Lipoliza iniekcyjna – niechirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna w skrócie
Cena od 400 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1-5 zabiegów
Czas utrzymywania efektów stały (w przypadku stosowania się do zaleceń)

Lipoliza. Na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna, bezoperacyjna, nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu na brzuchu, udach, kolanach, karku oraz zniwelowania podwójnego podbródka. Miejscowe nagromadzenie się większej ilości tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała, nie tylko powoduje dyskomfort pacjenta, ale również źle wpływa na jego zdrowie. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu może być zabieg lipolizy.

W miejsca nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wstrzykuje się substancje, które rozpuszczają i niszczą komórki tłuszczowe ( fosfatydylocholina – lecytyna i deoksycholat). Zawarta w preparacie L-karnityna przyspiesza ich rozkład w procesach metabolicznych. W konsekwencji wydalane są z organizmu.

Preparat w połączeniu z środkiem znieczulającym wstrzykuje się specjalną długą i cienką igłą.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem odpowiednim zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

lipoliza1

Lipoliza iniekcyjna. Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

Terapia redukcji tkanki tłuszczowej nie wymaga rekonwalescencji. Po wykonanym zabiegu lipolizy można od razu powrócić do aktywności. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 7 dniach. W okresie 24 godzin od zabiegu, może utrzymywać się zaczerwienienie skóry oraz mogą pojawić się krwiaki czy siniaki. Są to dosyć typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Wchłaniają się w ciągu około 14 dni.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu lipoliza

Rezultaty zabiegu uwidaczniają się stopniowo przez kilka pierwszych tygodni. Ich utrzymanie zależy od tego, jaki styl życia prowadzi pacjent i czy stosuje się do zaleceń lekarza. Wskazane jest bowiem stosowanie diety niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej, jak również przyjmowanie większej ilość płynów.

Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Wzmacnia je masaż odchudzający, drenaż limfatyczny lub endermologia miejsc poddanych leczeniu.

Lipoliza iniekcyjna – efekty zabiegu

Preparat, na którym bazuje terapia lipolizy iniekcyjnej to połączenie fosfatydylocholiny (substancja rozpuszczająca błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz deoksycholatu (substancja niszcząca tłuszcz). Uwolnione z komórek tłuszcze są następnie transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi i są usuwane z organizmu.

Lipoliza najlepiej sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic:

 • brzucha,
 • pośladków,
 • bioder,
 • w okolicach tzw. drugiego podbródka,
 • ramion,
 • niektórych partii pleców, np. karku

Po zabiegu, prócz utraty kilku centymetrów w obwodzie w miejscu iniekcji, możemy mieć pewność lepszego metabolizmu komórek skóry, lepszego mikrokrążenia oraz znacznego odżywienia skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

 • ciąża oraz karmienie piersią
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • padaczka
 • cukrzyca
 • choroby wątroby i nerek
 • aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć
 • alergia na składniki preparatu ( głównie na soję i skorupiaki)
 • rozległa otyłość

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4.25 (4 głosów)

Polecają nas

Kraków
Warszawa