Jak poprawić owal twarzy?

 In Medycyna estetyczna

poprawa owalu twarzyNie pomagają przespane noce, rozświetlające kremy, korektory pod oczy, nawet wakacje pod palmami i pobyt w spa. W lustrze ciągle widzisz smutną, zmęczoną twarz?

Pacjentkom czasem trudno określić, co dokładnie się zmieniło w ich wyglądzie… A tymczasem już po 35 urodzinach każdej z nas zaczyna się stopniowo zmieniać owal twarzy.

Pierwsze sygnały łatwo przegapić, ale z czasem przez opadający kontur twarz nabiera smutnego wyglądu. I wiele kobiet dopiero wtedy trafia do mojego gabinetu.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma im dużo do zaoferowania.
Zabiegi poprawiające owal twarzy dają naprawdę spektakularne efekty: nici liftingujące, wypełniacze, termolifting, ultradźwięki… Możliwości jest mnóstwo.

Od czego zacząć poprawianie owalu twarzy? To zależy od kondycji skóry i tego, jak bardzo zmienił się już wygląd pacjentki. Od początku…

Skóra zaczyna tracić jędrność już po 30 urodzinach. W tym czasie także pojawiają się delikatne bruzdy nosowo-wargowe, które są pierwszym zwiastunem zmian rysów twarzy.

Na tym etapie odpowiednio dobrana pielęgnacja i ćwiczenia na owal twarzy mogą skutecznie spowolnić procesy starzenia.

Jak poprawić owal twarzy: ćwiczenia

Ćwiczenia na ładny owal twarzy można bez problemu znaleźć w internecie, ale swoim pacjentkom polecam zajęcia jogi pod okiem profesjonalnych trenerów.
Odpowiednio poprowadzona joga twarzy i szyi poprawia napięcie i sprężystość mięśnia szerokiego szyi odpowiedzialnego mi.in. za utrzymanie owalu twarzy.

Ćwiczenia na opadający owal twarzy nie przyniosą spektakularnych efektów, ale prawidłowo i regularnie wykonywane powinny opóźnić proces wiotczenia. 

Większość z nas już prawdopodobnie po 40. zauważy, że bruzdy nosowo-wargowe wyraźnie się pogłębiły, policzki straciły objętość, a kąciki oczu i ust zaczynają opadać.

Przebieg i tempo zmian zależy od wielu czynników: trybu życia, sposobu odżywiania, genów, wahań hormonów, pielęgnacji, środowiska…
Jednak wcześniej czy później u każdego skóra traci jędrność, elastyczność i robi się wiotka, a wtedy kształt twarzy, który dotychczas przypominał literę V, stopniowo zmienia się w W. 

Na szczęście nie jest to proces nieodwracany. Mamy przecież liczne zabiegi podnoszące owal twarzy!

Jak poprawić owal twarzy: zabiegi

Widoczna poprawa konturu twarzy u czterdziestolatek nie wymaga wcale inwazyjnych metod.
Bardzo dobre efekty dają zabiegi pobudzające skórę do regeneracji. Mogą je profilaktycznie wykonać już kobiety po 35 roku życia.
Swoim pacjentkom polecam najczęściej trzy zabiegi.

Ultraskin II Absolute, czyli lifting HIFU

To jedna z najnowszych i najsilniejszych technologii, która zapewnia wyraźne podniesienie owalu twarzy bez naruszenia ciągłości naskórka.
Głowica urządzenia emituje skoncentrowane fale ultradźwiękowe (HIFU).

Precyzyjne skupienie fali o wysokiej energii na małym obszarze długotrwale pobudza procesy regeneracyjne w skórze.
Pierwsze rezultaty są widoczne od razu po zabiegu, a pełne działanie widać po około 3 miesiącach.

poprawa owalu twarzySecret 2.0, czyli radiofrekwencja mikroigłowa

Podczas zabiegu specjalna głowica jednocześnie nakłuwa skórę cieniutkimi igłami i emituje falę radiową, która podgrzewa tkankę wokół powierzchni igieł.
Takie kontrolowane przegrzania pobudzają skórę do odnowy i produkcji włókien kolagenu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Tuż po nim skóra może być zaczerwieniona, ale zazwyczaj po upływie kilku godzin wraca do normy.

Regeneracja skóry i produkcja nowych włókien kolagenowych wymaga czasu, dlatego efekty najlepiej widać po 4-6 tygodniach.
Swoim pacjentkom zalecam serię 3-4 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie. To wystarczy, by unieść
owal twarzy poprawa jest widoczna nawet przez rok.

Termolifting NIRlaser alma

Zabieg wykonywany głowicą, która emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnej długości fal.
Podgrzanie włókien kolagenowych powoduje ich natychmiastowe obkurczenie, a tym samym lepsze napięcie skóry i
podniesienie owalu twarzy, co widać bezpośrednio po zabiegu.

