Desirial | Ginekologia estetyczna | Instytut MEDESTETIS | Kraków

Rewitalizacja okolic intymnych kwasem hialuronowym

Efekty zabiegu rewitalizacji okolic intymnych

Efektem zabiegu odmładzania i rewitalizacji okolic intymnych preparatem Desirial jest zatrzymywanie objawów starzenia się okolic intymnych i przywrócenie prawidłowego napięcia oraz nawilżenia skóry, co pozwala zlikwidować uczucie suchości i nadwrażliwości tych regionów. Zabieg poprawia estetykę okolic intymnych zwłaszcza u pacjentek, u których wargi sromowe większe są zbyt małe i nie zapewniają prawidłowej ochrony wrażliwym wargom sromowym mniejszym. Zastosowanie preparatów Desirial powoduje zwiększenie objętości warg sromowych większych i wzgórka łonowego, zwiększenie stopnia napięcia i nawilżenie skóry. Dodatkowo pobudzenie fibroblastów wpływa stymulująco na produkcję własnego kolagenu w komórkach.

Zabieg powoduje nie tylko wypełnienie okolic intymnych, ale także ich nawilżanie. Preparaty Desirial mogą być stosowane do zabiegów dla kobiet w różnym wieku – zarówno tych, które są jeszcze w okresie rozrodczym, jak i pań w fazie menopauzalnej. Ich wyjątkowość sprowadza się m.in. do tego, że są tworzone na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, a także posiadają w składzie dodatkowy antyoksydant, który odpowiada za przedłużone działanie preparatów. Preparaty Desirial to pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Dzięki dodatkowi naturalnego antyoksydantu – mannitolu, charakteryzują się one przedłużonym działaniem.

Desirial Plus jest z kolei przeznaczony „do zadań specjalnych” – zwiększa objętość warg sromowych w sposób znaczny, pozwala na ich rewitalizację i zmianę kształtu. Efekty są uzyskiwane bardzo szybko (już po tygodniu można cieszyć się niemal pełnym rezultatem).

Jak wygląda zabieg rewitalizacji okolic intymnych?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej.

Polega na podaniu mikroigłą (Desirial™) lub kaniulą (Desirial Plus™) preparatu na bazie kwasu hialuronowego bezpośrednio w wargi sromowe. W przypadku wykorzystywania kaniuli lekarz przed jej wprowadzeniem wykonuje nakłucie mikroigłą. Przed zabiegiem obszar okolic intymnych poddawany zabiegowi jest znieczulony miejscowo kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 4 godzinach.

Czas utrzymywania się efektów

Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od wstrzyknięcia i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – DESIRIAL™ REWITALIZACJA OKOLIC INTYMNYCH