CLEARLIFT™ – ALMA HARMONY XL

W SKRÓCIE
Cena od 500 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie OPCJONALNE
Zdolność do pracy bezpośrednio po zabiegu
Sugerowana seria 3-4 zabiegi co 3 tygodnie
Czas utrzymywania efektów do 12 miesięcy

Technologia nieablacyjnego remodelingu

Zabieg nieablacyjnego odmładzania skóry CLEARLIFT™ jest wykonywany dzięki zastosowaniu innowacyjnej i wielofunkcyjnej platformy Harmony XL (ALMA LASERS) przeznaczonej do zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Nowoczesna technologia wykorzystana w produkcji platformy, umożliwia zastosowanie wielu kategorii zabiegowych działających w oparciu o laser, światło, ultradźwięki oraz przeróżne głowice aplikacyjne.

Technologia laserowa CLEARLIFT™ Nd:YAG 1064/532nm to pierwszy na świecie nieablacyjny laser o tak dużej mocy (QSwitch). Jego innowacyjność polega przede wszystkim na tym, że pomimo mocy wiązki lasera, nie uszkadza on zewnętrznych warstw skóry skupiając swoje działanie na głębokich warstwach sięgających skóry właściwej. Wpływa to bardzo istotnie na szybkość procesu gojenia i krótki okres rekonwalescencji po zabiegu.


Efekty zabiegu nieablacyjnego remodelingu

Efektem nieablacyjnego odmładzania skóry CLEARLIFT™ jest głęboka rewitalizacja skóry, redukcja zmarszczek, melazmy oraz zniwelowanie efektów procesu fotostarzenia tj. szkodliwego działania czynników atmosferycznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Na życzenie pacjenta wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu znieczulającego.

Zabieg polega na punktowym zastosowaniu wiązki lasera o dużej mocy. W efekcie dochodzi do kontrolowanego uszkadzania komórek skóry.  Termiczne uszkodzenie stymuluje następnie rozpoczęcie procesu odbudowy, który trwa maksymalnie do kilku tygodni. Polega on na produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych; skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, dochodzi do wygładzenia zmarszczek, skóra jest rozświetlona i sprężysta.

Należy podkreślić, że w wyniku działania technologii CLEARLIFT™ nie dochodzi do uszkodzenia naskórka (nieablacyjny remodeling), co wpływa bardzo istotnie na komfort zabiegu oraz okres rekonwalescencji.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu widoczne jest delikatne zaczerwienienie, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Całkowity proces przebudowy obszaru poddanego zabiegowi trwa do kilku tygodni i jest zależny od indywidualnych predyspozycji. Po zabiegu nie należy opalać skóry. Należy ją za to pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Czas utrzymywania się efektów

W przypadku wykonania serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza terapia przynosi efekty utrzymujące sie do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania

  • Infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • Twardzina,
  • Radioterapia,
  • Zaburzenia gojenia,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Typ skóry VI,
  • Inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Zabieg jest wykonywany przez

TAGI

Instytut MEDESTETIS | Kraków – Remodeling skóry, laseroterapia, leczenie blizn, resurfacing