Ale kontrolowane podgrzanie skóry uruchamia także proces przebudowy jej rusztowania i powstawanie nowych włókien kolagenu tzw. neokolagenozę, która trwa od 1 do 6 miesięcy i to właśnie ten proces zapewnia naturalne efekty na lata. Aby nastąpiła widoczna i trwała poprawa owalu twarzy zabiegi najlepiej wykonać w serii 3-6 powtórzeń.

Co dla dojrzałych pacjentek?

Dla pacjentek po 50 roku życia mam dwie wiadomości. Dobra jest taka, że nigdy nie jest za późno na zabiegi na podniesienie owalu twarzy.
A ta trochę gorsza to fakt, że są one nieco bardziej inwazyjne, to znaczy wymagają naruszenia ciągłości naskórka.

Nie należy się ich jednak obawiać, bo nowoczesne zabiegi na owal twarzy nie mają nic wspólnego z chirurgicznym liftingiem skóry wykonywanym pod narkozą.
Żaden z nich nie wymaga rekonwalescencji i nie pozostawia na skórze blizn. Za to ich efekty są imponujące.

Jakie zabiegi na opadający owal twarzy najczęściej polecam swoim dojrzałym pacjentkom?

Wolumetria twarzy techniką nici hialuronowych

Ten zabieg poprawiający owal twarzy zaczyna się od znieczulenia – zazwyczaj w postaci nakładanego na skórę kremu, ale bardziej wrażliwym na ból pacjentkom podaję także znieczulenie dentystyczne.

Następnie za pomocą specjalnych igieł, tzw. mikrokaniul z zaokrąglonymi zakończeniami, które minimalizują nieprzyjemne odczucia, wstrzykiwany jest preparat z kwasem hialuronowym w formie linijnych nici. 

Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody, doskonale wypełnia obszary, które utraciły jędrność i objętość, a w efekcie powoduje podnoszenie owalu twarzy.
Efekty utrzymują się nawet ponad rok, choć na ich trwałość duży wpływ ma tryb życia pacjentek.

poprawa owalu twarzyZabieg nićmi liftingującymi PDO

Jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską.
Sam zabieg jest bardzo prosty: polega na podaniu w skórę za pomocą bardzo cienkich igieł, specjalistycznych nici wykonanych z polidioksanonu, które stopniowo rozpuszcza się w tkance, pobudzając produkcję kolagenu, fibroblastów i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta, jędrna, lepiej dotleniona i odżywiona.

W Klinice Dr Kuschill MEDESTETIS dostępnych jest wiele różnych rodzajów nici.
Biorewitalizujące są niezwykle cienkie, a liftingujące zakończone haczykami pozwalającymi na podciągnięcie skóry i widoczną poprawę owalu twarzy.

Efekty utrzymują się nawet do 3 lat!

wypełnianie twarzy kwasem hialuronowym

Hydroksyapatyt wapnia

Co to takiego? Wypełniacz o gęstej, żelowej konsystencji, którego bazą jest wapń.
Wstrzyknięty w miejsca wymagające wypełnienia, stymuluje rozwój naturalnych włókien kolagenowych, poprawia napięcie skóry, a tym samym owal twarzy.

Preparat aplikowany jest za pomocą specjalnej mikroigły lub mikrokaniuli.
Kilka minut przed iniekcją na skórę pacjentek nakładam krem znieczulający, a w strzykawce preparatu zawarty jest dodatkowy składnik znieczulający.

Zabieg jest więc bezbolesny, a jego efekty widać natychmiast i można się nimi cieszyć przez kolejne 18 miesięcy.

Medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z poprawą zmieniającego się z wiekiem owalu twarzy, aby jednak efekty zabiegów utrzymywały się jak najdłużej, warto pamiętać o zdrowym trybie życia, właściwym odżywianiu, odpowiedniej ilości snu, relaksu i wzmacniającej mięśnie aktywności fizycznej.

Skóra nie znosi używek, za to uwielbia bogate w kwas foliowy owoce i warzywa. A do pełnej regeneracji potrzebuje 8 godzin snu. Procesy naprawcze ruszają już po godzinie 22.00, a najbardziej efektywnie przebiegają między drugą a trzecią nad ranem.

Pod warunkiem, że w tym czasie słodko śpisz. Podobno najczęściej czytamy przed snem. Która godzina? Może pora iść spać?

aneta_bembenek_1

Artykuł został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

lek. med. Aneta Bembenek

specjalista okulista, lekarz medycyny estetycznej.
Specjalista w Klinice Dr Kuschill MEDESTETIS.
Aktywnie uczestnicząca w kongresach naukowych oraz posiadająca liczne certyfikaty. Jako lekarz medycyny estetycznej specjalizująca się w zabiegach korekcji i rewitalizacji najdelikatniejszych obszarów ciała tj. twarzy w tym okolic oczu, szyi, czy dekoltu.
Recent Posts
phone Kraków
phone Warszawa