia jest także kolor skóry i włosów – ciemne owłosienie (zawierające wysokie stężenie melaniny) na jasnej skórze usuwa się najłatwiej i najskuteczniej, dlatego osoby o takiej urodzie mogą liczyć na mniejszą ilość zabiegów.
Kluczem do spektakularnego efektu jest także systematyczność zabiegów depilacji laserowej. Jakie są odstępy między zabiegami, co ile tygodni trzeba ją powtarzać?
W zależności od obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi, przedział czasowy wynosi od czterech do ośmiu tygodni . Zachowanie odpowiedniej długości przerw jest bardzo ważne – w ciągu kilku tygodni poprzedzających kolejny zabieg nieusunięte do tej pory włoski wejdą w fazę anagenu, a – co za tym idzie – zareagują na laser. Na to, czy depilacja laserowa jest skuteczna, składają się zatem głównie dwa czynniki – odpowiednio dobrana liczba zabiegów oraz zachowanie kilku tygodni przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Depilacja laserowa – ile trwa zabieg?

Pacjenci często obawiają się, że spędzą w gabinecie dużo czasu, a zabieg będzie trwał w nieskończoność. Nie jest to prawdą. Zatem ile trwa depilacja laserowa?
Wpływ na to ma głównie powierzchnia depilowanego obszaru – zabieg może trwać od kilku minut (w przypadku włosków nad górną wargą, czyli wąsika) do godziny (przy depilacji m.in. całych pleców). Nie bez znaczenia jest także wielkość głowicy depilatora laserowego – większą można zastosować przy usuwaniu owłosienia z obszerniejszych partii ciała, dzięki czemu cała procedura przebiegnie szybciej i sprawniej.

Depilacja laserowa – po pierwszym zabiegu

Pierwsze dni po depilacji laserowej mogą okazać się trudne dla naszej skóry, często wrażliwej lub podrażnionej, właśnie dlatego należy o nią odpowiednio zadbać. Jakie są zalecenia po depilacji laserowej?
Ukojenie przyniesie balsam nawilżający z dodatkiem panthenolu – wyjątkowej prowitaminy o właściwościach łagodzących i regenerujących. W tym czasie należy zrezygnować z preparatów mających w swoim składzie alkohol lub inne drażniące substancje – najlepszym wyborem będą kosmetyki hipoalergiczne. Warto zadbać również o ochronę przeciwsłoneczną skóry po depilacji laserowej – nawet kilkanaście dni po zabiegu należy nakładać na nią krem z wysokim filtrem.
Pacjenci często decydują się na usunięcie w domu tych włosków, które nie zareagowały w czasie zabiegu na wiązkę lasera. Pytają wtedy, czy po depilacji laserowej można wyrywać włoski. Jest to bezwzględnie zakazane – zarówno przed pierwszym zabiegiem, jak i kolejnymi. Takie działanie mogłoby uszkodzić macierz włosa, która w trakcie zabiegu powinna być nienaruszona – tylko wtedy będzie on skuteczny. Polecanym wówczas sposobem usuwania owłosienia jest golenie po depilacji laserowej.
Kolejną ważną kwestią jest to, kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej. Choć zabieg laserowego usuwania owłosienia jest jedynym, który gwarantuje trwałość i skuteczność, na piorunujące efekty trzeba będzie nieco poczekać. Dopiero kilkanaście dni po pierwszym zabiegu depilacji laserowej rozpocznie się wypadanie włosów. W ciągu kolejnych tygodni po depilacji laserowej nieusunięte do tej pory owłosienie zacznie odrastać, dlatego tak ważne jest wykonanie całej serii. Z każdą kolejną wizytą w gabinecie włosów będzie coraz mniej.

