Nici Aptos®

Efekty zabiegu nićmi Aptos®

Aptos to bioabsorbowalne nici liftingujące i rewitalizujące o wieloletnim zastosowaniu w medycynie estetycznej – w bezinwazyjny sposób przywracają pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd.
Ich uniwersalny charakter pozwala na skuteczne zastosowanie m.in.:

  • w korekcji podbródka – (zwisający podbródek, podwójny podbródek),
  • usuwaniu „chomików”, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej w dole twarzy zaburzającej jej owal,
  • wygładzaniu bruzd nosowo-wargowych,
  • budowaniu objętości i przedniej projekcji policzka,
  • rewitalizacji skóry dolnej powieki,
  • wygładzaniu „zmarszczek palacza“ i poprawie jakości skóry wokół ust,
  • wygładzaniu/rozciąganiu zmarszczek w dekolcie między piersiami,
  • niechirurgicznej korekcie odstających uszu,
  • rewitalizacji skóry szyi, poprawie jakości skóry szyi, wygładzaniu zmarszczek poprzecznych na szyi,
  • wygładzaniu, naciąganiu i wypłaszczaniu wiotkiej i pomarszczonej skóry brzucha, korekta nadmiaru skóry na brzuchu (m.in. po ciąży).

Jak wygląda zabieg nićmi Aptos®?

Aptos to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa pozwalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu bioabsorbowalnej nici Aptos w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu.

Procedurę zabiegową wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jednakże niektórzy pacjencji mogą mieć nieprzyjemne odczucia. Zwiększona wrażliwość na ból może być odczuwalna szczególnie w okresie menstruacji, dlatego nie zaleca się wykonywania korekcji w tym okresie.

Czas zabiegu

Zabieg wraz za znieczuleniem trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

Okres rekonwalescencji trwa średnio od jednego do dwóch tygodni. W tym okresie mogą wystąpić asymetria, obrzęk, siniaki, zgrubienia, krwiaki, zaciągnięcia skóry lub prześwitywanie nici. Niektóre objawy są normalne w okresie rekonwalescencji i mogą trwać od jednego tygodnia do 3 miesięcy.

Czas utrzymywania się efektów

Czas utrzymywania się efektu zależy od obszaru zabiegowego i typu korekcji i modelu zastosowanej nici. Przy użyciu nici rozpuszczalnej można spodziewać się rezultatu zabiegowego przez okres 24 do 36 miesięcy.

[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa