SKLEROTERAPIA

W SKRÓCIE
Cena od 500 zł
Czas zabiegu 15-30 min
Znieczulenie TAK
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów stały

EFEKTY ZABIEGU SKLEROTERAPII:

Skleroterapia (ostrzykiwanie) to uznana w medycynie procedura leczenia bardzo drobnych żylaków oraz śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazje, venulektazje). Jej istota polega na wprowadzeniu do światła naczynia specjalnych preparatów zawierających polidocanol, które powodują obkurczenie się ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny. Prowadzi on do jego zamknięcia i zwłóknienia sprawiając w efekcie, że naczynie przestaje być widoczne.

JAK WYGLĄDA ZABIEG SKLEROTERAPII?

Zabieg skleroterapii jest wykonywany przez specjalistę z obszaru dermatochirurgii po ustaleniu wskazań do zabiegu i wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej.

Procedura jest przeprowadzana przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje, że jest niemal bezbolesna. W zależności od indywidualnego przypadku zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy. Substancja obkurczająca wprowadzana jest w postaci roztworu lub piany. Pierwszy sposób stosuje się przy drobnych żylakach i pajączkach, natomiast piana jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większych naczyń krwionośnych.

CZAS ZABIEGU:

Zabieg trwa od 15 do 30 minut.

OKRES REKONWALESCENCJI:

Skleroterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, ale konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Przede wszystkim, po skleroterapii należy założyć na kończynę produkt uciskowy. W nastrzykniętych miejscach można zwiększyć ucisk za pomocą waty lub tamponów opatrunkowych. Bezpośrednio po zabiegu pacjent powinien spacerować przez około 30 minut. Kompresja zaś powinna być stosowana przez kolejne 24 godziny w sposób ciągły. Następnie należy kontynuować terapię uciskową przez okres od kilku dni do trzech tygodni, zależnie od średnicy i lokalizacji obliterowanych żylaków.

Powodem i założeniem stosowania kompresji jest:

  • uzyskanie jak najmniejszych możliwych skrzeplin wewnątrznaczyniowych,
  • redukcja objawów po skleroterapii,
  • leczenie lub zapobieganie następstwom niepożądanym (np. zapalenie żył, powstawaniu przebarwień),
  • profilaktyka epizodów zakrzepowo – zatorowych u chorych wysokiego ryzyka.

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW:

Wykonanie zabiegu i zastosowanie się do zaleceń lekarskich zazwyczaj przynosi stały efekt terapeutyczny. W niektórych przypadkach uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu wymaga powtórzenia zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • uczulenie na polidokanol.

ZABIEG JEST WYKONYWANY PRZEZ:

TAGI

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – SKLEROTERAPIA