Depilacja laserowa jasnych włosów

Od wielu lat panuje błędne przekonanie, że osoby o jasnych włosach nie mogą poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, bo będzie on po prostu nieskuteczny.
Faktem jest, że gdy kilkadziesiąt lat temu na rynku pojawiło się pierwsze tego typu urządzenie, depilacja laserowa blond włosów nie miała większego sensu – ponieważ zawierają one małą melaniny, wiązka na nie nie oddziaływała.
Obecne lasery do depilacji zdecydowanie różnią się od swoich niemal już historycznych poprzedników – jednym z wielu atutów jest to, że teraz można dowolnie regulować ich parametry.
Depilacja laserowa jasnych włosów będzie możliwa dzięki zastosowaniu wyższej – lecz nadal w pełni bezpiecznej – mocy światła lasera. Dokładnie tak samo sprawa ma się z depilacją laserową rudych włosów, które także charakteryzuje niska zawartość melaniny. W obu przypadkach może się okazać, że konieczna będzie większa ilość zabiegów, jednak efekt będzie taki sam, jak w przypadku usuwania ciemnego owłosienia – całkowicie gładka skóra.

Depilacja laserowa – od ilu lat?

Wraz z wkroczeniem w okres dojrzewania, dotąd delikatne i praktycznie niewidoczne włoski, zaczynają się wzmacniać. Nastolatkowie zwykle w tym momencie sięgają po domowe sposoby depilacji, które nie dość, że są często przyczyną różnych podrażnień, to praktycznie zawsze przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego – włoski odrastają grubsze, ciemniejsze i jest ich zdecydowanie więcej.
Młodzi ludzie szukają sposobów, dzięki którym pozbędą się krępującego problemów – czy jednak depilacja laserowa u nastolatków to dobry pomysł? Jak najbardziej, jednak z decyzją zalecamy wstrzymać się do zakończenia adolescencji, kiedy układ hormonalny się ureguluje. Należy również pamiętać, że skóra młodych osób jest dużo delikatniejsza – właśnie dlatego zabieg może wiązać się z większym uczuciem dyskomfortu.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do każdego zabiegu kosmetycznego należy zapoznać się z listą przeciwwskazań. Ich jasne określenie pomaga wyeliminować sytuację, w której dana procedura mogłaby zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?
Przeciwwskazania do depilacji laserowej mogą mieć charakter bezwzględny, czyli stały (jak m.in. wszczepiony stymulator serca, metalowe implanty, cukrzyca) oraz względny, czyli czasowy (wśród których wyróżnia się głównie ciążę i okres laktacji czy świeżą opaleniznę).
Aby dokładnie określić listę ewentualnych ograniczeń, kosmetolog musi przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem – bez tej czynności wykonanie zabiegu laserowego usuwania owłosienia jest niemożliwe. Wynik rozmowy ma ogromny wpływ na to, czy depilacja laserowa jest bezpieczna i czy zabieg nie będzie się wiązał z żadnymi przykrymi konsekwencjami.
Choć zabiegi usuwania włosów laserem wykonuje się już na całym świecie od wielu lat, niektórzy pacjenci nie mają do nich zaufania. Uważają, że są one inwazyjne, a w konsekwencji pytają, czy depilacja laserowa jest szkodliwa. Nie, zabieg laserowego usuwania owłosienia jest całkowicie bezpieczny – należy jednak stosować się (zarówno przed, jak i po nim) do wszystkich zaleceń kosmetologa.

Depilacja laserowa a opalanie

Zarówno przed pierwszym zabiegiem, jak i trakcie trwania całej serii depilacji laserowej, opalanie jest bezwzględnie zakazane.
Po opalaniu w skórze wzrasta poziom barwnika odpowiadającego za piękny, czekoladowy odcień po kąpieli słonecznej – melaniny. Wiązka lasera oddziałuje właśnie na nią – im jest jej więcej, tym wzrasta ryzyko poparzenia.
A solarium lub samoopalacze? One także, z tych samych powodów, są zabronione. Pacjenci niejednokrotnie pytają, czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna? Jak najbardziej zabieg może być wykonany w sezonie letnim, niemniej trzeba pamiętać o tym, by miejsca, które będą miały być poddane depilatorowi laserowemu, skutecznie ochronić przed słońcem, czyli jeszcze przed wykonaniem pierwszego zabiegu zacząć stosować krem z filtrem 50+.
A jak wygląda sprawa z opalaniem po depilacji laserowej? Na tę przyjemność można pozwolić sobie dopiero kilka tygodni po zakończeniu serii zabiegów. Laserowe usuwanie owłosienia często sprawia, że skóra przez krótki czas jest podrażniona i wrażliwa, a zbyt wczesna ekspozycja na promieniowanie mogłaby sprawić, że pojawią się na niej nieestetyczne przebarwienia.

