Modelowanie i wypełnianie pośladków

Nie jesteś usatysfakcjonowana z kształtu lub jakości skóry swoich pośladków?
Poszukujesz bezpiecznej metody na poprawę ich wyglądu?

W naszych klinikach oferujemy 3 nowoczesne procedury medyczne w zależności od wskazań ustalonych w trakcie konsultacji medycznej tj.

  • modelowanie pośladków kwasem hialuronowym,
  • modelowanie pośladków kwasem polimlekowym oraz
  • modelowanie pośladków własnym tłuszczem (przeszczep tkanki tłuszczowej).

Procedury modelowania wykonywane są mikrokaniulami, które dzięki swoim zaokrąglonym zakończeniom minimalizują uczucie bólu, oraz ryzyko powstawania zasinień w okolicach nakłuć. Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to znana i powszechnie stosowana w medycynie estetycznej substancja, której funkcja polega na wiązaniu wody w tkankach – dzięki temu stanowi doskonały materiał, przeznaczony do wypełniania i modelowania tkanek przy jednoczesnej poprawie nawilżenia i jędrności skóry. 

Zabieg wypełniania pośladków kwasem hialuronowym jest szybki i oferuje natychmiastowy efekt – pozwala to na pełną kontrolę efektów modelowania już w trakcie zabiegu.

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym

Zabieg modelowania pośladków kwasem polimlekowym przeznaczony jest dla osób, którym zależy nie tylko na wymodelowaniu pośladków, ale również poprawie jakości skóry.
Kwas polimlekowy działa inaczej niż kwas hialuronowy – pobudza naturalną produkcję kolagenu, a w rezultacie stymuluje naturalny proces wypełniania się ubytków w tkance.

Kwas polimlekowy może być zastosowany także do wyrównywania nieregularności skóry na pośladkach i udach oraz leczenia cellulitu i obniżonej jakości skóry.

Utrzymanie się uzyskanych rezultatów modelowania pośladków jest zależne od trybu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 12 do 24 miesięcy.
W najlepszych przypadkach preparat utrzymuje się nawet do 30 miesięcy.

Modelowanie pośladków własnym tłuszczem

Modelowanie pośladków własnym tłuszczem rozpoczyna się od pobrania tłuszczu z okolicy gdzie jest go za dużo (najczęściej brzuch lub uda).
Tak pobrane tkanki preparuje się w celu uzyskania koktajlu komórek tłuszczowych i macierzystych o optymalnej gęstości i objętości.

Transferowana tkanka tłuszczowa zawieszona jest w niewielkiej ilości odessanego osocza i płynu międzytkankowego. Jest on bogaty w różnego rodzaju czynniki wzrostu oraz substancje odżywcze.
Ma to wpływ na pobudzenie procesów regeneracyjnych skórę, co dodatkowo polepsza jej kondycję. Następnie lekarz podaje tłuszcz w obszar, który ma być wymodelowany.

Finalne rezultaty w pełni uwidaczniają się po ok. 3 miesiącach od zabiegu. Tkanka, którą wypełnia się ubytki, funkcjonuje na takich samych zasadach jak cała tkanka tłuszczowa w organizmie.
Efekty zabiegu utrzymują się od 2 do nawet 5 lat.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

Dzięki zastosowaniu specjalnych mikrokaniul podczas zabiegu modelowania pośladków w dużym stopniu eliminowane jest ryzyko powstawania zasinień.
Wpływa to  na niską inwazyjność terapii i sprawia, że pacjent nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.


Niekiedy po zabiegu mogą wystąpić lekkie podrażnienia miejscowe, ale na ogół znikają one w przeciągu 24 godzin. Wyjątkowo u niektórych pacjentów dochodzi do powstania delikatnego obrzęku, który może utrzymać się przez 2 dni od zabiegu.

W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej okres rekonwalescencji jest wydłużony.
W miejscu pobrania tkanki tłuszczowej bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaki i krwiaki. Zmiany te zazwyczaj ustępują w ciągu dwóch tygodni.  

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, modelowanie pośladków ma swoje przeciwwskazania.
Zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku, gdy:

  • chorujesz na choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • masz skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • masz stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • masz uczulenie na kwas polimlekowy bądź jego składniki,
  • jesteś w ciąży,
  • karmisz piersią.

Lekarze wykonujący zabieg modelowania pośladków
w Krakowie i Warszawie

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.

Polecają nas

phone Kraków
phone Warszawa