Pękające naczynka skąd się biorą i jak je leczyć?

 In Medycyna estetyczna, Zdrowie

Pękające naczynka pojawiają się nie tylko na twarzy, ale też na całym ciele i wbrew pozorom, nie są związane z wiekiem.
Młode dziewczyny, a nawet nastolatki mogą skarżyć się na pajączki na twarzy, nogach czy ciele.
Jedną z kluczowych przyczyn mogą być geny.

Jeśli jeden z rodziców miał problem z pękającymi naczynkami, szanse, że skłonność ta wystąpi u dzieci, wynoszą 40 % Jeśli oboje – jest 90 % prawdopodobieństwa, że u dzieci pojawią się pajączki.

Z wielu badań wiemy też, że zaburzenia hormonalne mogą sprawiać, że naczynia krwionośne stają się bardziej kruche i w efekcie – pękają.

Trzecia grupa przyczyn, to te o podłożu cywilizacyjnym. Zauważam, że pacjentów, którzy szukają sposobu na pękające naczynka, jest coraz więcej.
Palacze, osoby z nadwagą, prowadzące siedzący tryb życia i niestety – kobiety w ciąży, są obarczone większym ryzykiem pojawienia się pajączków.

Pękające naczynka to zmora Polek i Polaków. Problem z pajączkami na twarzy czy nogach ma coraz więcej kobiet.
Na szczęście wiemy, dlaczego pękają naczynka i co zrobić, by zniknęły. Odpowiedzią nie jest wyłącznie medycyna estetyczna, ale też zmiany w stylu życia.

Jak wzmocnić pękające naczynka na twarzy?

Pacjenci często pytają, co zrobić, by naczynka nie pękały. Zawsze powtarzamy, że zabiegi, to połowa sukcesu.

Po kuracji w gabinecie medycyny estetycznej skóra naczyniowa wymaga troskliwej ochrony. Należy w miarę możliwości unikać czynników, które mogłyby ją podrażniać, a więc:

  • ekstremalnych temperatur,
  • długiego przebywania na zimnym powietrzu,
  • gwałtownego przechodzenia z mroźnego otoczenia do nagrzanych pomieszczeń, a nawet jedzenia bardzo pikantnych potraw i spożywania alkoholu.

Wychodząc na zewnątrz warto stosować kremy ochronne, wzbogacone również o filtry przeciwsłoneczne. Wieczorami dobrze jest sięgać po kosmetyki o działaniu kojącym, zawierające składniki mające działanie wzmacniające ściany naczyń krwionośnych takie jak rutyna, wyciąg z kasztanowca czy witamina C. Dzięki temu leczenie pękających naczynek jest skuteczniejsze i minimalizujemy ryzyko, że pojawią się kolejne pajączki.

Co zrobić żeby nie pękały naczynka na nogach?

Najważniejsze to zapobiegać więc podstawa to noszenie profilaktycznych rajstop, pończoch, podkolanówek przeciwżylakowych zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy narażeni na powstanie żylaków, czyli zwłaszcza w okresie ciąży.
Należy unikać długiego stania, siedzenia z założoną nogą jedna na drugą oraz noszenia uciskających legginsów czy spodni.

Jak leczyć pękające naczynka na nogach?

Do usuwania pękających naczynek na nogach, wykorzystujemy zabieg laserowego zamykania naczynek Alma Harmony Pro® głowicą NdYag.  
Wiązka laserowa trafia precyzyjnie w poddawany zabiegowi obszar, umożliwiając szybkie obkurczenie i zamknięcie rozszerzonych naczyń.

Urządzenie to sprawdza się znakomicie w przypadku dużych zmian naczyniowych na twarzy oraz na ciele. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia naskórka, który umożliwia zmniejszenie odczucia bólu w trakcie zabiegu, chroni przed oparzeniem i zwiększa komfort pacjenta.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych na rynku medycyny estetycznej technologii, zabieg jest prawie bezbolesny, bardzo krótki i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Najczęściej już po jednym zabiegu problem z pękającymi naczynkami na nogach czy ciele, znika.

Druga polecana metoda na naczynka na nogach to skleroterapia. Skleroterapia polega na podaniu preparatu obliterującego naczynia krwionośne w światło naczyń poprzez nakłucia małą igiełką. Po 4-6 tygodniach po zabiegu dochodzi do zarośnięcia naczyń, a przez okres 2 tygodni po zabiegu wskazane jest noszenie rajstop albo pończoch uciskowych.

Co zrobić na pękające naczynka na twarzy?

Bardzo skuteczną metodą likwidowania teleangiektazji na twarzy, czyli widocznych pod skórą rozszerzonych naczyń krwionośnych jest zamykanie ich wąskopasmowym światłem pulsacyjnym z przedziału 500 do 600 nm, który wykorzystujemy również w zabiegach usuwania przebarwień i rumienia Dye-Vl® Alma Harmony Pro®.

Specjalna technologia zawarta w głowicy Dye-Vl® szybko i w nieinwazyjny sposób usuwa popękane naczynka na twarzy lub ciele. Światło Dye-Vl® stosuje się do leczenia rumieni, naczyniaków, trądziku różowatego, znamion rubinowych. Terapia polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się hemoglobina.

Światło Dye-Vl® wykorzystuje emisję wąskopasmowego światła pulsacyjnego z przedziału 500 do 600 nm. Jest to wiązka światła najbezpieczniejsza dla skóry. Nie istnieje tu ryzyko uszkodzenia tkanek, a przy tym uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu serii trzech filtrów koncentrujących światło w węższym zakresie, zabieg umożliwia zauważalną redukcję zmian. W niektórych przypadkach wystarczy jeden zabieg by wyleczyć pękające naczynka.

Gdy zmiany są nasilone i rozległe może być konieczne skorzystanie z serii zabiegów (zazwyczaj trzech) – decyzję o tym podejmuje lekarz.

joanna_3

Artykuł został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.73 (77 głosów)
Recommended Posts
Kraków
Warszawa