Depilacja laserowa a ciąża

Powszechnie uważa się, że wiązka lasera nie wnika na tyle głęboko, by mieć jakikolwiek negatywny wpływ na płód, jednak mimo to zabieg depilacji laserowej w ciąży jest zabroniony. Kobiety oczekujące dziecka muszą zrezygnować nie tylko z tego, ale także z wielu innych zabiegów, ponieważ nie ma badań, które dawałyby gwarancję bezpieczeństwa w tym stanie.
Jest jeszcze inna bardzo ważna kwestia – należy pamiętać, że ciało kobiety w ciąży przechodzi szereg zmian, w tym w obrębie skóry. Wiele pań zmaga się z ostudą, czyli przebarwieniami wywołanymi nieprawidłowym wytwarzaniem i rozkładaniem melaniny, inne z kolei mogą mieć przesuszoną, zaczerwienioną skórę. Te zmiany często cofają się po porodzie, jednak w trakcie ciąży mogą być bardzo nasilone. Trudno jest przewidzieć reakcję skóry na jakikolwiek zabieg. Również z tego powodu użycie depilatora laserowego w ciąży nie jest wskazane.

Kosmetolodzy wykonujący zabieg depilacji laserowa Vectus® w Krakowie i Warszawie

Najczęściej zadawana pytania (FAQ) – Depilacja laserowa Vectus

Czy efekt po depilacji laserowej utrzymuje się na stałe?

Prawidłowo przeprowadzona seria zabiegów, z zachowaniem odpowiednich odstępów między zabiegami, a także prawidłowo dobrana ilość zabiegów daje trwałe efekty usunięcia owłosienia.

Jak przygotować się do pierwszego zabiegu depilacji laserowej?

Na kilka tygodni przed depilacją laserową należy zrezygnować z czynności będących czasowym przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia. Zalicza się do nich opalanie (zarówno na słońcu, jak i w solarium), używanie samoopalaczy, zażywanie leków światłouczulających i przeciwkrzepliwych.

Tak, na dzień przed zabiegiem usuńmy owłosienie z obszarów, które będą miały być poddane działaniu lasera – jedyną dozwoloną metodą jest golenie maszynką. Włosków nie należy wyrywać przynajmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem depilacji laserowej.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Zależy to od indywidualnej odporności na ból, wobec tego dla jednych pacjentów zabieg będzie całkowicie bezbolesny, u innych może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Aby zminimalizować te dolegliwości, warto zdecydować się na laser, który wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, m.in. technologię chłodzenia skóry w trakcie zabiegu depilacji laserowej. Osoby o niskim progu bólu mogą również zakupić maść znieczulającą do depilacji, zawierającą środki miejscowo znieczulające.

Ile zabiegów należy wykonać, aby depilacja laserowa była skuteczna?

Wpływ na to, ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, ma kilka czynników. Po pierwsze, wiązka lasera oddziałuje jedynie na włosy w fazie wzrostu. Z tego względu zaleca się wykonanie serii od 4 do 8 zabiegów.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna w usuwaniu wrastających włosów?

Tak, jest to główne wskazanie do wykonania depilacji laserowej.

Co jaki czas trzeba przychodzić na zabiegi, aby depilacja laserowa była skuteczna?

Aby zabieg był całkowicie skuteczny, należy powtarzać zabieg w zależności od partii, której poddajemy zabiegowi: zabieg usuwania owłosienia na uda i łydki wykonujemy co 8-10 tygodni, natomiast pachy, bikini, plecy, ręce, twarz co 6 tygodni.

marta_stepniak

Opis zabiegu powstał pod nadzorem merytorycznym

Dypl. kosm. Marta Stępniak

jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku kosmetologii – specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z obszaru modelowania sylwetki, depilacji laserowej oraz zabiegów odmładzających na twarz.

phone Kraków
phone Warszawa