Kiedy warto pomyśleć o zabiegu powiększania ust?

Zabieg modelowania i powiększania ust

Terapię stosuje się w celu powiększenia objętości i wypełnienia ust, podkreślenia ich konturu i nadania im zmysłowego charakteru. Za cel terapeutyczny można również przyjąć głębokie, sezonowe nawilżenie tkanek.

Osobnym wskazaniem do realizacji zabiegów jest asymetria ust – terapia skupia się wówczas na estetycznym wymodelowaniu linii zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna.

Co może być tego przyczyną?

  • Utrata jędrności i sprężystości ust wywołana jest spadkiem poziomu kwasu hialuronowego w tkankach. Kwas hialuronowy to fizjologicznie występujący w organizmie polisacharyd, którego głównym zadaniem jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Z upływem lat dochodzi do zmniejszenia się poziomu kwasu hialuronowego, przez co skóra staje się mniej nawilżona, wiotka i sucha.
  • Podłoże genetyczne/anatomiczne – wrodzona mała objętość, asymetria lub wady zgryzu.
  • Fotostarzenie – przedwczesny proces starzenia się skóry, spowodowany negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego. Pod jego wpływem następuje nadprodukcja wolnych rodników, a kolagen zawarty w skórze ulega stopniowemu zniszczeniu.

Na czym polega zabieg?

Celem zabiegów jest przywrócenie/nadanie ustom objętości przy jednoczesnym głębokim nawilżeniu tkanek poprzez zastosowanie preparatów na bazie naturalnego kwasu hialuronowego.

usta_yt

Dedykowane procedury

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM CZYTAJ
NICI HIALURONOWE CZYTAJ

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – Powiększanie i modelowanie ust

[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa