Lifting i rewitalizacja skóry przy zastosowaniu Nici Pdo

Efekty zabiegu

Poprawa kondycji skóry widoczna jest natychmiast. Działanie nici Pdo pozwala na ograniczenie siły mięśni mimicznych twarzy i uzyskanie efektów estetycznych zbliżonych do podania toksyny botulinowej – relaksacji mięśni i wygładzenia rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg przy zastosowaniu nici Pdo?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega na wprowadzeniu w obszar poddawany leczeniu rozpuszczalnych nici umieszczonych na sterylnej, bardzo cienkiej igle. Technika wprowadzania nici opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Zależny od indywidualnych cech pacjenta – zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu pacjenci wracają do normalnych czynności, jednak w przypadku wystąpienia zasinienia, zalecany jest okres rekonwalescencji trwający do 2 tygodni.

Czas utrzymywania się efektów

Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Uzyskane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – Nici PDO