Powiększanie ust metodą „na płasko”

 In Dermatologia

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to nieustająco jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Modelując usta, specjalista może zastosować różne techniki podania kwasy hialuronowego. Dobiera je jednak indywidualnie do każdej pacjentki, uwzględniając jej preferencje, oczekiwania, ale przede wszystkim naturalny kształt ust, mimikę i proporcje twarzy. Każdy z nas jest przecież inny. Nawet bliźnięta jednojajowe tylko na pierwszy rzut oka wyglądają jak dwie krople wody. Trudno więc wyobrazić sobie jeden, uniwersalny kształt ust, który pasowałby wszystkim. Natura to różnorodność, a głównym celem zabiegów medycyny estetycznej jest jedynie subtelne podkreślenie naturalnego piękna. Czy zatem powiększanie ust metodą na płasko jest dla każdego? Oczywiście, że nie! Być może masz ładne usta, które nie wymagają żadnych poprawek albo metoda na płasko zaburzyłaby harmonię twojej twarzy. Chcesz sprawdzić, czy pasują Ci usta na płasko? Zobacz, jakiego efektu możesz się spodziewać.

Upiększ swoje usta metodą na płasko

Na czym polega powiększanie ust na płasko?

Ta metoda powstała jako reakcja na tzw. kacze usta. Celem zabiegu jest precyzyjne wymodelowanie za pomocą kwasu hialuronowego górnej wargi oraz podkreślenie łuku kupidyna, ale bez zbyt dużego uwypuklenia, czyli nieszczęsnego dzióbka, który sprawia, że usta wyglądają nienaturalnie. Dolna warga natomiast modelowana jest minimalnie. W efekcie usta przed i po zabiegu mają zupełnie inne proporcje. Rożnica między górną a dolną wargą, która zazwyczaj wynosi 2:3, zostaje zaburzona na rzecz pełnych i niemal idealnie symetrycznych ust. Dodatkowym atutem jest poprawa ich kondycji i kolorytu, bo kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który wiąże wodę, dzięki czemu doskonale nawilża i rewitalizuje naskórek. Czy jednak tak zrobione usta nie wyglądają sztucznie? Dobre pytanie. Z założenia ta technika ma dawać jak najbardziej naturalny efekt, granica jest jednak bardzo cienka, bo idealne proporcje w naturze nie istnieją. Wystarczy więc podać odrobinę kwasu hialuronowego za dużo, by pełne, atrakcyjne usta kobiety zamienić w sztuczne usta. Rezultat zabiegu w dużej mierze zależy więc od kunsztu i wyczucia osoby, która go wykonuje.

Usta metodą na płasko

Usta metoda na płasko – technika

Zabieg, jak każde powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym rozpoczyna się od nałożenia maści znieczulającej. W klasycznej technice kwas hialuronowy podajemy jednak mikrokaniulą w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy zasinienia. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance, a to ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. W przypadku metody na płasko kwas hialuronowy podaje się igłą w dokładnie określonych miejscach, czyli w tym przypadku przede wszystkim w górną wargę i łuk kupidyna. Charakterystyczną cechą zabiegu „na płasko”, jest wykonywanie iniekcji w kierunku prostopadłym do czerwieni wargowej, a nie równoległym, tak jak ma to miejsce przy klasycznych metodach powiększania ust.

Usta na płasko – czy to boli?

Każdy z nas inaczej odczuwa i reaguje na ból. Z moich doświadczeń wynika, że w większości przypadków zaaplikowanie maści znieczulającej wystarczająco niweluje nieprzyjemne odczucia. Większość preparatów do wypełniania ust zawiera znieczulającą lidokainę, dlatego zazwyczaj pacjenci czują tylko pierwsze ukłucie igłą. Później nieprzyjemne odczucia są już skutecznie neutralizowane przez wstrzykiwany preparat.

Metoda na płasko usta po zabiegu

Zabieg wykonywany mikrokaniulą, jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może od razu powrócić do normalnej aktywności. Zdarza się czasami, że usta są nieznacznie opuchnięte, ale ten miejscowy efekt uboczny utrzymuje się nie dłużej niż dwa dni. Jeśli jednak kwas hialuronowy zostanie niewłaściwie zaaplikowany, obrzęk może być znaczny, dlatego tak ważne jest to, by nie wykonywać zabiegów medycyny estetycznej w przypadkowych miejscach. Końcowy, ostateczny efekt zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym okresie warto przyjmować więcej płynów oraz unikać sauny czy solarium.

Jak długo utrzymują się efekty?

Kwas hialuronowy jako substancja naturalnie występująca w naszej skórze jest samoistnie usuwany przez organizm. Dlatego otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Wiele zależy jednak od uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety oraz trybu życia pacjenta. Zasada jest prosta: im więcej używek, tym mniej kwasu hialuronowego.

Piękne różowe usta przed i po wstrzyknięciu wypełniacza kolagenowego

Powiększanie ust metodą „na płasko” to jeden z tzw. zabiegów na czasie. Pytanie jednak, czy warto być modnym za wszelką cenę? Zmiana garderoby czy koloru włosów co sezon to jedno, ale zupełnie czym innym jest modyfikowanie własnego ciała według narzuconych, krótkotrwałych w dodatku standardów. Zamiast upierać się przy tym, co modne, lepiej wybrać to, co najlepsze dla Ciebie.

 

Zobacz też inne zabiegi na usta

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Autorski program anti-aging

aneta_bembenek_1

Artykuł został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

lek. med. Aneta Bembenek

specjalista okulista, lekarz medycyny estetycznej.
Specjalista w Klinice Dr Kuschill MEDESTETIS.
Aktywnie uczestnicząca w kongresach naukowych oraz posiadająca liczne certyfikaty. Jako lekarz medycyny estetycznej specjalizująca się w zabiegach korekcji i rewitalizacji najdelikatniejszych obszarów ciała tj. twarzy w tym okolic oczu, szyi, czy dekoltu.
Recent Posts
phone Kraków
phone Warszawa